نحوه تبدیل ویجت وردپرس به بلوک (گام به گام)

در نسخه 5.8، وردپرس یک ویرایشگر ویجت مبتنی بر بلوک جدید اضافه کرد. بلوک ها انعطاف پذیرتر هستند و اضافه کردن محتوای غنی به سایت شما را آسان تر می کنند. خوشبختانه، همچنان می توانید از ویجت های کلاسیک در سایت خود نیز استفاده کنید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در ما مشترک شوید کانال یوتیوب برای آموزش ویدیویی وردپرس. شما همچنین می توانید ما را در پیدا کنید توییتر و فیس بوک.
منبع: https://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/how-to-convert-a-wordpress-widget-into-a-block-step-by-step/

برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه افزودن و استفاده از ویجت ها در وردپرس را ببینید.

افزودن ویجت ها به نوار کناری تم بلوک خود در وردپرس

اما اگر هنوز به یک ویجت قدیمی که به بلوک وردپرس ارتقا داده نشده است اعتماد کنید، چه؟ خوشبختانه، شما هنوز هم می توانید از آن استفاده کنید.

این بدان معنی است که هیچ راه ساده ای برای تبدیل یک ویجت به یک بلوک وجود ندارد.

این بدان معناست که نمی‌توانید از ویرایشگر سایت کامل به ویجت‌های قدیمی دسترسی داشته باشید، و وقتی از یک تم کلاسیک به یک تم بلوکی تغییر می‌کنید، همه ویجت‌های قدیمی که استفاده می‌کردید منتقل نمی‌شوند.

پس از اتمام کار، ادامه دهید و پست یا صفحه وبلاگ خود را منتشر کنید.

ویجت را از قسمت سمت راست تنظیمات پیکربندی کنید

امیدواریم این آموزش به شما کمک کند تا نحوه استفاده از ویجت های قدیمی در وردپرس را یاد بگیرید. همچنین ممکن است بخواهید نحوه ردیابی بازدیدکنندگان وب سایت را بیاموزید یا لیست ما از بهترین افزونه های فرم تماس برای وردپرس را بررسی کنید.

ابتدا باید یک پست/صفحه وردپرس موجود را ویرایش کنید یا یک صفحه جدید اضافه کنید. وقتی وارد ویرایشگر محتوای وردپرس شدید، ادامه دهید و روی دکمه «+ Toggle block inserter» در بالای صفحه کلیک کنید.

در نسخه 5.8، وردپرس یک ویرایشگر ویجت مبتنی بر بلوک جدید معرفی کرد که به شما امکان می دهد از بلوک ها برای ایجاد مناطق جذاب تر ویجت استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید دکمه ها را اضافه کنید، رنگ ها را انتخاب کنید، بلوک های مختلف را گروه بندی کنید و موارد دیگر.

ابتدا باید به آن بروید ظاهر » ویجت ها در قسمت مدیریت وردپرس شما.

با استفاده از پنل تنظیمات در سمت راست صفحه می‌توانید ویجت را سفارشی کنید.

پس از فعال سازی، افزونه ویجت Legacy را به ویرایشگر کامل سایت اضافه می کند. این به شما امکان می دهد از ویجت های قدیمی با تم های جدیدتر استفاده کنید.

ویجت Legacy اکنون در ویرایشگر کامل سایت موجود است

افزودن ابزارک به محتوای پست خود در وردپرس

در اینجا چیزی است که ما در این آموزش پوشش خواهیم داد:

تفاوت بین ویجت وردپرس و بلاک چیست؟

اما ابتدا، اجازه دهید نگاهی کوتاه به تفاوت بین ویجت ها و بلوک ها از دیدگاه توسعه دهندگان بیندازیم.

آیا یک ویجت وردپرس را می توان به سادگی به یک بلوک تبدیل کرد؟

در این مقاله نحوه تبدیل ویجت وردپرس به بلوک را به شما نشان خواهیم داد.

نحوه تبدیل ویجت وردپرس به بلوک

با این حال، اگر می‌خواهید به افزودن ویژگی‌های جدید به ویجت خود ادامه دهید، بهتر است یک بلوک جدید برای جایگزینی ویجت قدیمی ایجاد کنید. شما می توانید راهنمای ما در مورد نحوه ایجاد یک بلوک سفارشی وردپرس را دنبال کنید.

ایجاد یک بلوک سفارشی جدید

افزودن ابزارک به نوار کناری تم کلاسیک در وردپرس

برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای ما در مورد نحوه افزودن ویجت های وردپرس در محتوای پست و صفحه را ببینید.

تم های مسدود شده، مانند تم پیش فرض بیست و بیست و دو، به شما امکان می دهد از ویرایشگر کامل سایت در وردپرس استفاده کنید. ویرایش کامل سایت بلوک های سفارشی را برای استایل دادن به تم وب سایت شما ارائه می دهد، اما ویجت Legacy را به طور پیش فرض شامل نمی شود.

اگر توسعه‌دهنده‌ای هستید که یک ویجت قدیمی برای وردپرس ایجاد کرده‌اید، ممکن است از خود بپرسید که آیا می‌توانید آن را به یک ویجت بلوک جدید تبدیل کنید.

سپس، به بخش «ابزارک‌ها» بروید و ویجتی را که می‌خواهید به محتوا اضافه کنید، پیدا کنید. سپس می توانید ویجت را روی پست خود بکشید.

به سمت پایین به بخش ابزارک ها بروید

ویجت ها برای افزودن بلوک های محتوا به نوار کناری، پاورقی یا سایر قسمت های وب سایت وردپرس شما استفاده می شوند. آنها یک راه آسان برای افزودن گالری تصاویر، فیدهای رسانه های اجتماعی، نقل قول ها، تقویم ها، پست های محبوب و سایر عناصر پویا به سایت شما هستند.

اگر از یک تم کلاسیک استفاده می‌کنید، می‌توانید با استفاده از ویجت قدیمی، ویجت‌های کلاسیک را به نوار کناری یا سایر مناطق آماده ویجت سایت خود اضافه کنید.

در مرحله بعد، باید روی دکمه «+ افزودن بلوک» کلیک کنید. از پنجره بازشو، باید روی نماد “ویجت قدیمی” کلیک کنید.

ویجت Legacy را به نوار کناری خود اضافه کنید

خوشبختانه، می توانید با استفاده از یک افزونه، پشتیبانی از ویجت های قدیمی را اضافه کنید. به سادگی نصب و فعال کنید ویجت قدیمی X3P0 افزونه برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

آیا به دنبال استفاده از یک ویجت قدیمی در نوار کناری وردپرس یا محتوای پست خود هستید؟

توجه داشته باشید: اگر ببینید ظاهر » ویرایش بجای ظاهر » ویجت ها، پس از یک تم بلوک استفاده می کنید. شما باید روش بعدی زیر را دنبال کنید.

در حالی که ویجت ها و بلوک ها شبیه به هم هستند، اما در واقع کاملاً متفاوت هستند. به عنوان مثال، آنها با استفاده از زبان های برنامه نویسی کاملا متفاوت کدگذاری می شوند. ویجت ها با PHP و بلوک ها با جاوا اسکریپت نوشته می شوند.

ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی ویجت های قدیمی را به نوار کناری و سایر مناطق آماده ابزارک اضافه کنید. روشی که استفاده می کنید بستگی به این دارد که از یک تم کلاسیک استفاده می کنید یا یک تم بلوکی. علاوه بر این، ما همچنین به شما نشان خواهیم داد که چگونه یک ویجت را به پست ها و صفحات خود اضافه کنید.

اکنون می توانید ویجت مورد نظر خود را از منوی کشویی انتخاب کنید.

ویجت مورد نظر را از منوی کشویی انتخاب کنید

اما این مشکلی نیست. ویجت موجود شما با نسخه های جدید وردپرس به کار خود ادامه خواهد داد. اگر قصد ندارید کد ویجت خود را به‌روزرسانی کنید، می‌توانید آن را همانطور که هست رها کنید.

ویجت به نوار کناری شما اضافه خواهد شد. مطمئن شوید که روی دکمه «به‌روزرسانی» در بالای صفحه کلیک کنید تا ویجت جدید ذخیره شود.

ویجت Legacy به نوار کناری اضافه شده است