نحوه ایجاد یک سایت استاتیک از وردپرس با استفاده از Staatic


چند سال پیش، WPLift مقاله‌ای با عنوان «چگونه از یک سایت تولیدکننده استاتیک وردپرس برای ایستا کردن وردپرس استفاده کنیم» منتشر کرد. آن مقاله از WP2Static افزونه به عنوان نمونه

WP2Static از آن زمان توسط Strattic تصاحب شده است. این دیگر در فهرست پلاگین وردپرس موجود نیست، اگرچه هنوز هم می توانید آن را از طریق آن دریافت کنید وب سایت افزونه.

با این حال، در حالی که Strattic اعلام کرد که به حفظ و پشتیبانی از WP2Static ادامه خواهد داد، آنها یک شرکت میزبانی استاتیک وردپرس رقیب و تجاری هستند. بنابراین، آینده این افزونه نسبتاً تصادفی به نظر می رسد.

خوشبختانه، یک جایگزین عالی در حال حاضر در دسترس است – استاتیک – و امروز روی آن تمرکز خواهم کرد. بنابراین، بیایید مستقیم به داخل بپریم.

سایت استاتیک چیست؟

برای جمع بندی، اگر مقاله ذکر شده در بالا را نخوانده اید، یک سایت وردپرس استاتیک از محتوای ثابت به جای پویا استفاده می کند. این امر استفاده از منابع سرور را به حداقل می رساند و منجر به زمان بارگذاری سریع صفحه می شود. علاوه بر این، وب سایت های استاتیک نسبت به همتایان پویا خود کمتر در معرض حملات مخرب هستند.

اگر به ندرت در سایت خود تغییراتی ایجاد می کنید، می توانید از سایت های ایستا استفاده کنید و به محتوای پویا (مثلاً فروشگاه های WooCommerce) که در آن چیزها دائماً در حال تغییر هستند متکی نیست.

سایت های استاتیک برای مواردی مانند:

 • نمونه کارها اولیه
 • خلاصه های آنلاین
 • وب سایت هایی از نوع بروشور که توسط سایت های عروسی، مشاغل کوچک مانند مشاوران و غیره استفاده می شود.
 • وبلاگ های پایه

سایت هایی که با استفاده از وردپرس ساخته می شوند پویا هستند، اما تبدیل به استاتیک با استفاده از افزونه ای مانند Staatic آسان است. سایت تبدیل شده از دارایی های HTML، تصاویر، اسکریپت ها و غیره تشکیل شده است، اما وردپرس و PHP حذف شده اند. نتیجه این است که صفحات درخواستی از سایت شما بلافاصله ارائه می شوند و نیازی به تولید آن ها در لحظه از بین می رود.

به یاد داشته باشید که اگر سایت وردپرس شما از افزونه هایی استفاده می کند که به عملکردهای سمت سرور پویا (مانند فرم ها و جستجوها) نیاز دارند، آنها روی یک سایت ثابت کار نخواهند کرد. یک راه حل برای این کار، اصلاح سایت استاتیک برای شبیه سازی افزونه یا ارتقا به یک طرح Staatic ممتاز است که شامل ویژگی هایی برای کاهش این مشکل است.

ویژگی های کلیدی Static

صفحه اصلی وب سایت Static

با توجه به مقاله اصلی WPLift که در بالا ذکر کردم که بر روی نسخه رایگان WP2Static متمرکز شده بود، فکر می کنم منصفانه است که از نسخه معادل Staatic برای این مقاله استفاده کنم.

ادامه مقاله در زیر

Staatic در ظاهر رایگان خود ویژگی های کلیدی زیر را به شما می دهد:

 • یک خزنده قدرتمند که امکان تبدیل سریع سایت وردپرس پویا به سایت ایستا را فراهم می کند
 • چندین روش استقرار – به عنوان مثال، Netlify، Amazon Web Services S3، CloudFront، سرور محلی (میزبان اختصاصی یا اشتراکی) و غیره.
 • URL های اضافی، مسیرها، تغییر مسیرها، و قوانین حذف پشتیبانی می شوند
 • تغییر مسیرهای HTTP، صفحه سفارشی «404 یافت نشد» و سایر هدرهای HTTP
 • با استفاده از دستور CLI از خط فرمان منتشر کنید
 • سازگار با وردپرس MultiSite و احراز هویت پایه HTTP نصب های محافظت شده وردپرس

البته، نسخه پریمیوم Staatic دارای عملکردهای بسیار بیشتری است و من بعداً در مورد آن صحبت خواهم کرد. با این حال، نسخه رایگان نقطه شروع عالی برای افراد تازه کار برای ایجاد سایت وردپرس استاتیک است.

نصب و راه اندازی Staatic

در ابتدا، من قویاً توصیه می کنم که این مقاله را مطالعه کنید مستندات افزونه، که دستورالعمل های گام به گام در مورد کارهایی که باید بعد از نصب، پیکربندی و استفاده از Staatic انجام دهید را ارائه می دهد.

با این حال، به زبان ساده، فرآیند به شرح زیر است:

1. الزامات سیستم را بررسی کنید و پسوندهای PHP را فعال کنید

برای استفاده از Staatic، سایت منبع شما باید با استفاده از وردپرس 5.0 یا بالاتر اجرا شود. علاوه بر این، نسخه PHP باید حداقل 7.0 باشد، اگرچه 7.4 ترجیح داده می شود زیرا دارای ویژگی های امنیتی بیشتری است.

همچنین باید بررسی کنید که چهار پسوند PHP (Mbstring، Json، XML و Zip) فعال هستند. نحوه انجام این کار به ابزارهای مدیریتی که شرکت میزبانی سایت شما ارائه می دهد بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر ارائه دهنده هاست شما از cPanel استفاده می کند، می توانید با کلیک بر روی “انتخاب نسخه PHP” در زیر “نرم افزار” به پسوندهای PHP دسترسی پیدا کنید.

مکان برای 'انتخاب نسخه PHP" گزینه ای در سی پنل GreenGeeks

پس از کلیک بر روی آن، تمام پسوندهای موجود و فعال بودن آنها را مشاهده خواهید کرد.

پسوندهای PHP در سی پنل GreenGeek

2. ایجاد یک (زیر) دامنه و پایگاه داده جدید

از آنجایی که یک وب‌سایت ثابت جدید جایگزین وب‌سایت موجود شما می‌شود، توسعه‌دهنده توصیه می‌کند قبل از ادامه فرآیند مهاجرت، یک کلون ایجاد کنید. این مستلزم ایجاد یک (زیر) دامنه و پایگاه داده جدید برای سایت کلون شده است.

همانند پسوندهای PHP، نحوه انجام این کار به ابزارهای مدیریتی در دسترس شما بستگی دارد. در مورد cPanel، شما یک دامنه (یا زیر دامنه) جدید با استفاده از گزینه “Domains” و یک پایگاه داده مربوطه با استفاده از “MySQL Database Wizard” ایجاد می کنید.

محل قرارگیری گزینه Subdomains در سی پنل GreenGeeks
مکان جادوگر پایگاه داده MySQL در سی پنل GreenGeeks

3. سایت وردپرس خود را کلون کنید

راه های زیادی برای شبیه سازی سایت شما وجود دارد. مستندات Staatic استفاده از افزونه رایگان Duplicator را پیشنهاد می کند که در فهرست پلاگین وردپرس موجود است. آن را مانند هر افزونه دیگری نصب و فعال کنید. سپس، دستورالعمل های موجود در مستندات Staatic را برای ایجاد کلون دنبال کنید.

4. دسترسی به وردپرس را محدود کنید

مستندات محدودیت دسترسی به نسخه وردپرس سایت شما را توصیه می کند و استفاده از آن را پیشنهاد می کند احراز هویت اولیه HTTP برای انجام آن.

تنظیم احراز هویت اولیه HTTP معمولاً در سطح وب سرور یا کنترل پنل میزبان انجام می شود. آپاچی وب سروری است که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد و از شما می خواهد که یک فایل .htpasswd ایجاد کرده و فایل htaccess. را به روز کنید. می توانید مرحله به مرحله پیدا کنید آموزش بر روی TransIP وب سایتی که شما را در این فرآیند راهنمایی می کند. علاوه بر این، یک ژنراتور .htpasswd نیز دارد.

5. در مورد استراتژی استقرار سایت استاتیک خود تصمیم بگیرید

با Staatic، می توانید سایت استاتیک خود را در همان سروری که در حال حاضر میزبان نصب وردپرس شما است (به عنوان مثال، دایرکتوری محلی) منتشر کنید یا می توانید از یکی از ارائه دهندگان ابر پشتیبانی شده (مانند خدمات وب آمازون یا Netlify) استفاده کنید.

بسته به انتخاب شما، شما نیاز دارید اسناد مربوط به هر نوع استقرار را بررسی کنید برای دیدن اینکه آیا قبل از نصب افزونه Staatic، مراحل آماده سازی اضافی لازم است یا خیر.

6. افزونه Staatic را نصب و فعال کنید

Staatic به وردپرس اضافه شده و مانند هر افزونه دیگری فعال می شود. پس از انجام این کار، یک آیتم منوی جدید در باطن وردپرس شما ظاهر می شود که به شما امکان دسترسی به ویژگی های افزونه را می دهد:

مکان آیتم استاتیک در منوی پنل مدیریت وردپرس

7. تنظیمات “Build” افزونه را پیکربندی کنید

اولین پورت تماس، تب “Build” در منوی باطن Staatic است.

در اینجا، باید URL مقصد سایتی را که می خواهید منتشر کنید، وارد کنید، که می تواند مطلق، نسبی یا آفلاین باشد. همچنین می‌توان نشانی‌های وب، مسیرها و تغییر مسیرهای اضافی را مشخص کرد که ساخت استاتیک باید شامل یا حذف شود.

شرح کوتاهی از هر گزینه در زیر هر فیلد در تب Build در دسترس است، در حالی که توضیحات مفصل در ‘ موجود استتنظیمات ساختبخش اسناد

منوهای تنظیمات Staatic Build

8. تنظیمات ‘استقرار’ را پیکربندی کنید

در مرحله بعد، باید گزینه های مختلف استقرار را در تب ‘استقرار’ پیکربندی کنید.

یک کادر کشویی گزینه هایی را برای مکان ایجاد سایت استاتیک ارائه می دهد: فهرست محلی شما، خدمات وب آمازون، Netlifly یا فایل Zip.

گزینه های این پنل بسته به روش استقرار انتخاب شده متفاوت خواهد بود. مجدداً، برگه Deployment حاوی توضیحات مختصری در مورد هر گزینه است، با توضیحات دقیق تر در «تنظیمات استقراربخش اسناد کاربر.

منوهای تنظیمات Staatic Deployment

9. تنظیمات «پیشرفته» را پیکربندی کنید

برگه “پیشرفته” به شما امکان می دهد نحوه عملکرد Staatic را اصلاح کنید. این شامل گزینه هایی مانند ورود به سیستم (برای اهداف عیب یابی)، تنظیمات HTTP وقفه و تاخیر و غیره است.

در این پانل، باید جزئیات تأیید اعتبار HTTP را اضافه کنید، با این فرض که توصیه های توسعه دهنده را انجام داده اید و احراز هویت اولیه HTTP را برای جلوگیری از دسترسی عمومی به سایت وردپرس خود تنظیم کرده اید.

قبل از انجام هر کاری با تنظیمات پیشرفته، اکیداً پیشنهاد می کنم که “تنظیمات پیشرفتهبخش اسناد کاربر

منوهای تنظیمات پیشرفته Staatic

10. سایت استاتیک جدید خود را ایجاد کنید

هنگامی که تمام تنظیمات خود را در تب های Build، Deployment و Advanced انجام دادید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی “Staatic” در نوار بالای پنل مدیریت وردپرس خود کلیک کنید و از منوی بازشو “Publish” را انتخاب کنید:

محل قرارگیری دکمه انتشار استاتیک سایت Staatic در نوار بالای پنل مدیریت وردپرس در

پس از چند لحظه، سایت ثابت جدید ایجاد می شود و خلاصه انتشار ظاهر می شود:

خلاصه انتشار Staatic در پنل مدیریت وردپرس پس از انتشار یک سایت ثابت نمایش داده می شود

و در اینجا سایت ثابت همانطور که منتشر شده است:

نمونه ای از یک سایت ثابت منتشر شده با Staatic

طرح های حق بیمه استاتیک

نسخه رایگان Staatic شامل بسیاری از ویژگی های عالی است که برای بسیاری از کاربران کافی است. با این حال، برنامه‌های Premium تطبیق‌پذیری قابل‌توجهی را به جدول می‌آورند، از جمله:

 • یکپارچه سازی فرم ها – نیاز به یافتن راه حل های مدیریت فرم خارجی را برطرف می کند
 • یکپارچه‌سازی جستجو – همه پست‌ها و صفحات فهرست‌بندی می‌شوند و با استفاده از یک ویجت جستجوی یکپارچه قابل جستجو هستند.
 • انتشارات سریع – فقط تغییرات ایجاد شده را منتشر می کند و در نتیجه زمان انتشار را افزایش می دهد
 • انتشارات برنامه ریزی شده – می توانید سایت وردپرس خود را به صورت خودکار بر اساس یک برنامه یا رویداد از پیش تعریف شده منتشر کنید.
 • API گسترده – به کسانی از شما که دانش کدنویسی کافی دارند اجازه می دهد تا ویژگی های سفارشی خود را اضافه کنند

در حال حاضر، برنامه های خود میزبان هزینه 9 یورو در ماه برای بسته Starter، که یک وب سایت را پوشش می دهد، و 29 یورو در ماه برای بسته کسب و کار، که حداکثر سه سایت را پوشش می دهد و شامل اعضای تیم متعدد، پشتیبانی اولویت دار، و 99.95٪ توافقنامه سطح سرویس زمان تضمین شده ( SLA).

برنامه های میزبانی شده در فضای ابری هزینه 19 یورو در ماه برای شروع و 69 یورو برای تجارت.

اگر به سایت‌های نامحدود نیاز دارید، طرح‌های Enterprise خود و میزبان ابری نیز در دسترس هستند، که قیمت آن مستلزم بحث مستقیم با تیم فروش Staatic است.

یک دوره آزمایشی رایگان 14 روزه از برنامه های پریمیوم نیز در دسترس است، و تازه، برای استفاده از آن نیازی به کارت اعتباری ندارید.

Staatic Premium را دریافت کنید استاتیک رایگان دریافت کنید

مزایا و معایب استاتیک

مانند همه پلاگین ها و نرم افزارها، Staatic هم دارای نکات خوب و هم بد است:

طرفداران

 • نسخه رایگان دارای ویژگی های کافی برای بسیاری از برنامه ها است
 • طرح های پرمیوم ارزش خوبی دارند و شامل بسیاری از ویژگی های اضافی مفید هستند
 • پس از پیکربندی، می‌توانید با یک کلیک سایت‌های استاتیک بسیار سریع ایجاد کنید
 • مستندات جامع

منفی

 • در حالی که مستندات خوب هستند، می توانند از افزودن برخی از محتوای بصری، مانند اسکرین شات بهره ببرند
 • کل مبتدیان ممکن است با برخی از تنظیمات، که شامل کار در وب سرور یا کنترل پنل میزبانی می شود، مشکل داشته باشند
 • پشتیبانی جامعه محدود است زیرا Staatic هنوز در بازار نسبتاً جدید است

حکم نهایی

پس از نابودی ناگهانی WP2Static، مولد سایت استاتیک Staatic دقیقاً در زمان مناسب برای ارائه یک جایگزین مناسب آمده است. در دسترس بودن یک نسخه رایگان کامل خبر خوبی برای افرادی است که می خواهند با تولید نسخه های ثابت سایت های وردپرس خود سر و کار داشته باشند. در عین حال، برنامه های پریمیوم برای کسانی که میل به عملکرد بیشتر با قیمت معقول دارند ایده آل هستند.

بنابراین، اگر می‌خواهید یک نسخه استاتیک فوق‌العاده سریع از سایت وردپرس خود ایجاد کنید، افزونه Staatic تمام کادرهای مناسب را بررسی می‌کند.
منبع: https://wplift.com/staatic-review