نحوه اضافه کردن منطق شرطی به منوها در وردپرس


آیا می خواهید موارد مختلف منوی ناوبری را برای صفحات مختلف در وردپرس نشان دهید؟ یا منوی متفاوتی را برای کاربرانی که وارد سیستم شده اند نمایش دهید؟

وردپرس به شما امکان می دهد یک منوی ناوبری را در یک مکان خاص در قالب خود نشان دهید، اما به طور پیش فرض، همیشه همان منو را نشان می دهد.

در این مقاله نحوه افزودن منطق شرطی به منوها در وردپرس را به شما نشان خواهیم داد.

نحوه اضافه کردن منطق شرطی به منوها در وردپرس

چرا منطق شرطی را به منوها در وردپرس اضافه کنید؟

منوهای ناوبری ساختار وب سایت وردپرس شما را می دهد و به بازدیدکنندگان کمک می کند آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند. به طور پیش فرض، وب سایت وردپرس شما منوی ناوبری یکسانی را برای همه کاربران و در همه پست ها و صفحات نمایش می دهد.

با این حال، ممکن است مواقعی پیش بیاید که بخواهید منوهای مختلفی را برای کاربران مختلف یا در صفحات مختلف وب سایت خود نمایش دهید.

وب‌سایت‌هایی مانند فروشگاه آنلاین، انجمن عضویت در وردپرس، یا یک پلتفرم یادگیری آنلاین، همگی می‌توانند از منوهای ناوبری شخصی‌شده بهره ببرند.

با استفاده از منطق شرطی، می توانید آیتم های منوی اضافی را برای کاربرانی که وارد سیستم شده اند اضافه کنید تا بتوانند حساب های خود را مدیریت کنند، اشتراک خود را تمدید کنند، یا دوره های آنلاین خریداری شده را مشاهده کنند. می توانید آن را به عنوان کنترل دسترسی به منوی وردپرس در نظر بگیرید.

با این گفته، بیایید نگاهی به نحوه اضافه کردن منطق شرطی به منوها در وردپرس بیاندازیم. در اینجا موضوعاتی وجود دارد که در این آموزش به آنها خواهیم پرداخت:

اولین قدم ایجاد منوهای ناوبری اضافی است که می خواهید در وردپرس نمایش دهید. پس از آن، می توانید از منطق شرطی برای تصمیم گیری در مورد زمان نمایش هر منو استفاده کنید.

به سادگی به سمت ظاهر » منوها صفحه در داشبورد وردپرس اگر قبلاً یک منوی ناوبری دارید که در وب سایت خود برای همه کاربران استفاده می کنید، این می تواند منوی پیش فرض شما باشد.

منوی اصلی

در مرحله بعد، برای ایجاد یک منوی جدید، باید روی پیوند “ایجاد منوی جدید” کلیک کنید. به عنوان مثال، می‌توانید یک منو برای نمایش به کاربران وارد شده و دیگری برای نمایش در صفحه یا دسته بندی خاص وردپرس ایجاد کنید.

در سمت چپ صفحه، می توانید لیستی از صفحات وب سایت خود را مشاهده کنید. به سادگی کادر کنار هر صفحه ای را که می خواهید به منوی خود اضافه کنید علامت بزنید و روی دکمه “افزودن به منو” کلیک کنید.

وارد منو شده است

همچنین می توانید آیتم های منو در سمت راست صفحه را بکشید و رها کنید تا آنها را مرتب کنید.

پایین تر از صفحه، می توانید مکانی را برای نمایش منوی خود انتخاب کنید. اما، اکنون نیازی به اختصاص مکان به این منو ندارید. در مرحله بعد این کار را انجام خواهیم داد.

فراموش نکنید که برای ذخیره تغییرات روی دکمه “ذخیره منو” کلیک کنید.

برای جزئیات بیشتر در مورد ایجاد منوها، می توانید نگاهی به راهنمای مبتدیان ما در مورد نحوه افزودن منوی ناوبری در وردپرس بیندازید.

اغلب مفید است که منوهای ناوبری مختلف را برای کاربران بسته به اینکه به سایت شما وارد شده اند یا خیر، نمایش دهید.

به عنوان مثال، می توانید پیوندهای ورود و ثبت نام را برای کاربرانی که از سیستم خارج شده اند اضافه کنید و برای منوی وارد شده خود، یک پیوند خروج به منوی خود اضافه کنید.

یا اگر یک فروشگاه WooCommerce دارید، می توانید مواردی را برای مشتریان خود قرار دهید که از دید عموم پنهان هستند.

ابتدا باید آن را نصب و فعال کنید منوهای شرطی افزونه برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی، باید به آدرس مراجعه کنید ظاهر » منوها صفحه و به برگه «مدیریت مکان‌ها» بروید.

مکان های منو را مدیریت کنید

از اینجا، لیست مکان های منوی موجود و منوهایی که در حال حاضر نمایش داده می شوند را مشاهده خواهید کرد. اینها بسته به قالب وردپرسی که استفاده می کنید متفاوت خواهد بود.

برای مثال، در وب‌سایت آزمایشی ما، نشان می‌دهد که مکان منوی اصلی ما یک منوی پیمایش با عنوان «منو اصلی» را نشان می‌دهد.

می‌توانیم با کلیک بر روی پیوند «+ منوی شرطی» و انتخاب منوی دیگری از منوی کشویی، به افزونه بگوییم که در صورت مطابقت با شرایط خاصی، منوی متفاوتی را نشان دهد. برای این آموزش، “Logged in Menu” را انتخاب می کنیم.

منوی ورود به سیستم را انتخاب کنید

در مرحله بعد، باید روی پیوند “+ شرایط” کلیک کنید.

با این کار یک پنجره بازشو ظاهر می شود که در آن شرایط زیادی را برای انتخاب مشاهده خواهید کرد.

شرایط کاربر وارد شده را انتخاب کنید

به سادگی کادر کنار گزینه «کاربر وارد شده» را علامت بزنید و سپس روی دکمه «ذخیره» کلیک کنید.

اکنون می توانید از وب سایت خود دیدن کنید تا منوی کاربری وارد شده را در عمل مشاهده کنید. می‌توانید از وب‌سایت خود خارج شوید تا منوی پیمایش را که به سایر کاربران نشان داده می‌شود، ببینید.

منوی مختلف برای کاربرانی که وارد سیستم شده اند

برای دستورالعمل های دقیق تر و یادگیری نحوه انجام این کار با استفاده از کد، به راهنمای ما در مورد نحوه نمایش منوهای مختلف به کاربران وارد شده در وردپرس نگاهی بیندازید.

پس از ورود کاربر به سیستم، می توانید بسته به نقش کاربری که به او اختصاص داده اید، منوی پیمایش متفاوتی را نیز نمایش دهید.

برای مثال، می‌توانید آیتم‌های منوی اضافی را برای یک سرپرست و موارد محدودتری را برای یک مشارکت‌کننده قرار دهید. یا در یک سایت عضویت، می توانید سطوح مختلف دسترسی را به سطوح مختلف عضویت بدهید.

مانند قسمت قبل، باید آن را نصب و فعال کنید منوهای شرطی افزونه، سپس به ظاهر » منوها صفحه و به برگه «مدیریت مکان‌ها» بروید.

منوی شرطی را انتخاب کنید

شما باید منوی شرطی مناسب را برای نقش کاربری که انتخاب می کنید اضافه کنید. برای این آموزش، ما منوی “Nav Menu Administrator” را انتخاب کرده ایم.

پس از آن، باید روی پیوند “+ شرایط” کلیک کنید تا بتوانید نقش کاربر را انتخاب کنید.

نقش هایی را که باید منو ببینند انتخاب کنید

برای مشاهده چک باکس های مربوط به هر نقش کاربر در وب سایت خود، باید روی تب ‘نقش های کاربر’ کلیک کنید. به سادگی روی نقش های کاربری که این منو را می بینند کلیک کنید و سپس روی دکمه “ذخیره” کلیک کنید.

شما می توانید منوی متفاوتی را برای صفحات مختلف در وردپرس نمایش دهید. برای مثال، می‌توانید آیتم‌های منوی اضافی را در صفحه خط‌مشی رازداری خود، مانند پیوندی به اطلاعیه کوکی‌تان، نمایش دهید.

برای این کار باید برنامه را نصب و فعال کنید منوهای شرطی افزونه، همانطور که در بالا نشان داده شده است، سپس منوی پیمایش مناسب را انتخاب کرده و روی پیوند “+ شرایط” کلیک کنید.

این بار باید روی برگه “صفحات” کلیک کنید. لیستی از هر صفحه در وب سایت خود خواهید دید.

صفحاتی که منو باید نمایش داده شود را انتخاب کنید

شما باید در کنار هر صفحه ای که می خواهید منوی پیمایش نمایش داده شود علامت بزنید، سپس روی دکمه “ذخیره” کلیک کنید.

پنهان کردن منوی ناوبری در صفحات فرود در وردپرس

ممکن است صفحاتی در وب سایت شما وجود داشته باشد که اصلاً مایل به نمایش منوی ناوبری نباشید، مانند صفحات فرود.

صفحه فرود برای افزایش فروش یا ایجاد سرنخ برای یک تجارت طراحی شده است. در این صفحات، شما می خواهید حواس پرتی را به حداقل برسانید و تمام اطلاعاتی را که برای انجام یک اقدام خاص نیاز دارند در اختیار کاربران قرار دهید.

در راهنمای ما در مورد چگونگی افزایش 300 درصدی تبدیل صفحه فرود، پیشنهاد می کنیم که با حذف منوهای پیمایش و سایر پیوندها از صفحه، حواس پرتی را به حداقل برسانید.

شما می توانید این کار را با استفاده از منوهای شرطی افزونه هنگام انتخاب منوی شرطی، این بار باید «غیرفعال کردن منو» را از منوی کشویی انتخاب کنید.

از منوی کشویی گزینه Disable Menu را انتخاب کنید

در مرحله بعد، برای انتخاب زمان نمایش منو، باید روی پیوند “+ شرایط” کلیک کنید.

شما باید روی برگه «صفحات» کلیک کنید و علامت‌هایی را در کنار صفحات فرود خود قرار دهید.

صفحاتی که منوی ناوبری باید پنهان شود را انتخاب کنید

فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات خود روی دکمه “ذخیره” کلیک کنید.

منوهای ناوبری یک ابزار قدرتمند طراحی وب هستند. آنها به شما اجازه می دهند تا کاربران را به مهم ترین بخش های وب سایت خود راهنمایی کنید.

اکنون که منوهای ناوبری مختلف را در صفحات مختلف و برای کاربران مختلف نشان می دهید، ممکن است تعجب کنید که چگونه می توانید آنها را بیشتر سفارشی کنید.

این آموزش های مفید را برای گسترش عملکرد منوهای ناوبری در وب سایت وردپرس خود امتحان کنید.

امیدواریم این آموزش به شما کمک کرده باشد که چگونه منطق شرطی را به منوها در وردپرس اضافه کنید. همچنین ممکن است بخواهید نحوه ایجاد گردش کار خودکار را بیاموزید یا لیست ما از بهترین افزونه های اثبات اجتماعی برای وردپرس و ووکامرس را بررسی کنید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در ما مشترک شوید کانال یوتیوب برای آموزش ویدیویی وردپرس. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک.
منبع: https://www.wpbeginner.com/plugins/how-to-add-conditional-logic-to-menus-in-wordpress/