نحوه اضافه کردن محتوای Tabbed در پست ها و صفحات وردپرس


آیا می خواهید پست های خود را به برگه ها تقسیم کنید تا در فضا صرفه جویی شود و کاربران راحت تر بتوانند آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند؟

افزودن محتوای برگه‌دار به شما کمک می‌کند اطلاعات بیشتری درباره محصولات و خدمات خود اضافه کنید. همچنین به کاربران این امکان را می دهد که به جای رفتن به یک صفحه دیگر، تمام جزئیات را در یک مکان واحد پیدا کنند.

در این مقاله نحوه افزودن محتوای تب دار به پست ها و صفحات وردپرس را به شما نشان خواهیم داد.

محتوای تب دار را در پست ها و صفحات وردپرس اضافه کنید

چه زمانی باید از محتوای Tabbed در وردپرس استفاده کنید؟

استفاده از برگه ها به شما امکان می دهد جزئیات بیشتری را در فضای کمی اضافه کنید یا بخش های بزرگی از محتوا را برای سازماندهی و تجربه کاربری بهتر تقسیم کنید.

فرض کنید یک فروشگاه آنلاین دارید. می توانید برگه هایی را برای توضیحات محصول، بررسی ها، مشخصات فنی و موارد دیگر اضافه کنید. این جداسازی به ارائه تمام جزئیات برای مشتریان شما در یک مکان کمک می کند و صفحه را تعاملی می کند.

به طور مشابه، می توانید محتوای تب شده را در صفحات افزونه WordPress.org مشاهده کنید. صفحه با استفاده از برگه هایی مانند جزئیات، بررسی ها، نصب، پشتیبانی و اطلاعات توسعه به بخش های مختلف تقسیم می شود.

پیش نمایش محتوای جدول بندی شده

محتوای Tabbed به نگه داشتن افراد در وب سایت وردپرس شما کمک می کند. شما مجبور نیستید افراد را به صفحه دیگری بفرستید تا تمام جزئیات مورد نیاز آنها را در مورد محصولات و خدمات خود دریافت کنید.

با این اوصاف، بیایید ببینیم چگونه می توانید محتوای تب دار را به صفحات و پست های وردپرس اضافه کنید.

در اینجا 2 روشی وجود دارد که برای انجام این کار از آنها استفاده خواهیم کرد:

روش 1: افزودن محتوای Tabbed با استفاده از Landing Page Builder

بهترین راه برای افزودن محتوای تب دار در وردپرس استفاده از a SeedProd. این بهترین صفحه فرود وردپرس و سازنده وب سایت است. SeedProd برای مبتدیان مناسب است و دارای یک سازنده کشیدن و رها کردن، قالب های از پیش ساخته شده و گزینه های سفارشی سازی متعدد است.

برای این آموزش، ما از SeedProd Pro مجوز زیرا شامل بلوک های پیشرفته برای افزودن محتوای برگه شده است. همچنین وجود دارد SeedProd Lite نسخه ای که می توانید به صورت رایگان استفاده کنید.

ابتدا باید افزونه SeedProd را نصب و فعال کنید. اگر به کمک نیاز دارید، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی، به صفحه خوش آمدگویی SeedProd در داشبورد وردپرس خود هدایت خواهید شد. پیش بروید و کلید مجوز خود را وارد کنید، که می توانید آن را در قسمت حساب SeedProd خود پیدا کنید.

کلید مجوز SeedProd

بعد، شما می توانید به SeedProd » صفحات فرود از پنل مدیریت وردپرس شما.

پس از آن، به سادگی روی دکمه «ایجاد صفحه فرود جدید» کلیک کنید.

یک صفحه فرود SeedProd جدید اضافه کنید

از اینجا، SeedProd چندین قالب صفحه فرود را برای انتخاب به شما نشان می دهد.

پیش بروید و الگویی را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید. فقط روی الگو قرار دهید و روی نماد علامت تیک نارنجی کلیک کنید.

یک الگوی صفحه فرود را انتخاب کنید

اکنون یک پنجره باز می شود که در آن باید یک عنوان برای صفحه خود در قسمت “نام صفحه” و یک اسلاگ پیوند ثابت در “URL صفحه” وارد کنید.

پس از آن، به سادگی روی دکمه «ذخیره و شروع ویرایش صفحه» کلیک کنید.

یک نام برای صفحه خود وارد کنید

با این کار سازنده کشیدن و رها کردن SeedProd راه اندازی می شود. اکنون می توانید بلوک های مختلفی را به قالب خود اضافه کنید و عناصر موجود را ویرایش کنید.

برای افزودن محتوای برگه‌دار، کافی است بلوک «Tabs» را در زیر بخش Advanced بکشید و آن را در قالب صفحه رها کنید.

بلوک برگه ها را به الگو اضافه کنید

در مرحله بعد، می توانید بلوک برگه را در SeedProd سفارشی کنید.

برای مثال، می‌توانید روی دکمه «افزودن آیتم جدید» کلیک کنید تا هر تعداد برگه را که می‌خواهید اضافه کنید. به علاوه، گزینه هایی برای ویرایش اندازه فونت، فاصله بین متن و تراز برای محتوای هر برگه وجود دارد.

موارد جدید را به بلوک برگه اضافه کنید

بعد، می‌توانید روی هر برگه کلیک کنید تا آن را بیشتر ویرایش کنید و جزئیات را اضافه کنید.

به عنوان مثال، می توانید عنوان هر برگه را تغییر دهید، محتوا اضافه کنید و نماد برگه را تغییر دهید.

محتوا را اضافه کنید و برچسب برگه را تغییر دهید

علاوه بر این، SeedProd گزینه های سفارشی سازی پیشرفته را نیز ارائه می دهد.

به سادگی روی تب ‘Advanced’ در منوی سمت چپ خود کلیک کنید. در اینجا می‌توانید طرح‌بندی برگه، تایپوگرافی، رنگ، رنگ پس‌زمینه، حاشیه‌ها و موارد دیگر را تغییر دهید.

تنظیمات پیشرفته برای بلوک برگه را ویرایش کنید

هنگامی که تغییراتی را در بلوک برگه ایجاد کردید و صفحه فرود خود را سفارشی کردید، فراموش نکنید که روی دکمه سبز “ذخیره” در بالا کلیک کنید.

پس از آن، می توانید به تب “تنظیمات صفحه” بروید.

صفحه محتوای برگه شده خود را منتشر کنید

در مرحله بعد، می‌توانید روی دکمه «وضعیت صفحه» کلیک کنید و وضعیت را از پیش‌نویس به انتشار تغییر دهید.

می‌توانید روی دکمه «ذخیره» کلیک کنید تا تغییرات خود را ذخیره کنید و صفحه‌ساز را ببندید.

اکنون، به سادگی از وب سایت خود دیدن کنید تا صفحه محتوای تب دار وردپرس را در عمل ببینید.

پیش نمایش صفحه فرود محتوای تبد شده

روش 2: اضافه کردن محتوای Tabbed با استفاده از افزونه وردپرس

اگر نمی‌خواهید از صفحه‌ساز فرود استفاده کنید، می‌توانید از یک افزونه اختصاصی وردپرس برای افزودن محتوای برگه‌دار به پست‌ها و صفحات خود استفاده کنید.

ابتدا باید آن را نصب و فعال کنید Tabs Responsive افزونه برای جزئیات بیشتر، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی، می توانید به Tabs Responsive » افزودن برگه های جدید از داشبورد وردپرس خود و با وارد کردن یک نام برای برگه های خود شروع کنید.

یک نام برای برگه خود وارد کنید

در مرحله بعد، می‌توانید با کلیک کردن روی دکمه قرمز رنگ «افزودن برگه‌های جدید» به پایین اسکرول کنید تا هر تعداد برگه را که می‌خواهید اضافه کنید.

به علاوه، می‌توانید هر برگه را با تغییر عنوان، اضافه کردن توضیحات، استفاده از نماد برگه‌های مختلف و ویرایش مکان نماد، به صورت جداگانه ویرایش کنید.

تنظیمات برگه ها را ویرایش کنید و جزئیات را اضافه کنید

علاوه بر این، این افزونه همچنین «تنظیمات برگه‌ها» را در منوی سمت راست شما ارائه می‌دهد.

برای مثال، می‌توانید انتخاب کنید که عنوان برگه‌ها نمایش داده شود، گزینه‌های مختلف برای عنوان و نماد، تغییر موقعیت نماد، نمایش حاشیه برگه‌ها، انتخاب رنگ متن و موارد دیگر انتخاب شود.

تنظیمات برگه ها را ویرایش کنید و جزئیات را اضافه کنید

هنگامی که تغییرات را انجام دادید، اکنون می توانید از برگه ها در هر پست وبلاگ یا صفحه با استفاده از کد کوتاه ایجاد شده توسط افزونه استفاده کنید.

به سادگی روی دکمه “انتشار” کلیک کنید.

برگه های خود را منتشر کنید

در مرحله بعد، می‌توانید برگه‌ها را در هر صفحه یا پستی با استفاده از آن اضافه کنید [TABS_R id=130] کد کوتاه. فقط مطمئن شوید که شماره شناسه موجود در کد کوتاه را با شماره شناسه برگه های خود جایگزین کنید.

با رفتن به آدرس برگه و کد کوتاه می توانید به راحتی پیدا کنید Tabs Responsive » همه برگه ها و کد را در زیر ستون Tabs Shortcode کپی کنید.

شماره شناسه را برای محتوای برگه‌دار پیدا کنید

در مرحله بعد، فقط باید یک پست جدید اضافه کنید یا یک پست موجود را ویرایش کنید.

وقتی در ویرایشگر محتوا هستید، ادامه دهید و یک بلوک کد کوتاه برای وارد کردن کد کوتاه اضافه کنید.

یک بلوک کد کوتاه اضافه کنید

پس از آن، می توانید پیش نمایش پست یا صفحه وبلاگ خود را مشاهده کنید. اگر همه چیز بررسی شد، می‌توانید روی دکمه «انتشار» یا «به‌روزرسانی» کلیک کنید تا برگه‌های پست خود ذخیره شوند.

اکنون، از وب سایت خود بازدید کنید تا محتوای تب شده را در عمل ببینید.

پیش نمایش افزونه محتوای برگه ای

امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری نحوه افزودن محتوای تب دار به پست ها و صفحات وردپرس کمک کرده باشد. همچنین می توانید راهنمای ما در مورد WooCommerce ساده و نحوه انتخاب بهترین نرم افزار طراحی وب را مشاهده کنید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در ما مشترک شوید کانال یوتیوب برای آموزش ویدیویی وردپرس. شما همچنین می توانید ما را در پیدا کنید توییتر و فیس بوک.
منبع: https://www.wpbeginner.com/plugins/how-to-add-tabbed-content-in-wordpress-posts-and-pages/