نحوه اضافه کردن دکمه لایک فیس بوک در وردپرس (به روز رسانی شده)


آیا می خواهید دکمه لایک فیس بوک را در وردپرس اضافه کنید؟

یک دکمه لایک فیس بوک در وب سایت وردپرس شما می تواند لایک و اشتراک گذاری محتوای شما را برای کاربران ساده و آسان کند. می توانید تعامل را افزایش دهید و فالوورهای بیشتری به دست آورید.

در این مقاله نحوه افزودن دکمه لایک فیس بوک در وردپرس را به شما نشان خواهیم داد.

نحوه اضافه کردن دکمه لایک فیس بوک در وردپرس

چرا یک دکمه لایک فیس بوک در وردپرس اضافه کنید؟

فیس بوک یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در جهان است. بسیاری از کسب و کارها از فیس بوک برای ارتباط با مشتریان خود و تبلیغ محصولات خود استفاده می کنند.

افزودن دکمه لایک فیس بوک به وب سایت وردپرس شما می تواند به افزایش تعامل کمک کند. همچنین افراد را تشویق می کند تا محتوای شما را در پروفایل فیس بوک خود به اشتراک بگذارند و کاربران جدیدی را به سایت شما جذب کنند.

شما می توانید از دکمه لایک فیس بوک برای افزایش فالوورهای اجتماعی خود و ایجاد یک انجمن استفاده کنید. این به افزایش آگاهی در مورد محصولات و خدمات شما کمک می کند و تبدیل ها را افزایش می دهد.

با این اوصاف، بیایید ببینیم چگونه می‌توانید با استفاده از یک افزونه یا اضافه کردن کد سفارشی، دکمه لایک فیس‌بوک را در وردپرس اضافه کنید.

روش 1: اضافه کردن دکمه لایک فیس بوک در وردپرس با استفاده از یک افزونه

در این روش از افزونه وردپرس برای افزودن دکمه لایک فیس بوک استفاده می کنیم. این روش بسیار آسان است و برای مبتدیان توصیه می شود.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که آن را نصب و فعال کنید لایک و اشتراک گذاری BestWebSoft افزونه برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی، می توانید به لایک و اشتراک گذاری » تنظیمات از پنل مدیریت وردپرس شما.

تنظیمات افزونه را لایک کنید و به اشتراک بگذارید

در مرحله بعد، باید شناسه برنامه فیس بوک و App Secret را اضافه کنید. اگر این اطلاعات را ندارید، به سادگی مراحل زیر را دنبال کنید.

نحوه ایجاد شناسه اپلیکیشن فیسبوک و راز اپلیکیشن

ادامه دهید و روی پیوند «ایجاد یک جدید» در زیر App ID یا قسمت App Secret در افزونه Like & Share کلیک کنید.

این شما را به وب سایت Meta for Developers می برد. پیشنهاد می کنیم وب سایت را در برگه یا پنجره دیگری باز کنید زیرا برای وارد کردن شناسه برنامه و راز باید صفحه تنظیمات Like & Share را در داشبورد وردپرس خود باز کنید.

از اینجا، باید یک نوع برنامه را انتخاب کنید. ادامه دهید و “Business” را به عنوان نوع برنامه انتخاب کنید و روی دکمه “بعدی” کلیک کنید.

نوع برنامه خود را انتخاب کنید

در مرحله بعد، باید اطلاعات اولیه را در مورد برنامه خود ارائه دهید.

می‌توانید یک نام نمایشی برای برنامه خود وارد کنید و مطمئن شوید که آدرس ایمیل صحیح در زیر فیلد «ایمیل تماس برنامه» ظاهر می‌شود. فیس بوک به طور خودکار آدرس ایمیل حسابی را که در حال حاضر با آن وارد شده اید انتخاب می کند.

همچنین گزینه ای برای انتخاب یک حساب تجاری وجود دارد. می‌توانید این را روی «هیچ حساب مدیریت کسب‌وکار انتخاب نشده» بگذارید و روی دکمه «ایجاد برنامه» کلیک کنید.

اطلاعات اولیه برنامه را وارد کنید

اکنون یک پنجره بازشو ظاهر می شود که در آن فیس بوک از شما می خواهد رمز عبور خود را دوباره وارد کنید.

این برای اهداف امنیتی برای جلوگیری از فعالیت های مخرب در حساب شما است. پیش بروید و رمز عبور حساب فیس بوک خود را وارد کنید و روی دکمه “ارسال” کلیک کنید.

رمز عبور فیسبوک خود را دوباره وارد کنید

پس از آن، داشبورد برنامه خود را خواهید دید.

از اینجا، شما می توانید به تنظیمات » Basic از منوی سمت چپ شما

به صفحه تنظیمات اولیه بروید

در صفحه تنظیمات اولیه، “App ID” و “App Secret” را خواهید دید.

اکنون می توانید این اطلاعات را در تنظیمات افزونه Like & Share در داشبورد وردپرس خود وارد کنید.

شناسه و رمز برنامه را کپی کنید

سفارشی کردن دکمه لایک فیسبوک خود را به پایان برسانید

ابتدا، “App ID” را کپی کنید و به برگه یا پنجره ای که در آن دارید برگردید لایک و اشتراک گذاری » تنظیمات صفحه باز شد به سادگی “App ID” را در فیلدهای مربوطه وارد کنید.

اکنون این مرحله را با کپی کردن داده های “App Secret” از صفحه Meta for Developers و چسباندن آن در تنظیمات افزونه Like & Share تکرار کنید.

دکمه لایک فیسبوک خود را سفارشی کنید

هنگامی که این کار را انجام دادید، می توانید انتخاب کنید که آیا دکمه لایک فیس بوک به همراه دکمه های URL نمایه و اشتراک گذاری نمایش داده شود یا خیر.

همچنین تنظیماتی برای ویرایش اندازه دکمه لایک فیس بوک، موقعیت آن قبل یا بعد از محتوا و تراز کردن وجود دارد.

گزینه های سفارشی سازی بیشتر

اگر دکمه URL نمایه را فعال کرده اید، می توانید به قسمت «دکمه URL نمایه» بروید و نام کاربری یا شناسه فیس بوک خود را وارد کنید.

وقتی کارتان تمام شد، فراموش نکنید که تغییرات خود را ذخیره کنید.

اکنون این افزونه به طور خودکار یک دکمه لایک فیس بوک را به وب سایت وردپرس شما اضافه می کند و آن را بر اساس تنظیمات شما قرار می دهد.

شما همچنین می توانید استفاده کنید [fb_button] کد کوتاه برای اضافه کردن دکمه لایک فیس بوک در هر نقطه از سایت خود.

همین! اکنون می توانید به سایت خود مراجعه کرده و دکمه لایک را در هر پست مشاهده کنید.

پیش نمایش دکمه لایک فیس بوک

روش 2: به صورت دستی دکمه لایک فیس بوک را در وردپرس اضافه کنید

راه دیگر برای افزودن دکمه لایک فیسبوک استفاده از کد سفارشی است. با این حال، این روش از شما می‌خواهد که کد را مستقیماً در وردپرس اضافه کنید، بنابراین ما آن را فقط به افرادی توصیه می‌کنیم که به راحتی کد را ویرایش می‌کنند.

با در نظر گرفتن این موضوع، ما قصد داریم از افزونه رایگان WPCode برای انجام این کار استفاده کنیم، که افزودن کد به وبلاگ وردپرس خود را برای هر کسی ساده می کند.

ابتدا باید از صفحه “دکمه لایک”. در وب سایت Meta for Developers و به پایین به بخش “Like Button Configurator” بروید.

کد را از سایت توسعه دهنده فیس بوک دریافت کنید

در مرحله بعد، می توانید URL صفحه فیس بوک خود را در قسمت “URL to Like” وارد کنید. این صفحه ای خواهد بود که می خواهید با دکمه لایک فیس بوک به آن متصل شوید.

پس از آن، به سادگی از پیکربندی برای انتخاب طرح و اندازه دکمه لایک استفاده کنید. همچنین پیش نمایش دکمه لایک را مشاهده خواهید کرد.

پس از رضایت از پیش نمایش، روی دکمه «دریافت کد» کلیک کنید.

با این کار یک پنجره بازشو ظاهر می شود که در آن دو قطعه کد را در زیر تب ‘JavaScript SDK’ به شما نشان می دهد.

کد SDK را کپی کنید

لطفاً توجه داشته باشید که اگر این قطعه کد را مستقیماً به قالب وردپرس خود اضافه کنید، ممکن است وب سایت شما را خراب کند. به‌علاوه، هنگام به‌روزرسانی تم، تکه‌های کد بازنویسی می‌شوند.

یک راه ساده تر برای اضافه کردن کد به خود استفاده از WPCode افزونه این به شما امکان می دهد تکه های کد را در وب سایت خود بچسبانید و به راحتی کدهای سفارشی را بدون نیاز به ویرایش فایل های موضوع مدیریت کنید.

ابتدا باید آن را نصب و فعال کنید افزونه رایگان WPCode. برای جزئیات بیشتر، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی، می توانید به قطعه کد » سرصفحه و پاورقی از داشبورد وردپرس شما. اکنون، شما باید اولین قطعه کد را کپی کرده و آن را به قالب وردپرس خود اضافه کنید header.php درست بعد از <body> برچسب زدن

به سادگی کد را کپی کنید و آن را در بخش “بدن” وارد کنید. فراموش نکنید که روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

کد اول را به بخش هدر اضافه کنید

در مرحله بعد، باید کد دوم را کپی کرده و در سایت وردپرس خود قرار دهید تا دکمه لایک نمایش داده شود.

برای شروع، می توانید به قطعه کد » + افزودن قطعه از پنل مدیریت وردپرس خود یا روی دکمه «افزودن جدید» کلیک کنید.

روی «Add New Snippet» در WPCode کلیک کنید

در صفحه بعدی، WPCode به شما این امکان را می دهد که یک قطعه را از کتابخانه از پیش ساخته شده انتخاب کنید یا یک کد سفارشی جدید اضافه کنید.

ادامه دهید و گزینه «Add Your Custom Code (New Snippet)» را انتخاب کنید و روی دکمه «Use Snippet» کلیک کنید.

کد سفارشی را در WPCode اضافه کنید

پس از آن، می‌توانید برای کد سفارشی خود یک نام بگذارید و قطعه کد دوم را در قسمت «پیش‌نمایش کد» وارد کنید.

مطمئن شوید که روی منوی کشویی ‘Code Type’ کلیک کرده و ‘HTML Snippet’ را به عنوان نوع کد انتخاب کنید.

کد دوم را وارد کرده و نوع کد را انتخاب کنید

در مرحله بعد، می‌توانید به بخش «درج» بروید و جایی را که می‌خواهید دکمه لایک فیس بوک ظاهر شود، انتخاب کنید. به عنوان مثال، فرض کنید می خواهید قبل از محتوا ظاهر شود.

به سادگی روی منوی کشویی «مکان» کلیک کنید و آن را انتخاب کنید درج قبل از محتوا گزینه ای در زیر صفحه، پست، انواع پست سفارشی.

مکان دکمه لایک را انتخاب کنید

پس از اتمام کار، می‌توانید روی دکمه «ذخیره قطعه» کلیک کنید.

شما همچنین باید روی دکمه ضامن کلیک کرده و آن را از غیرفعال به فعال تغییر دهید.

قطعه کد WPCode را ذخیره و فعال کنید

تمام است، پس از وارد کردن کد، یک دکمه لایک فیس بوک در وب سایت شما ظاهر می شود.

Open Graph Metadata چیست و چگونه آن را به وردپرس اضافه کنیم؟

Open Graph ابرداده ای است که به فیس بوک کمک می کند اطلاعات مربوط به یک صفحه یا پست در سایت وردپرس شما را جمع آوری کند. این داده ها شامل یک تصویر کوچک، عنوان پست/صفحه، توضیحات و نویسنده است.

فیس بوک در بالا کشیدن قسمت های عنوان و توضیحات کاملا هوشمندانه عمل می کند. با این حال، اگر پست شما بیش از یک تصویر داشته باشد، ممکن است گاهی اوقات هنگام اشتراک‌گذاری یک تصویر کوچک نادرست نشان دهد.

اگر قبلاً از همه در یک سئو (AIOSEO) افزونه، پس با مراجعه به آن به راحتی می توان آن را برطرف کرد All in One SEO » شبکه های اجتماعی و روی تب Facebook کلیک کنید.

در مرحله بعد، روی دکمه «آپلود یا انتخاب تصویر» کلیک کنید تا اگر مقاله شما تصویر گراف باز ندارد، یک تصویر پست پیش‌فرض فیسبوک را تنظیم کنید.

تصویر پیش فرض فیس بوک را آپلود کنید

علاوه بر این، شما همچنین می توانید یک تصویر نمودار باز را برای هر پست یا صفحه جداگانه پیکربندی کنید.

هنگامی که در حال ویرایش یک پست هستید، فقط به بخش تنظیمات AIOSEO در ویرایشگر محتوا بروید. سپس، به برگه «اجتماعی» بروید و پیش نمایش تصویر کوچک خود را ببینید.

اکنون به گزینه “منبع تصویر” بروید و سپس می توانید یک تصویر نمودار باز برای پست خود انتخاب کنید.

به عنوان مثال، می توانید تصویر برجسته، تصویر پیوست شده، اولین تصویر در محتوا را انتخاب کنید، یا یک تصویر سفارشی را آپلود کنید تا به عنوان تصویر کوچک نمودار باز استفاده شود.

منبع تصویر برای نمودار باز

برای جزئیات بیشتر و روش‌های جایگزین برای افزودن ابرداده‌های نمودار باز، راهنمای ما در مورد نحوه افزودن متاداده Open Graph Facebook در وردپرس را ببینید.

امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری نحوه افزودن دکمه لایک فیس بوک در وردپرس کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید لیست ما را در مورد نحوه ثبت نام دامنه و بهترین افزونه های رسانه های اجتماعی برای وردپرس مشاهده کنید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در ما مشترک شوید کانال یوتیوب برای آموزش ویدیویی وردپرس. شما همچنین می توانید ما را در پیدا کنید توییتر و فیس بوک.
منبع: https://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/how-to-add-facebook-like-button-in-wordpress/