نحوه استفاده از کدهای کوتاه در ابزارک های نوار کناری وردپرس

چگونه می توانم یک نوار کناری به قالب وردپرس خود اضافه کنم؟

آنجاست WPCode جلو می آید.

به عنوان مثال، می توانید عکس های اینستاگرام را در نوار کناری وردپرس با استفاده از کد کوتاه ارائه شده توسط نمایش دهید فید اینستاگرام Smash Balloon.

نمونه ای از ویجت نوار کناری رسانه های اجتماعی

به سادگی بر روی دکمه “+” کلیک کنید و شروع به تایپ در “Shortcode” کنید.

اکنون می توانید از وبلاگ یا وب سایت وردپرس خود دیدن کنید تا کد کوتاه را در عمل مشاهده کنید.

برای مشاهده اینکه آیا طرح زمینه شما دارای طرح بندی نوار کناری متفاوتی است یا خیر، به ظاهر » شخصی سازی در داشبورد وردپرس در اینجا، به دنبال تنظیمات با برچسب Sidebar یا موارد مشابه باشید.

در حال تغییر تنظیمات نوار کناری طرح زمینه

اگر از یک تم بلوک استفاده می کنید، می توانید با استفاده از ویرایشگر تمام سایت، کد کوتاه به نوار کناری اضافه کنید. در داشبورد وردپرس خود، به تم ها » ویرایشگر.

باز کردن ویرایشگر تمام سایت وردپرس (FSE)

هنگامی که از نحوه تنظیم ویجت راضی هستید، روی “به روز رسانی” کلیک کنید.

گاهی اوقات ممکن است بخواهید از کدهای کوتاه مختلف در برخی از پست ها و صفحات خود استفاده کنید. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید محبوب ترین پست ها را در صفحه آرشیو خود نشان دهید و تبلیغات را در صفحه اصلی خود نمایش دهید.

اکنون می توانید کد کوتاه خود را به بلوک اضافه کنید.

اگر برای نوشتن کد راحت نیستید، می‌توانید با استفاده از افزونه‌هایی مانند یک تم وردپرس سفارشی ایجاد کنید SeedProd. شما می توانید از این افزونه محبوب صفحه ساز برای طراحی تم و نوار کناری خود با استفاده از یک ویرایشگر ساده کشیدن و رها کردن استفاده کنید.

وقتی بلوک سمت راست ظاهر شد، آن را به نوار کناری وردپرس بکشید.

نحوه اضافه کردن کد کوتاه به نوار کناری وردپرس

هنگامی که ویجت مناسب ظاهر شد، به سادگی آن را روی نوار کناری موضوع بکشید.

افزودن بلوک وردپرس به نوار کناری

گاهی اوقات ممکن است بخواهید محتوای دیگری را همراه با کد کوتاه نشان دهید. مثلا، رافل پرس می توانید با استفاده از یک کد کوتاه یک مسابقه یا جایزه را به نوار کناری خود اضافه کنید. برای جلب توجه بیشتر به مسابقه، ممکن است بخواهید یک عنوان در بالای مسابقه نشان دهید.

نمونه ای از هدیه ایجاد شده با استفاده از RafflePress

با انجام این کار، می توانید HTML و کد کوتاه خود را به بلوک اضافه کنید.

افزودن یک ویجت سفارشی HTML به وب سایت وردپرس

این افزونه رایگان اضافه کردن CSS، PHP، HTML و موارد دیگر را به وردپرس آسان می کند، بدون اینکه سایت شما را در معرض خطر قرار دهد. حتی بهتر از آن، کتابخانه ای از قطعه های آماده شامل کدهایی است که به شما امکان می دهد از کدهای کوتاه در ویجت های متنی استفاده کنید.

این ویرایشگر تمام سایت را باز می کند، با یکی از الگوهای طرح زمینه شما قبلاً انتخاب شده است.

اکثر تم های رایگان و پولی وردپرس دارای نوارهای کناری آماده ابزارک هستند. با در نظر گرفتن این موضوع، اغلب می توانید به سادگی یک ویجت کد کوتاه را به نوار کناری وب سایت خود اضافه کنید.

به سادگی قالبی را که می خواهید کد کوتاه را در آن اضافه کنید پیدا کنید و روی آن کلیک کنید.

یک قالب وردپرس مبتنی بر بلوک

با در نظر گرفتن این موضوع، اجازه دهید به چند روش مختلف برای افزودن و استفاده از کدهای کوتاه در ابزارک های نوار کناری وردپرس نگاه کنیم. به سادگی از پیوندهای سریع زیر استفاده کنید تا مستقیماً به روشی که می خواهید استفاده کنید بروید.

در این مقاله نحوه استفاده از کدهای کوتاه در نوار کناری وردپرس را به شما نشان خواهیم داد.

نحوه استفاده از کدهای کوتاه در ویجت های نوار کناری وردپرس

می توانید با استفاده از بلوک کد کوتاه به هر صفحه یا پستی کد کوتاه اضافه کنید. با این حال، اگر می خواهید از همان کد در کل سایت خود استفاده کنید، ممکن است به جای آن، اضافه کردن آن به ویجت نوار کناری آسان تر باشد.

آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه از کدهای کوتاه در ابزارک های نوار کناری وردپرس خود استفاده کنید؟

اغلب، راهنماهایی با دستورالعمل هایی برای اضافه کردن کد سفارشی به فایل functions.php سایت خود پیدا می کنید. با این حال، این توصیه نمی شود زیرا هر گونه اشتباه در کد می تواند باعث خطاهای رایج وردپرس شود یا حتی سایت شما را به طور کامل خراب کند.

اکنون می توانید کد کوتاه خود را به ویجت اضافه کنید. وقتی از تغییرات خود راضی هستید، روی “ذخیره” کلیک کنید تا کد کوتاه فعال شود.

اگر نمی توانید مکان نوار کناری را با استفاده از تنظیمات داخلی تغییر دهید، گزینه دیگر ایجاد یک تم فرزند وردپرس است.

برای شروع، باید WPCode را نصب و فعال کنید. برای اطلاعات بیشتر، می توانید راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را مشاهده کنید.

اکنون همه قالب‌های مختلف را می‌بینید که تم شما را تشکیل می‌دهند.

به‌جای ایجاد بلوک‌های Shortcode و Heading جداگانه، می‌توانید به سادگی کد کوتاه و متن را به یک بلوک HTML سفارشی اضافه کنید. این به شما کمک می کند مطالب مختلف را در یک طرح بندی زیبا مرتب کنید. همچنین می‌توانید بلوک را با استفاده از HTML استایل دهید، بنابراین می‌توانید دقیقاً نحوه ظاهر آن را در نوار کناری کنترل کنید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در ما مشترک شوید کانال یوتیوب برای آموزش ویدیویی وردپرس. شما همچنین می توانید ما را در پیدا کنید توییتر و فیس بوک.
منبع: https://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/how-to-use-shortcodes-in-your-wordpress-sidebar-widgets/

مکان نوار کناری توسط قالب وردپرس شما کنترل می شود. اگر از موقعیت نوار کناری راضی نیستید، ممکن است بتوانید آن را با استفاده از تنظیمات تم تغییر دهید.

اگر طرح زمینه شما نوار کناری ندارد، می توانید یک طرح زمینه کودک ایجاد کنید و سپس با استفاده از کد یک نوار کناری اضافه کنید.

ابتدا به ظاهر » ویجت ها در داشبورد شما در اینجا، تمام قسمت‌های مختلفی را که می‌توانید ویجت‌ها را در وردپرس اضافه کنید، از جمله نوار کناری، مشاهده خواهید کرد.

افزودن ویجت کد کوتاه به نوار کناری وردپرس

چگونه می توانم مکان ظاهر شدن ویجت نوار کناری را تغییر دهم؟

چگونه می توانم از یک کد کوتاه متفاوت در هر پست یا صفحه استفاده کنم؟

اکنون اگر از وب سایت خود بازدید کنید، کد کوتاه و HTML سفارشی را به صورت زنده مشاهده خواهید کرد.

پرسش‌های متداول: استفاده از کدهای کوتاه در ابزارک‌های نوار کناری وردپرس

مهم نیست که از چه تمی استفاده می کنید، باید بتوانید با استفاده از یکی از روش های بالا، کدهای کوتاه به نوار کناری اضافه کنید. با این حال، اگر به کمک بیشتری نیاز دارید، در اینجا برخی از سوالات متداول درباره اضافه کردن کد کوتاه به نوار کناری وجود دارد.

وقتی ظاهر شد، ماوس خود را روی قطعه زیر ببرید: «Enable Shortcode Execution in Text Widgets».

برای دستورالعمل های گام به گام، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه ایجاد یک پوسته وردپرس سفارشی بدون هیچ کدی را ببینید.

بلوک سفارشی HTML به طور پیش فرض از کدهای کوتاه پشتیبانی نمی کند، اما می توانید به راحتی با افزودن کد سفارشی به وردپرس، این کد را تغییر دهید. پس از افزودن این کد، می توانید از کدهای کوتاه در هر بلوک HTML سفارشی در کل وب سایت وردپرس خود استفاده کنید.

اگر می‌خواهید کد کوتاهی را به قالب دیگری اضافه کنید، روی فلش در نوار ابزار کلیک کنید و «مرور همه الگوها» را انتخاب کنید.

انتخاب یک قالب FSE مبتنی بر بلوک

سپس می‌توانید ادامه دهید و روی «استفاده از قطعه» کلیک کنید.

اضافه کردن کد کوتاه به یک بلوک HTML سفارشی با استفاده از کد

پس از آن، به قطعه کد » افزودن قطعه در داشبورد وردپرس اکنون می توانید شروع به تایپ کردن “کد کوتاه” کنید.

اضافه کردن یک قطعه کد به وب سایت وردپرسی شما

به سادگی روی این گزینه کلیک کنید و به دنبال تنظیماتی بگردید که به شما امکان می دهد مکان ظاهر شدن نوار کناری را در سایت خود تغییر دهید.

اکنون، می توانید یک کد کوتاه به هر ویجت متنی اضافه کنید.

می توانید با استفاده از ویرایشگر وردپرس و بلوک کد کوتاه داخلی، کدهای کوتاه به هر صفحه یا پست اضافه کنید. با این حال، اگر می خواهید از کد کوتاه در کل سایت خود استفاده کنید، اغلب منطقی است که آن را به نوار کناری اضافه کنید.

پس از انجام این کار، روی «به‌روزرسانی» کلیک کنید تا قطعه زنده شود.

افزودن کد کوتاه به ویجت نوار کناری با استفاده از کد

کدهای کوتاه به شما این امکان را می دهند که محتوا و ویژگی های پیشرفته از جمله فرم های تماس، جداول، نقل قول های تصادفی و موارد دیگر را به وب سایت خود اضافه کنید. وردپرس دارای چندین کد کوتاه داخلی است اما برخی از افزونه ها کدهای کوتاه خود را نیز اضافه می کنند.

به سادگی به ظاهر » ویجت ها و “Custom HTML” را در نوار جستجو تایپ کنید.

افزودن ویجت سفارشی HTML به نوار کناری وردپرس

هنگامی که بلوک سمت راست ظاهر شد، آن را به نوار کناری وب سایت خود بکشید.

سپس این محتوا در کل وب سایت وردپرس شما ظاهر می شود، بنابراین نیازی به اضافه کردن آن در هر صفحه و ارسال دستی ندارید. این می تواند در زمان و تلاش شما صرفه جویی کند و به ثابت نگه داشتن طراحی سایت شما کمک کند.

بسیاری از بهترین تم های وردپرس به شما امکان می دهند بین طرح بندی های مختلف انتخاب کنید. اغلب، این شامل نشان دادن نوار کناری در طرف های مختلف صفحه است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه نمایش نوارهای جانبی مختلف برای هر پست و صفحه در وردپرس را ببینید.

به عنوان مثال، تصویر زیر تنظیمات نوار کناری در قالب وردپرس Astra را نشان می دهد.

تنظیمات نوار کناری Astra

پس از اتمام کار، فراموش نکنید که روی “به روز رسانی” کلیک کنید تا تغییرات به صورت زنده انجام شود.

انتشار بلوک کد کوتاه در وردپرس

این قطعه قطعه را در ویرایشگر WPCode باز می کند. WPCode تنظیمات قطعه را برای شما پیکربندی می کند، بنابراین می توانید به سادگی روی سوئیچ “غیر فعال” کلیک کنید تا آبی شود.

پس از آن، روی دکمه “+” کلیک کنید و شروع به تایپ کردن “Shortcode” کنید.

پس از انجام تغییرات خود، روی دکمه “انتشار” کلیک کنید تا طرح بندی نوار کناری جدید به صورت زنده انجام شود.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه به راحتی کدهای کوتاه به ابزارک های نوار کناری وردپرس خود اضافه کنید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما در مورد نحوه ایجاد یک صفحه فرود با وردپرس یا انتخاب متخصص ما از بهترین افزونه های رسانه های اجتماعی را ببینید.