نحوه استفاده از حالت بازیابی وردپرس (2 راه)

به عنوان مثال، اگر فایلی در فهرست تم شما خراب است یا یک افزونه ناسازگار است، وردپرس ممکن است بتواند آن را تشخیص دهد.

اگر با یک خطای وردپرس مواجه شدید که مانع از ورود شما به وب سایت شما می شود، وردپرس به طور خودکار به حالت بازیابی تغییر می کند.

می توانید از پیوند برای دسترسی به داشبورد مدیریت خود و رفع مشکل استفاده کنید.

ممکن است هنگام تلاش برای دسترسی به حساب خود یک صفحه سفید ساده ببینید. گاهی اوقات پیامی نیز روی صفحه نمایش داده می شود.

سایت با مشکلات فنی مواجه است

اکنون می توانید هر خطایی را در سایت خود برطرف کنید.

شما می توانید از این روش برای دسترسی به حالت بازیابی بدون لینک ایمیل استفاده کنید. برای دسترسی به حالت بازیابی به سادگی می توانید با دنبال کردن لینک زیر یک لینک حالت بازیابی وردپرس ایجاد کنید.

یک ایمیل به آدرس ایمیل وردپرس خود دریافت خواهید کرد که به شما در مورد خطای خاص در وب سایت خود اطلاع می دهد. اگر وردپرس بتواند علت قطعی را تعیین کند، این ایمیل آن اطلاعات را خواهد داشت.

می توانید به سادگی با تغییر تم خود یا غیرفعال کردن همه افزونه های خود شروع کنید. این باید هر خطای رخ داده را برطرف کند و شما می توانید به وب سایت وردپرس خود دسترسی پیدا کنید.

این زمانی است که می توانید از ویژگی حالت بازیابی وردپرس برای دسترسی مجدد استفاده کنید. بیایید ببینیم چگونه می توانید از حالت بازیابی وردپرس استفاده کنید.

روش 1. استفاده از حالت بازیابی از طریق پیوند ایمیل

ویژگی حالت بازیابی در وردپرس 5.2 معرفی شده است و به شما این امکان را می دهد تا به راحتی خطاهای کشنده را در سایت خود برطرف کنید که می تواند باطن یا فرانت وردپرس را غیرقابل دسترسی کند.

به سادگی روی لینک ارائه شده کلیک کنید و به قسمت مدیریت وردپرس هدایت خواهید شد. در اینجا، بنری را مشاهده می کنید که به شما می گوید حالت بازیابی اولیه شده است.

به عنوان مثال، سایت وردپرس شما ممکن است یک خطای مهم را به شما نشان دهد و شما را از ورود به داشبورد خود مسدود کند.

تنها کاری که باید انجام دهید تعویض است example.com با نام دامنه سایت خودتان

URL حالت بازیابی

به خاطر داشته باشید که اگر از این روش برای دسترسی دستی به صفحه ورود به حالت بازیابی استفاده کنید، وردپرس پلاگین یا موضوعی را که خود باعث ایجاد خطا شده است، پیدا نمی‌کند. شما باید کمی کار کنید تا خودتان آن را بفهمید.

اگر در مورد خطای وب‌سایت خود که مانع ورود شما به سیستم می‌شود، نمی‌دانید، می‌توانید این دو گزینه را نیز در حالت بازیابی برای حل مشکل خود امتحان کنید:

  • یک افزونه سلامت سایت برای تشخیص مشکلات دانلود کنید
  • اسکن بدافزار را اجرا کنید تا مطمئن شوید سایت یا سرور شما در معرض خطر قرار نگرفته است

به عنوان مثال، می توانید نصب و فعال کنید بررسی سلامت و عیب یابی افزونه برای دستورالعمل های بیشتر، راهنمای ما در مورد نحوه نصب یک افزونه در وردپرس را ببینید.

یک افزونه را در حالت بازیابی دانلود کنید

پس از ورود به پنل مدیریت، می‌توانید موضوع یا افزونه‌ای را که باعث این مشکل شده است، غیرفعال کنید.

اگر یک پلاگین یا تم وردپرس باعث خطا شود، می توان از حالت بازیابی برای رفع آن استفاده کرد.

در اینجا هشداری مبنی بر ورود به حالت بازیابی مشاهده خواهید کرد.

وارد حساب کاربری خود شوید

هنگامی که این افزونه را فعال می کنید، تعدادی بررسی در سایت وردپرس شما انجام می دهد و خطاهای رایجی را که ممکن است باعث ایجاد نوسان شود را شناسایی می کند.

از آنجا، می‌توانید پلاگین‌ها را یکی یکی دوباره فعال کنید تا مشکل را پیدا کنید، یا حتی می‌توانید قالب یا نسخه وردپرس خود را به نسخه قبلی که ناسازگار نیست برگردانید.

پاداش: گزینه های حالت بازیابی اضافی

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در ما مشترک شوید کانال یوتیوب برای آموزش ویدیویی وردپرس. شما همچنین می توانید ما را در پیدا کنید توییتر و فیس بوک.
منبع: https://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/how-to-use-wordpress-recovery-mode/

خودشه! امیدواریم نحوه استفاده از حالت بازیابی در وردپرس را یاد گرفته باشید. همچنین ممکن است بخواهید انتخاب ما از بهترین افزونه های سئو وردپرس و آموزش ما در مورد نحوه رفع خطای مهم در وردپرس را بررسی کنید.

example.com/wp-login.php?action=entered_recovery_mode

اگر به دلایلی وب سایت شما یک صفحه سفید ساده نشان می دهد اما هیچ ایمیلی از وردپرس دریافت نکرده اید، می توانید روش 2 را برای استفاده از حالت بازیابی امتحان کنید.

در این صورت، بلافاصله وارد حساب کاربری ایمیل مدیر خود شوید. به خاطر داشته باشید که صندوق ورودی آدرس ایمیلی را که به عنوان آدرس ایمیل مدیر برای وردپرس ارائه کرده اید، بررسی کنید.

این URL شما را به قسمت مدیریت وردپرس خود می برد، جایی که از شما خواسته می شود وارد شوید.

در این مقاله نحوه استفاده از حالت بازیابی در وردپرس را به شما نشان خواهیم داد.

نحوه استفاده از حالت بازیابی در وردپرس

حالت بازیابی وردپرس چیست؟

آیا می خواهید از حالت بازیابی وردپرس برای رفع خطا در وب سایت خود استفاده کنید؟

اگر در ایمیل ارسال شده توسط وردپرس افزونه یا موضوعی که باعث خطا می شود مشخص نشده است، باید همه افزونه ها را غیرفعال کنید. پس از آن، سعی کنید وارد حساب کاربری خود شوید.

همچنین می توانید از ارائه دهنده هاست وردپرس خود برای پشتیبانی بخواهید. اگر از یک شرکت میزبان برتر وردپرس مانند Hostinger، Bluehost، WPEngine و SiteGround استفاده می‌کنید، تیم پشتیبانی آن‌ها می‌توانند به شما در حل مشکل کمک کنند.

این ایمیل همچنین به شما پیوندی برای دسترسی به داشبورد مدیریت وردپرس خود می دهد.

ایمیل از وردپرس در مورد مشکل فنی در سایت شما

سپس می توانید به طور معمول وارد شوید.

وارد حساب کاربری خود شوید

با فعال کردن پلاگین ها یکی یکی می توانید پلاگین معیوب را کشف کنید. هنگامی که افزونه معیوب را پیدا کردید که باعث این مشکل شده است، می توانید یک افزونه جایگزین برای آن پیدا کنید یا از توسعه دهندگان افزونه پشتیبانی دریافت کنید.

داشبورد حالت بازیابی

به سادگی به پلاگین ها » همه پلاگین ها و سپس روی پیوند «غیرفعال کردن» در قسمت سمت راست کلیک کنید.

افزونه معیوب را غیرفعال کنید

گاهی اوقات، بدافزار موجود در وب سایت شما ممکن است باعث این خطا شود. می توانید از حالت بازیابی برای اسکن وب سایت خود برای کدهای مخرب استفاده کنید و یک وب سایت کاملاً امن ایجاد کنید. برای کمک، می توانید راهنمای امنیتی نهایی وردپرس ما را بررسی کنید.

حالت بازیابی به شما این امکان را می دهد که با ارسال پیوندی به ایمیل مدیریت خود به داشبورد مدیریت وردپرس خود دسترسی پیدا کنید. این ایمیل حاوی جزئیاتی در مورد خطای است که مانع از دسترسی کاربران به وب سایت وردپرس آنها می شود.