نحوه استفاده از حالت بازیابی وردپرس (2 راه)

این ایمیل همچنین به شما پیوندی برای دسترسی به داشبورد مدیریت وردپرس خود می دهد.

ایمیل از وردپرس در مورد مشکل فنی در سایت شما

به عنوان مثال، سایت وردپرس شما ممکن است یک خطای مهم را به شما نشان دهد و شما را از ورود به داشبورد خود مسدود کند.

حالت بازیابی به شما این امکان را می دهد که با ارسال پیوندی به ایمیل مدیریت خود به داشبورد مدیریت وردپرس خود دسترسی پیدا کنید. این ایمیل حاوی جزئیاتی در مورد خطای است که مانع از دسترسی کاربران به وب سایت وردپرس آنها می شود.

پس از ورود به پنل مدیریت، می‌توانید موضوع یا افزونه‌ای را که باعث این مشکل شده است، غیرفعال کنید.

خودشه! امیدواریم نحوه استفاده از حالت بازیابی در وردپرس را یاد گرفته باشید. همچنین ممکن است بخواهید انتخاب ما از بهترین افزونه های سئو وردپرس و آموزش ما در مورد نحوه رفع خطای مهم در وردپرس را بررسی کنید.

به عنوان مثال، می توانید نصب و فعال کنید بررسی سلامت و عیب یابی افزونه برای دستورالعمل های بیشتر، راهنمای ما در مورد نحوه نصب یک افزونه در وردپرس را ببینید.

یک افزونه را در حالت بازیابی دانلود کنید

هنگامی که این افزونه را فعال می کنید، تعدادی بررسی در سایت وردپرس شما انجام می دهد و خطاهای رایجی را که ممکن است باعث ایجاد نوسان شود را شناسایی می کند.

ممکن است هنگام تلاش برای دسترسی به حساب خود یک صفحه سفید ساده ببینید. گاهی اوقات پیامی نیز روی صفحه نمایش داده می شود.

سایت با مشکلات فنی مواجه است

شما می توانید از این روش برای دسترسی به حالت بازیابی بدون لینک ایمیل استفاده کنید. برای دسترسی به حالت بازیابی به سادگی می توانید با دنبال کردن لینک زیر یک لینک حالت بازیابی وردپرس ایجاد کنید.

اکنون می توانید هر خطایی را در سایت خود برطرف کنید.

گاهی اوقات، بدافزار موجود در وب سایت شما ممکن است باعث این خطا شود. می توانید از حالت بازیابی برای اسکن وب سایت خود برای کدهای مخرب استفاده کنید و یک وب سایت کاملاً امن ایجاد کنید. برای کمک، می توانید راهنمای امنیتی نهایی وردپرس ما را بررسی کنید.

به سادگی روی لینک ارائه شده کلیک کنید و به قسمت مدیریت وردپرس هدایت خواهید شد. در اینجا، بنری را مشاهده می کنید که به شما می گوید حالت بازیابی اولیه شده است.

به عنوان مثال، اگر فایلی در فهرست تم شما خراب است یا یک افزونه ناسازگار است، وردپرس ممکن است بتواند آن را تشخیص دهد.

این URL شما را به قسمت مدیریت وردپرس خود می برد، جایی که از شما خواسته می شود وارد شوید.

example.com/wp-login.php?action=entered_recovery_mode

در این مقاله نحوه استفاده از حالت بازیابی در وردپرس را به شما نشان خواهیم داد.

نحوه استفاده از حالت بازیابی در وردپرس

حالت بازیابی وردپرس چیست؟

به خاطر داشته باشید که اگر از این روش برای دسترسی دستی به صفحه ورود به حالت بازیابی استفاده کنید، وردپرس پلاگین یا موضوعی را که خود باعث ایجاد خطا شده است، پیدا نمی‌کند. شما باید کمی کار کنید تا خودتان آن را بفهمید.

آیا می خواهید از حالت بازیابی وردپرس برای رفع خطا در وب سایت خود استفاده کنید؟

اگر در مورد خطای وب‌سایت خود که مانع ورود شما به سیستم می‌شود، نمی‌دانید، می‌توانید این دو گزینه را نیز در حالت بازیابی برای حل مشکل خود امتحان کنید:

  • یک افزونه سلامت سایت برای تشخیص مشکلات دانلود کنید
  • اسکن بدافزار را اجرا کنید تا مطمئن شوید سایت یا سرور شما در معرض خطر قرار نگرفته است

می توانید از پیوند برای دسترسی به داشبورد مدیریت خود و رفع مشکل استفاده کنید.

اگر با یک خطای وردپرس مواجه شدید که مانع از ورود شما به وب سایت شما می شود، وردپرس به طور خودکار به حالت بازیابی تغییر می کند.

به سادگی به پلاگین ها » همه پلاگین ها و سپس روی پیوند «غیرفعال کردن» در قسمت سمت راست کلیک کنید.

افزونه معیوب را غیرفعال کنید

از آنجا، می‌توانید پلاگین‌ها را یکی یکی دوباره فعال کنید تا مشکل را پیدا کنید، یا حتی می‌توانید قالب یا نسخه وردپرس خود را به نسخه قبلی که ناسازگار نیست برگردانید.

پاداش: گزینه های حالت بازیابی اضافی

اگر یک پلاگین یا تم وردپرس باعث خطا شود، می توان از حالت بازیابی برای رفع آن استفاده کرد.

سپس می توانید به طور معمول وارد شوید.

وارد حساب کاربری خود شوید

می توانید به سادگی با تغییر تم خود یا غیرفعال کردن همه افزونه های خود شروع کنید. این باید هر خطای رخ داده را برطرف کند و شما می توانید به وب سایت وردپرس خود دسترسی پیدا کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید تعویض است example.com با نام دامنه سایت خودتان

URL حالت بازیابی

ویژگی حالت بازیابی در وردپرس 5.2 معرفی شده است و به شما این امکان را می دهد تا به راحتی خطاهای کشنده را در سایت خود برطرف کنید که می تواند باطن یا فرانت وردپرس را غیرقابل دسترسی کند.

اگر به دلایلی وب سایت شما یک صفحه سفید ساده نشان می دهد اما هیچ ایمیلی از وردپرس دریافت نکرده اید، می توانید روش 2 را برای استفاده از حالت بازیابی امتحان کنید.

در این صورت، بلافاصله وارد حساب کاربری ایمیل مدیر خود شوید. به خاطر داشته باشید که صندوق ورودی آدرس ایمیلی را که به عنوان آدرس ایمیل مدیر برای وردپرس ارائه کرده اید، بررسی کنید.

در اینجا هشداری مبنی بر ورود به حالت بازیابی مشاهده خواهید کرد.

وارد حساب کاربری خود شوید

همچنین می توانید از ارائه دهنده هاست وردپرس خود برای پشتیبانی بخواهید. اگر از یک شرکت میزبان برتر وردپرس مانند Hostinger، Bluehost، WPEngine و SiteGround استفاده می‌کنید، تیم پشتیبانی آن‌ها می‌توانند به شما در حل مشکل کمک کنند.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در ما مشترک شوید کانال یوتیوب برای آموزش ویدیویی وردپرس. شما همچنین می توانید ما را در پیدا کنید توییتر و فیس بوک.
منبع: https://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/how-to-use-wordpress-recovery-mode/

یک ایمیل به آدرس ایمیل وردپرس خود دریافت خواهید کرد که به شما در مورد خطای خاص در وب سایت خود اطلاع می دهد. اگر وردپرس بتواند علت قطعی را تعیین کند، این ایمیل آن اطلاعات را خواهد داشت.

با فعال کردن پلاگین ها یکی یکی می توانید پلاگین معیوب را کشف کنید. هنگامی که افزونه معیوب را پیدا کردید که باعث این مشکل شده است، می توانید یک افزونه جایگزین برای آن پیدا کنید یا از توسعه دهندگان افزونه پشتیبانی دریافت کنید.

داشبورد حالت بازیابی

اگر در ایمیل ارسال شده توسط وردپرس افزونه یا موضوعی که باعث خطا می شود مشخص نشده است، باید همه افزونه ها را غیرفعال کنید. پس از آن، سعی کنید وارد حساب کاربری خود شوید.

این زمانی است که می توانید از ویژگی حالت بازیابی وردپرس برای دسترسی مجدد استفاده کنید. بیایید ببینیم چگونه می توانید از حالت بازیابی وردپرس استفاده کنید.

روش 1. استفاده از حالت بازیابی از طریق پیوند ایمیل