نحوه ارائه آسان تصاویر مقیاس شده در وردپرس (گام به گام)


آیا به دنبال ارائه تصاویر مقیاس شده در سایت وردپرس خود هستید؟

مبتدیان اغلب با آپلود تصاویر بدون توجه به اندازه وب سایت خود، سرعت وب سایت خود را کاهش می دهند. ارائه تصاویری که دارای ابعاد صحیح هستند، عملکرد وردپرس شما را بدون کاهش کیفیت بهبود می بخشد.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی تصاویر مقیاس شده را در وردپرس ارائه دهید.

نحوه ارائه آسان تصاویر مقیاس شده در وردپرس (گام به گام)

چرا تصاویر مقیاس شده در وردپرس ارائه می شود؟

در وب سایت وردپرس خود، به تصاویر برای پست های وبلاگ، تصاویر کوچک، سرصفحه های صفحه، تصاویر جلد و موارد دیگر نیاز دارید.

بسته به تم شما، این تصاویر تعداد مشخصی پیکسل را اشغال خواهند کرد. برای مثال، تصویر برجسته شما ممکن است 680×382 پیکسل و یک تصویر کوچک 100×100 پیکسل اشغال کند.

مهم است که از تصاویری استفاده کنید که مقیاس بندی شده اند تا با ابعاد صحیح مورد نیاز برای سایت شما مطابقت داشته باشند. به عنوان مثال، اگر تصاویر برجسته شما 680×382 پیکسل را اشغال می کنند، باید آنها را دقیقا در همان اندازه ذخیره کنید.

در غیر این صورت، سرعت سایت شما کاهش می یابد یا کیفیت تجربه کاربر پایین می آید. در اینجا به چند دلیل رایج برای این امر اشاره می کنیم:

  • بازدیدکنندگان شما باید فایل های بزرگتر از حد لازم را دانلود کنند و زمان بارگذاری را افزایش می دهند.
  • اگر از تصاویری با پیکسل های کمتر از فضای مجاز استفاده می کنید، در صورت نمایش در اندازه بزرگتر، تار به نظر می رسند.
  • وب سایت شما باید اندازه تصویر را به سرعت تغییر دهد، به این معنی که قبل از اینکه بتواند محتوا را به کاربران نشان دهد باید فرآیندهای بیشتری را اجرا کند.

صرف نظر از این، تجربه بدی به کاربران شما می دهد و همچنین ممکن است تأثیر منفی بر سئوی تصویر شما داشته باشد.

به همین دلیل است که اگر عملکرد وب‌سایت خود را با استفاده از اسکن GTMetrix آزمایش کنید، اغلب توصیه می‌کند که برای افزایش سرعت وب‌سایت خود، تصاویر مقیاس‌بندی شده را ارائه دهید.

GMetrix ارائه تصاویر مقیاس شده را توصیه می کند

با این اوصاف، بیایید نگاهی به نحوه ارائه آسان تصاویر مقیاس شده در وردپرس بیاندازیم. ما دو روش را پوشش خواهیم داد:

روش 1: ارائه تصاویر مقیاس شده با یک پلاگین

ساده ترین راه برای ارائه تصاویر به صورت مقیاس بندی شده استفاده از افزونه ای است که به طور خودکار تصاویر وب سایت شما را در اندازه درست نمایش می دهد. این روش ساده ترین است اما به اندازه روش دوم اجازه انعطاف پذیری نمی دهد.

رایگان Optimole افزونه یکی از بهترین افزونه های فشرده سازی تصاویر وردپرس است و به طور خودکار تصاویر شما را مقیاس می دهد. با این حال، اگر بیش از 5000 بازدیدکننده در ماه داشته باشید، به نسخه پریمیوم نیاز خواهید داشت.

ابتدا باید افزونه Optimole را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی، شما به طور خودکار به رسانه » Optimole صفحه و از شما خواسته شد برای یک کلید API ثبت نام کنید یا کلید API موجود خود را وارد کنید. این بسیار آسان است.

شما به یک کلید API Optimole نیاز دارید

به سادگی مطمئن شوید که آدرس ایمیل شما صحیح است، سپس روی دکمه “ایجاد و اتصال حساب خود” کلیک کنید. سپس اتصال به Optimole به صورت خودکار انجام می شود. شما حتی نیازی به بازدید از وب سایت دیگری یا چسباندن دستی کلید ندارید.

Optimole اکنون شروع به بهینه سازی تصاویر شما در پس زمینه می کند. به طور خودکار اندازه تصویر صحیح را برای دستگاه و مرورگر هر بازدیدکننده انتخاب می‌کند و تصاویر از CDN سرویس ابری سریع Optimole ارائه می‌شوند.

Optimole شروع به بهینه سازی خودکار تصاویر شما می کند

هنگامی که روی تب تنظیمات کلیک می کنید، خواهید دید که تصاویر موجود در پست ها و صفحات شما به طور خودکار با تصاویر بهینه سازی شده و مقیاس بندی شده توسط Optimole جایگزین می شوند.

این کار در لحظه انجام نمی شود زیرا از طریق یک CDN انجام می شود، به این معنی که سایت شما عملکرد بهتری نخواهد داشت.

تنظیمات پیش فرض برای اکثر وب سایت ها کار می کند

همچنین، این افزونه بار تنبل را فعال کرده است، به این معنی که تصاویر موجود در صفحه که در حال حاضر قابل مشاهده نیستند، تا زمانی که مورد نیاز نباشند، بارگذاری نمی شوند. این روش موثر دیگری برای کاهش زمان بارگذاری صفحه و بهبود عملکرد وب سایت است.

این تنظیمات برای اکثر وب سایت ها به خوبی کار می کنند. با این حال، می‌توانید Optimole را با استفاده از تنظیمات موجود در منوی «Advanced» بیشتر سفارشی کنید تا ببینید چه چیزی برای وب‌سایت شما بهتر است.

اگر تغییری در تنظیمات ایجاد کردید، فراموش نکنید که روی دکمه «ذخیره تغییرات» در پایین صفحه کلیک کنید.

روش 2: ارائه تصاویر مقیاس شده به صورت دستی

شما همچنین می توانید تصاویر را بدون افزونه مقیاس بندی کنید. سه راه برای انجام این کار وجود دارد: می توانید از نرم افزار ویرایش تصویر، ویژگی ویرایش تصویر در کتابخانه رسانه وردپرس یا با تغییر مقادیر در تنظیمات رسانه وردپرس استفاده کنید.

مقیاس بندی تصاویر با نرم افزار ویرایش تصویر

می‌توانید با استفاده از نرم‌افزارهای ویرایش عکس روی رایانه‌تان، مانند Adobe Photoshop یا Affinity Photo، تصاویر خود را قبل از آپلود در وب‌سایت خود به ابعاد مناسب تغییر دهید.

این نرم افزار به شما این امکان را می دهد که تعداد پیکسل های صحیح را برای تصویر خود انتخاب کرده و آن را با حجم فایل کوچک و فرمت فایلی که ترجیح می دهید ذخیره کنید.

برای مثال، در اینجا یک اسکرین شات است که ابزار برش Affinity Photo را نشان می دهد.

برش تصویر با Affinity Paint

علاوه بر اینکه اندازه تصویر را از ابتدا درست کنید، کارهای دیگری نیز وجود دارد که می توانید قبل از آپلود تصاویر خود انجام دهید تا مطمئن شوید که سرعت وب سایت شما را کاهش نمی دهند.

برای اطلاعات بیشتر، راهنمای ما در مورد نحوه بهینه سازی تصاویر برای عملکرد وب را ببینید.

مقیاس گذاری تصاویر در کتابخانه رسانه وردپرس

آیا می دانستید که می توانید ویرایش اولیه تصویر را در وردپرس انجام دهید؟ ویژگی «ویرایش تصویر» وردپرس به شما امکان می دهد تصاویر را برش دهید، بچرخانید، ورق بزنید و مقیاس کنید.

هنگام ویرایش یک پست یا صفحه، باید روی تصویری که می خواهید ویرایش کنید کلیک کنید. در مرحله بعد، باید روی دکمه “Replace” کلیک کنید و سپس “Open Media Library” را از منو انتخاب کنید.

تصویر را از کتابخانه رسانه جایگزین کنید

با این کار کتابخانه رسانه وردپرس با تصویر انتخاب شده باز می شود.

در سمت راست ناحیه ای وجود دارد که می توانید متن جایگزین، عنوان، عنوان و توضیحات برای تصویر خود اضافه کنید. همچنین پیوند “ویرایش تصویر” را خواهید یافت.

فقط روی آن لینک کلیک کنید تا به صفحه «ویرایش تصویر» بروید.

روی پیوند ویرایش تصویر کلیک کنید

در اینجا پیش‌نمایش تصویر، دکمه‌های ویرایش و چندین گزینه دیگر را می‌بینید که هنگام مقیاس‌گذاری یا برش تصویر مفید هستند.

برای تغییر مقیاس تصویر، کافی است یکی از مقادیر «ابعاد جدید» را در قسمت Scale Image در سمت راست تغییر دهید.

مقیاس بندی یک تصویر

به عنوان مثال، این تصویر دارای وضوح بسیار بزرگ 2560×1637 پیکسل است. با تایپ اولین فیلد «Scale Image» می‌توانیم عرض آن را به 1200 پیکسل کاهش دهیم.

تنها چیزی که باید تغییر دهید Width است زیرا مقدار ارتفاع تصویر به طور خودکار تغییر می کند تا تصویر متناسب باشد.

پس از آن، فقط روی دکمه ‘Scale’ کلیک کنید تا وضوح تصویر تغییر کند.

توجه داشته باشید که فقط می توانید یک تصویر را در وردپرس کوچک کنید. با افزایش ابعاد تصویر نمی توانید تصاویر را بزرگتر کنید.

برای دستورالعمل های دقیق، به راهنمای ما در مورد نحوه انجام ویرایش اولیه تصویر در وردپرس و نحوه برش و ویرایش ریز عکس های پست وردپرس مراجعه کنید.

تنظیم اندازه تصویر در تنظیمات رسانه

هنگامی که تصاویر را در وب سایت خود آپلود می کنید، وردپرس به طور خودکار چندین نسخه در اندازه های مختلف ایجاد می کند. شما می توانید این اندازه ها را با مراجعه به سایت سفارشی کنید تنظیمات » رسانه صفحه در قسمت مدیریت وردپرس شما.

صفحه تنظیمات رسانه

در اینجا می توانید به راحتی ابعاد تصویر کوچک، متوسط ​​و بزرگ را تغییر دهید.

در برخی از وب‌سایت‌ها، ممکن است به اندازه‌های تصویر بیشتر از تصاویر کوچک، متوسط ​​و بزرگ نیاز داشته باشید. می توانید با دنبال کردن راهنمای ما در مورد نحوه ایجاد اندازه های اضافی تصویر در وردپرس، نحوه ایجاد این اندازه ها را بیاموزید.

اگر اندازه‌های پیش‌فرض تصویر را تغییر دهید یا اندازه‌های تصویر اضافی ایجاد کنید، فقط تصاویر جدید تحت تأثیر قرار خواهند گرفت. شما باید اندازه های تصویر را برای تصاویر موجود بازسازی کنید.

هنگامی که تصویری را به یک پست یا صفحه اضافه می کنید، می توانید اندازه تصویر را در تنظیمات بلوک در سمت چپ صفحه انتخاب کنید.

اندازه تصویر در یک پست یا صفحه را انتخاب کنید

امیدواریم این آموزش به شما کمک کرده باشد تا نحوه ارائه تصاویر مقیاس شده در وردپرس را بیاموزید. همچنین ممکن است بخواهید یاد بگیرید که چگونه یک صفحه فرود ایجاد کنید یا لیست پلاگین های رسانه های اجتماعی ما را برای وردپرس بررسی کنید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در ما مشترک شوید کانال یوتیوب برای آموزش ویدیویی وردپرس. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک.
منبع: https://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/how-to-easily-serve-scaled-images-in-wordpress-step-by-step/