نتایج نظرسنجی سالانه 2022 و مراحل بعدی – اخبار وردپرس

برنامه آزمایشی این است که نسخه 2023 در ماه اوت عرضه شود. این فرصتی را برای نتایج 2023 ایجاد می کند و مهمتر از همه، نظرات شما را برای اطلاع رسانی برنامه ریزی برای ابتکارات کلیدی و حوزه های تمرکز سال 2024 ایجاد می کند. بازخورد جامعه برای موفقیت و جهت دهی پروژه بسیار مهم است. انتقال نظرسنجی به اوایل سال می تواند تأثیر مثبتی بر برنامه ریزی و گفتگو داشته باشد.

در تکرار بعدی نظرسنجی، برنامه برای بهبود گزینه های زبان برای تکمیل نظرسنجی و ادامه سرمایه گذاری در اصلاح سوالات و نحوه پرسیدن آنها است. مهم است که توجه داشته باشید که تکمیل یک نظرسنجی به زمان نیاز دارد، بنابراین ما می خواهیم مطمئن شویم که از اعضای انجمن سوالاتی پرسیده می شود که بیشترین کمک را به وردپرس می کند.

پسندیدن بارگذاری…


منبع: https://wordpress.org/news/2023/05/2022-annual-survey-results-next-steps/

هر ساله، اعضای جامعه وردپرس (کاربران، سازندگان سایت، توسعه دهندگان و مشارکت کنندگان) بازخورد ارزشمندی را از طریق یک نظرسنجی سالانه ارائه می دهند. برای سال 2022، این نظرسنجی یک به روز رسانی جامع دریافت کرد، اولین مورد در شش سال گذشته. تعداد کل سؤالات از نزدیک به 100 سؤال به 29 سؤال کاهش یافت، سؤالات اقتصادی-اجتماعی عمدتاً حذف شدند و مقیاس لیکرت معرفی شد. این به‌روزرسانی‌ها برای افزایش نرخ تکمیل نظرسنجی، امکان تجزیه و تحلیل کارآمدتر و ساختارمندتر از این داده‌ها و موقعیت نظرسنجی برای ارزیابی بهترین موضوعاتی که برای جامعه وردپرس اهمیت دارند، طراحی شده‌اند.

هدف من این است که ورودی های دریافت شده از طریق نظرسنجی به اطلاع رسانی ابتکارات و مناطق متمرکز برای وردپرس در کوتاه مدت، همراه با سیگنال های دیگر، مانند مکالمات در جامعه، ساخت وبلاگ های وردپرس، و رویدادها کمک کند. چنین داده هایی نقش کلیدی در شکل دادن به جهت و استراتژی پروژه و اندازه گیری پیشرفت در مناطق تمرکز دارند.

نسخه 2022 این نظرسنجی افزایش 26 درصدی را در میزان تکمیل تجربه کرد، با این حال، ارسال‌ها با 56 درصد کاهش به حدود 3400 مورد، از جمله حدود 800 مشارکت‌کننده، کاهش یافت. برای نظرسنجی 2023، تبلیغات افزایش خواهد یافت و امیدواریم با کاهش ارسال‌ها مقابله شود.

عرشه اسلاید 2022 را مشاهده کنید


در اینجا چند نکته کلیدی آورده شده است:

  • این نظرسنجی افزایش استفاده از بلوک‌ها و ویرایشگر جدید سایت (در مقابل ویرایشگر کلاسیک) را نشان می‌دهد، که نباید تعجب آور باشد زیرا موضوع پیش‌فرض اکنون یک تم بلوکی است.
  • 22 درصد از پاسخ دهندگان فقط یک سال یا کمتر از وردپرس استفاده کرده اند. کسانی که به این نظرسنجی پاسخ دادند نیز کمی مسن تر می شوند، با پاسخ های کمتر از افراد زیر 40 سال نسبت به سال های قبل.
  • از هر 5 پاسخگو، 1 نفر در مورد وردپرس از یک همکار و تقریباً به همان درصد از موتور جستجو یاد گرفته اند.
  • در سال 2022، وردپرس‌سازان به یادگیری در مورد وردپرس (68%) ادامه دادند، به دیگران در مورد WP (48%) آموزش دادند و سایت‌هایی را برای دیگران ساختند (55%).
  • وردپرسی ها پلتفرم CMS را انتخاب می کنند زیرا منبع باز (62%)، انعطاف پذیر (47%)، کم خطر (45%)، مقرون به صرفه (45%)، و شهرت مثبت (41%) است.
  • 57 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی اخبار و آموزش ها را مستقیماً از WordPress.org دریافت کردند. در حالی که این منبع اصلی است، سایت‌های دیگر بسیار مهم هستند: موتورهای جستجو (46%)، یوتیوب (40%)، سایر جوامع وردپرس (35%) و رسانه‌های اجتماعی (30%).
  • اکثریت قریب به اتفاق پاسخ دهندگان به طور منظم از سایر پلتفرم های CMS استفاده نمی کنند و 21 درصد از پاسخ دهندگان از هیچ یک از 20 افزونه برتر وردپرس استفاده نمی کنند.
  • پاسخ دهندگان همچنان بیان می کنند که “وردپرس به خوبی یا بهتر از سایر پلتفرم های CMS است” و 68٪ موافق هستند. عناصری که پاسخ دهندگان احساس می کنند بهترین جنبه های وردپرس هستند عبارتند از: «سهولت استفاده»، «انعطاف پذیری» و/یا «گزینه های پلاگین» که هر کدام حدود 30 درصد هستند. هنگامی که در مورد ناامید کننده ترین عناصر وردپرس پرسیده شد، از هر 5 نفر 1 نفر گفت: “هیچی”، در حالی که تقریبا 30٪ به مشکلات مربوط به ویرایش سایت / گوتنبرگ اشاره کردند.
  • تجربه کلی مشارکت کننده مثبت است و چیزی است که من همچنان عمیقاً به آن اهمیت می دهم. 64٪ به اشتراک گذاشتند که تجربه مثبتی داشتند و 24٪ تجربه خود را “خنثی” ارزیابی کردند. مشارکت کنندگان نیز با همین درصدها احساس خوش آمد گویی می کنند (64 درصد موافق و 24 درصد بی طرف هستند).
تشکر بزرگ از شما @dansoschin برای تحلیل و پشتیبانی تحریریه. همچنین با تشکر از @angelasjin، و @cbringmann برای بررسی و ویرایش نهایی آنها.