نامه مدیر اجرایی – وردپرس نیوز

تدوینگر: داستین هارتزلر
لوگو: خاویر آرس
تولید: سانتانا اینیس
آهنگ: اول بی باک از کوین مک لئود

نمایش یادداشت ها

همانطور که من شاهد کار کردن همه این موارد در طول سال ها بوده ام، یک چیز برای من واضح است: نه تنها منبع باز ایده ای است که می تواند نسل ما را با پادزهری برای سیستم های اختصاصی و اقتصاد داده تغییر دهد، بلکه باز است. روش‌شناسی منبع فرآیندی را نشان می‌دهد که می‌تواند رویکرد ما به کار و کسب‌وکارمان را تغییر دهد.

سلام به همه، و به پادکست خلاصه وردپرس خوش آمدید، که در آن می‌توانید توضیحات سریعی درباره ایده‌های پروژه منبع باز وردپرس، اطلاعاتی در مورد جامعه‌ای که از آن پشتیبانی می‌کند، دریافت کنید، و فهرست کوچکی از چیزهای بزرگی را که در آینده ارائه می‌شوند، دریافت کنید. دو هفته. من میزبان شما جوزفا هدن چامفوسی هستم. در اینجا ما می رویم.

ما یک پیوند در یادداشت های نمایش قرار می دهیم. و دومین موردی که می خواستم به شما یادآوری کنم این است که امروز آخرین مهلت ارسال موضوعات برای نشست جامعه است که در ماه اوت برگزار می شود. در اواسط آگوست، مانند 22 و 23 یا چیزی شبیه به آن، می آید.

دومین نکته مهمی که می‌خواهم مطمئن شوم که همه شما در این سال با خود همراه می‌شوید، این است که ما برای فاز سوم پروژه گوتنبرگ آماده می‌شویم. ما در حال قرار دادن کلاه‌های توسعه‌دهنده باطن خود هستیم و روی APIهایی کار می‌کنیم که جریان کار ما را تقویت می‌کنند. آن مرحله گردش کار پیچیده خواهد بود. کمی به این دلیل که API ها جادوی تاریکی هستند که ما را به هم متصل می کند، اما همچنین به این دلیل که با آن مرحله عمیقاً به هسته وردپرس وارد خواهیم شد.

[Josepha Haden Chomphosy 00:05:33]

بنابراین فازهای یک و دو پروژه گوتنبرگ دارای یک نوع دید بسیار «همه جا بلوک» بود. و فاز سه و، مسلماً، فاز چهار بیشتر دیدگاه «با روش کار شما کار می‌کند» خواهد داشت.

به عنوان یک جامعه، ما تمایل داریم به جمع‌آوری راه‌حل‌ها به‌عنوان تمرین ما در مقابل مشکل نگاه کنیم، که نه تنها راه‌حل‌های ما را بهتر می‌کند، بلکه جامعه ما را قوی‌تر می‌کند.

این ما را به لیست کوچکی از چیزهای بزرگ می رساند. این یک لیست بسیار کوچک است، اما دو چیز بسیار بزرگ است. اولین مورد در لیست این است که نسخه 6.2 وردپرس در راه است. اگر می‌خواهید مشارکت را در آنجا شروع کنید، می‌توانید به make.WordPress.org/core سرگردان شوید. شما می توانید داوطلب شوید تا بخشی از تیم آزادسازی باشید. شما می‌توانید به‌عنوان یک مشارکت‌کننده معمولی، زمانی که می‌تواند چیزها را آزمایش کند، داوطلبانه وقت بگذارید.

و این، دوستان من، لیست کوچک شما از چیزهای بزرگ است. با تشکر از شما برای تنظیم امروز برای جلسه وردپرس. من میزبان شما جوزفا هدن چامفوسی هستم و تا چند هفته دیگر دوباره شما را می بینم.


منبع: https://wordpress.org/news/2023/01/episode-47-letter-from-the-executive-director/

اگر می‌خواهید کار تاثیرگذاری برای کاربران آینده وردپرس داشته باشید، این مرحله‌ای است که باید در آن سرمایه‌گذاری کنید. این مرحله بر عناصر اصلی گردش کار مشترک کاربران تمرکز خواهد کرد. اگر واقعاً برای شما منطقی نیست، کاملاً متوجه می شوم. اینگونه فکر کنید، این مرحله روی همکاری‌های هم‌زمان داخلی، گزینه‌های نظر دادن در پیش‌نویس‌ها، مرور آسان‌تر ویرایش‌های پست، و مواردی مانند سرمقاله‌های قابل برنامه‌ریزی، چک‌لیست‌های پیش از راه‌اندازی کار می‌کند.

بنابراین همانطور که خود را برای شروع سال جدید آماده می کنیم، چند فکر اضافی دارم که می خواهم با شما، انجمن وردپرس من، به اشتراک بگذارم تا در سال با شما همراه باشید.

ما پیوندی به آن را در یادداشت های نمایش نیز قرار خواهیم داد. اگر قبلاً با یک نماینده تیم در مورد مواردی صحبت کرده اید که واقعاً می خواهید مطمئن شوید که در اجلاس انجمن مورد بحث قرار می گیرند، فکر می کنم همه ما می توانیم فرض کنیم که نماینده تیم شما این موضوع را مطرح کرده است. اما اگر نه، هرگز ضرری ندارد با قرار دادن یک ارسال جدید در فرم به آن رای دوم بدهید.

[Josepha Haden Chomphosy 00:06:00]

[Josepha Haden Chomphosy 00:04:00]

[Josepha Haden Chomphosy 00:01:00]

یکی از آن چیزها این است که کارآفرینان وردپرس، کسانی که در حال ارائه خدمات یا طراحی سایت، ساختن اپلیکیشن هستند، ثابت کرده اند که منبع باز یک چارچوب اخلاقی برای انجام تجارت فراهم می کند. هیچ کس هرگز نگفته است که شما مجاز به ایجاد کسب و کار با استفاده از نرم افزار منبع باز و رایگان نیستید، و من به طور مرتب از این که شرکت ها و فریلنسرهای موفق تلاش می کنند تا آنچه را که می توانند پرداخت کنند، دلگرم می شوم.

برای پذیرندگان اولیه، هم برای ایجاد گوتنبرگ و هم استفاده از آن، تمرکز بیش از حد بر روی کارهای روزانه، دستیابی به مفهوم مقیاس را واقعاً سخت می کند.

[Josepha Haden Chomphosy 00:02:02]

اول، چهار آزادی. اگر قبلاً به State of the Word گوش داده‌اید، نظر من را در مورد جنبه فلسفی منبع باز و آزادی‌هایی که در اختیار شما قرار می‌دهد را شنیده‌اید.

مهم نیست که شما برای اولین بار از گوتنبرگ مطلع شدید، من می توانم تأیید کنم که به نظر می رسد مدت زیادی از آن گذشته است، زیرا زمان زیادی گذشته است. اما من همچنین می توانم تأیید کنم که ضربه زدن به یخچال به فشارهای زیادی نیاز دارد.

و آخرین فکر من برای همه شما در حالی که وارد سال می شویم این است که چند لحظه متفاوت وجود دارد که مردم به عنوان آغاز پروژه گوتنبرگ به آن اشاره می کنند. برخی می گویند که در سال 2013 بود که مت روی صحنه یک ویرایشگر واقعی WYSIWYG برای وردپرس را دید. برخی می گویند که این State of the Word 2016 بود، جایی که همه ما تشویق شدیم تا جاوا اسکریپت را عمیقاً یاد بگیریم. با این حال، برای بسیاری از ما، زمانی که پلاگین ویژگی گوتنبرگ برای اولین بار به مخزن راه پیدا کرد، در WordCamp Europe در سال 2018 بود.

[Josepha Haden Chomphosy 00:03:01]

البته نه همیشه برای انحصار وردپرس، بلکه اغلب به نفع عموم افرادی است که یاد می‌گیرند چگونه کارآفرین باشند یا چگونه در اکوسیستم ما حرکت کنند. و چیز دیگری که در مورد چهار آزادی و روشی که وردپرس آن را انجام می‌دهد این است که رهبران جامعه وردپرس، صرف نظر از اینکه از کجا رهبری می‌کنند، نشان داده‌اند که ایده‌آل‌های منبع باز را می‌توان در نحوه کار ما با یکی به کار برد. دیگری و برای یکدیگر ظاهر شوید.

make.WordPress.org/core
به نسخه 6.2 بپیوندید!
موضوعات را برای اجلاس انجمن ارسال کنید!

رونوشت

[Josepha Haden Chomphosy 00:00:00]

[Josepha Haden Chomphosy 00:05:00]

و بنابراین من امسال همه را تشویق می‌کنم که کمی بیشتر به افق نگاه کنند و همچنین کمی بیشتر به سمت ستاره‌های راهنمای ما نگاه کنند. زیرا ما اکنون، مانند همیشه، فرصتی را برای کسانی که بعد از ما می آیند، به خاطر فرصتی که توسط کسانی که پیش از ما آمده اند، فراهم کرده ایم.

اما اگر این کار را نکردید، پس TL;DR در مورد آن این است که منبع باز حفاظت و آزادی هایی را برای سازندگان در وب فراهم می کند که من واقعاً فکر می کنم باید فقط یک داده باشد. اما چند چیز دیگر در مورد چهار آزادی، و به خصوص روشی که وردپرس این نوع کار منبع باز را انجام می دهد، وجود دارد که فکر می کنم ارزش توجه را نیز دارد.

سوالی دارید که دوست دارید پاسخ داده شود؟ می توانید آنها را به آدرس [email protected] ارسال کنید، چه به صورت مکتوب و چه به صورت ضبط صدا.

وام

[Josepha Haden Chomphosy 00:00:40]

ماه گذشته در State of the Word، چند ایده اولیه در مورد چرایی وردپرس به اشتراک گذاشتم. برای من، این یک سوال آسان است، و سخت ترین بخش همیشه این است که بدانم از کدام لنز باید پاسخ داد. اگرچه من همیشه بر بخش‌های فلسفی پاسخ تمرکز می‌کنم، می‌دانم که اغلب به عنوان مدافع بسیاری از انواع وردپرس‌نویس صحبت می‌کنم.

در قسمت چهل و هفتم پادکست توجیهی وردپرس، جوزفا هادن چامفوسی، مدیر اجرایی، دیدگاه و تفکر فعلی خود را برای پروژه منبع باز وردپرس در سال 2023 به اشتراک می گذارد. بهتر است آن را بخوانید؟ نامه کامل نیز موجود است.