نامه مدیر اجرایی وردپرس، 2022 – اخبار وردپرس

چند لحظه متفاوت وجود دارد که مردم به عنوان آغاز پروژه گوتنبرگ به آن اشاره می کنند. برخی می گویند که در State of the Word 2013 بود که مت رویای یک ویرایشگر واقعی WYSIWYG برای وردپرس را دید. برخی می گویند که در State of the Word 2016 بود که ما تشویق شدیم تا جاوا اسکریپت را عمیقاً یاد بگیریم. برای بسیاری از ما، در وردکمپ اروپا در سال 2017 بود که دموی گوتنبرگ برای اولین بار روی صحنه راه یافت.

همانطور که من شاهد کار کردن این سه چیز در طول سال‌ها بوده‌ام، یک چیز برای من واضح است: نه تنها منبع باز ایده‌ای است که می‌تواند نسل ما را با پادزهری برای سیستم‌های اختصاصی و اقتصاد داده تغییر دهد، روش‌شناسی‌های منبع باز یک فرآیند را نشان می‌دهند. که می تواند رویکرد ما به کار و کسب و کارمان را تغییر دهد.

وردپرس در سال 2023

دلیل دوم این است که کارآفرینان وردپرس (کسانی که خدمات ارائه می دهند، طراحی سایت ها و برنامه های کاربردی ایجاد می کنند) ثابت کرده اند که منبع باز یک چارچوب اخلاقی برای انجام تجارت ارائه می دهد. هیچ کس تا به حال نگفته است که نمی توانید با استفاده از نرم افزار رایگان و منبع باز کسب و کار بسازید. و من مرتباً از روشی که شرکت‌ها و فریلنسرهای موفق تلاش می‌کنند تا آنچه را که می‌توانند بپردازند، دلگرم می‌شوم. نه همیشه به نفع وردپرس، بلکه اغلب به نفع عموم مردمی است که چگونه در اکوسیستم ما کارآفرین باشند. از آنجا که علیرغم رگه های رقابتی ما، در پایان روز، می دانیم که در نهایت ما مراقبان موقت اکوسیستمی هستیم که ثروت و فرصت را برای افرادی باز کرده است که ممکن است هرگز آنها را نبینیم اما زندگی آنها به خاطر ما بی نهایت بهتر شده است.

به جای گوش دادن؟ نامه گفتاری مختصر نیز موجود است.


منبع: https://wordpress.org/news/2023/01/letter-from-wordpress-executive-director-2022/