منشور حقوق برای وب باز – اخبار وردپرس

سلام، همه! و به جلسه توجیهی وردپرس خوش آمدید: پادکستی که در آن می‌توانید توضیحات سریع درباره ایده‌های باز وردپرس را دریافت کنید. پروژه منبع، کمی بینش در مورد جامعه ای که از آن پشتیبانی می کند، و یک لیست کوچک از چیزهای بزرگی که در دو هفته آینده در راه است را دریافت کنید.

من میزبان شما جوزفا هدن چامفوسی هستم. در اینجا ما می رویم!

تدوینگر: داستین هارتزلر
لوگو: خاویر آرس
تهیه کننده: کلوئه برینگمن
آهنگ: اول بی باک از کوین مک لئود

نمایش یادداشت ها

رونوشت

وقتی به چهار آزادی منبع باز، این منشور حقوق برای وب نگاه می‌کنم، نه تنها آزادی‌هایی را که باید داشته باشیم، بلکه چیزهایی را نیز می‌بینم که باید از آن‌ها آزاد باشیم.

[Josepha Haden Chomphosy 00:00:00]

[Josepha Haden Chomphosy 00:00:40] شروع نمایش

هر چند وقت یک‌بار، ممکن است صحبت‌های من در مورد تأثیرات «متن باز در مقیاس» را بشنوید، یا ممکن است بشنوید که مت می‌گوید که این چهار آزادی اساساً «لایحه حقوق برای وب باز» هستند. من تقریباً هرگز واقعاً به هیچ یک از این موضوعات نمی پردازم زیرا واقعاً پیچیده است. اما برای شروع، هر زمان که در مورد اینکه کسی حق دارد یا لیاقتش را دارد یا انتظار دارد صحبت می کنید، یک احساس تعصب سیاسی وجود دارد.

سومین آزادی، آزادی توزیع مجدد نسخه هاست تا بتوانید به دیگران کمک کنید. و چهارمین آزادی، آزادی توزیع کپی از نسخه های اصلاح شده شما به دیگران است. با این کار می توانید به کل جامعه فرصت بهره مندی از تغییرات خود را بدهید و البته دسترسی به کد منبع نیز پیش شرط این امر است.

سوالی دارید که دوست دارید پاسخ داده شود؟ می توانید آنها را به آدرس [email protected] ارسال کنید، چه به صورت مکتوب و چه به صورت ضبط صدا.

وام

به مدیر اجرایی وردپرس، جوزف هادن چامفوسی، در قسمت پنجاه و چهارم از جلسه توجیهی وردپرس بپیوندید، زیرا او مفهوم چهار آزادی منبع باز را بررسی می کند و آن را به منشور حقوق امروز برای وب باز تشبیه می کند.

[Josepha Haden Chomphosy 00:05:35]

نسخه TLDR این آزادی‌ها اساساً این است که کاربران آزادی اجرای، کپی، توزیع، مطالعه، تغییر و بهبود نرم‌افزار را دارند. اکنون، معمولاً وقتی در مورد آزادی های منبع باز صحبت می کنم، از منظر عملی یا فلسفی در مورد آن صحبت می کنم، اما همچنین زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد آن از دیدگاه رهبری و سازمانی می کنم.

کمی دسترسی بیشتر به ابزارها و مشاغلی که قبلاً در دسترس نبودند. دری کمی بازتر به روی شبکه‌هایی که زیربنای موفقیت کارآفرینان در سرتاسر جهان هستند و کمی برابری بیشتر به دنیای انتشارات دموکراتیک.

این من را به لیست کوچکی از چیزهای بزرگ می رساند. این یک لیست بسیار کوچک است، اما مانند همیشه بسیار بزرگ است. اولین چیز این است که ما خود را برای نسخه های اصلی باقی مانده سال، WP 6.3 و 6.4 در یک لحظه غیر معمول برای پروژه خود آماده می کنیم. اگر بخواهید می‌توانید به طور همزمان برای هر دو داوطلب شوید، و امیدواریم که می‌خواهید.

و این، دوستان من، لیست کوچک شما از چیزهای بزرگ است. از اینکه امروز برای جلسه وردپرس هماهنگ کردید، سپاسگزاریم. من میزبان شما جوزفا هدن چامفوسی هستم و تا چند هفته دیگر دوباره شما را می بینم.


منبع: https://wordpress.org/news/2023/04/episode-54-open-webs-bill-of-rights/

ما این را به شیوه ای معمول تر از مردم اطراف جوامع منبع باز می شنویم. اساساً، کل مفهوم نرم افزار منبع باز توسط افرادی که ظاهر می شوند ساخته می شود. اگر در فضاهایی که تأثیرات در آن رخ می دهد ظاهر نشوید، نمی توانید بر آینده چیزی تأثیر بگذارید.

[Josepha Haden Chomphosy 00:04:13]

[Josepha Haden Chomphosy 00:02:40]

پس در این فناوری های جدید مشارکت فعال داشته باشید. بیاموزید که GPT چگونه کار می کند و چگونه می تواند برای شما کار کند، حتی اگر فقط دستورات بهتری بنویسد. بیاموزید که چگونه گوتنبرگ می تواند نیازهای شما را پشتیبانی کند، نه اینکه نیازهای شما را زیر سوال ببرد، حتی اگر فقط یاد بگیرد که چگونه یک سری بلوک را در یک الگو یا الگوها را در یک صفحه مرتب کند.

بیش از 50 قسمت پیش، من برخی از افکار اساسی را در مورد چهار آزادی منبع باز به اشتراک گذاشتم. من همچنین با بیشترین نقل قول در متن باز صحبت کردم: «آزاد در آزادی بیان، نه آزاد مانند آبجو». و راستش، کدام پادکست در مورد آزادی های منبع باز بدون آن کامل می شود؟ اگر آن قسمت را گوش نداده اید، پیشنهاد می کنم گوش دهید، اما اگر وقت ندارید، با یادآوری تعریف نرم افزار آزاد به همه ما شروع می کنم، که معمولاً به عنوان چهار آزادی از آن یاد می شود. متن باز.

و صادقانه بگویم، چیزهایی که ما باید از آنها رهایی داشته باشیم فقط شامل ترس از دست دادن است. از دست دادن فرصت یا ارتباط یا امرار معاش. و من احساس می کنم برای پروژه ما، و شاید برای متن باز به عنوان یک کل، ما در حال حاضر با بسیاری از آن مواجه هستیم، خواه از آن آگاه باشیم یا نه. اگر به نظر آشناتر و کمک خلبان به نظر برسد، شاهد پیشرفت هایی مانند GPT3 یا ChatGPT هستیم.

[Josepha Haden Chomphosy 00:01:47]

نکته دوم این است که راه های زیادی برای جشن گرفتن بیستمین سالگرد وردپرس در 27 می وجود دارد. اما یکی از کارهایی که در حال حاضر می توانید انجام دهید این است که یک ویدیو یا کلیپ صوتی کوتاه در مورد خاطره یا تجربه خوبی که در این انجمن یا به طور کلی به خاطر وردپرس داشته اید ضبط کنید. آن‌ها در وب‌سایت WP 20 نمایش داده می‌شوند و شاید حتی تعداد کمی از خوش‌شانس‌ها وارد جلد دوم کتاب تاریخ وردپرس شوند.

[Josepha Haden Chomphosy 00:06:33] فهرست کوچک چیزهای بزرگ

ما باید این آزادی را داشته باشیم که بدانیم ابزارهایمان چگونه کار می کنند، آزادی بدانیم آنها به چه اطلاعاتی از ما نیاز دارند، و همچنین آزادی داشته باشیم که راهی داشته باشیم تا آن نرم افزار به طور خاص برای ما کار کند، زیرا به همین دلیل است که ما نرم افزار داریم زیرا انسان هایی داریم که به آن نیاز دارند. اما ما همچنین باید از پنهان کردن پیشرفت‌های هکی خود یا ترس از دست دادن مخاطبان به دست‌آمده‌مان، یا حتی ترس از دست دادن دسترسی به حجم زیادی از محتوایی که خودمان در طول سال‌ها ایجاد کرده‌ایم، آزاد باشیم.

و در حالی که من شخصاً معتقدم که ایجاد نرم افزار ذاتاً سیاسی است یا حداقل به نیازهای مردم مربوط می شود، این چیزی نیست که کسی را متقاعد به مشارکت در متن باز می کند و قطعاً این چیزی نیست که مردم را متقاعد به استفاده از وردپرس کند. اما نکته اینجاست، به عنوان یک رهبر در یک پروژه نرم افزاری پرکاربرد، رایگان و متن باز، به عنوان یک رهبر در وردپرس، همچنین می دانم که هر کاربر جدید به پلت فرم ما یا هر پلت فرم منبع باز دیگری نشان دهنده آزادی کمی بیشتر در وردپرس است. جهان

[Josepha Haden Chomphosy 00:01:12]

و در حالی که کاملاً در یک راستا نیست، چیزهایی مانند گوتنبرگ نیز وجود دارد. پیشرفت هایی که در اطراف ما به فناوری می رسد، فناوری که ما با آن آشنا هستیم. و گاهی اوقات دیدن آنچه در آنها وجود دارد دشوار است. دیدن اینکه چه چیزی آنها را هدایت می کند سخت است. سخت است که بدانیم چگونه می توانیم کاری کنیم که آنها برای ما کار کنند. بنابراین، من باید به همه ما، به عنوان شهروندان یک جامعه منبع باز، یادآوری کنم که آنچه ما را از چیزهایی که باید از آن‌ها آزاد باشیم محافظت می‌کند، مستقیماً به میزان فعال بودن ما در چیزهایی که آزادیم مرتبط است.

بنابراین اولین چیز آزادی اجرای برنامه آنطور که می خواهید برای هر هدفی است. دومین چیز آزادی مطالعه نحوه عملکرد برنامه و تغییر آن به گونه ای است که محاسبات شما را همانطور که می خواهید انجام دهد. به عنوان نکته جانبی، دسترسی به کد منبع پیش شرط این امر است.

اما مانند تمام پیشرفت‌های سریع تکنولوژیکی، من شما را تشویق می‌کنم که اول از همه جلو بروید، نه اول سر. در مورد «چرا» و «چگونه» آن فناوری جدید که نگران آن بوده‌اید، تا حدودی به گردن خود بپردازید. اولین کسی باشید که در این چیز جدید محرمانه بهترین می شود زیرا به همین دلیل ما اصلاً منبع باز می کنیم تا شما آزادی اجرای، کپی، توزیع، مطالعه، تغییر و بهبود نرم افزار خود را داشته باشید.

[Josepha Haden Chomphosy 00:03:28]