مشکلات وردپرس را پیدا و حل کنید


خطاهای پلاگین، تضاد موضوع، مشکلات پایگاه داده … این مشکلات جزئی از استفاده از CMS وردپرس هستند. خوشبختانه، بسیاری از این مشکلات ناشی از خطاهای رشته کد/متن است.

تغییر متن می تواند به شما در حل مسائل مختلف وردپرس کمک کند، اما چالش شناسایی محل زندگی یک قطعه متن است. اینجاست که Awesome Search WP وارد تصویر می شود.

Awesome Search WP یک افزونه وردپرس است که یافتن متن در هسته وردپرس، افزونه ها، پایگاه داده و موارد دیگر را آسان می کند.

چه در جستجوی یک کلمه، یک قطعه CSS یا یک اسکریپت باشید، این افزونه قادر خواهد بود آن را پیدا کند.

اما واقعاً چقدر در تجزیه و تحلیل فایل ها و پایگاه داده شما خوب عمل می کند؟ و آیا این واقعا بهترین ابزار برای این کار در مورد یافتن متن در نصب وردپرس شما است؟

ما در این بررسی جامع Awesome Search WP به این سوالات و موارد دیگر پاسخ خواهیم داد.

مروری بر WP جستجوی عالی

مروری بر WP جستجوی عالی

Awesome Search WP یک ابزار جستجوی وردپرس برای فایل ها و پایگاه های داده است. استفاده از آن بی خطر است و هیچ چیزی را در سیستم شما تغییر نمی دهد. کاری که انجام می دهد این است که به شما می گوید یک قطعه متن کجاست. سپس می توانید در صورتی که متن مشکلی در CMS شما ایجاد می کند، عیب یابی کنید.

پیکربندی و استفاده از این افزونه واقعاً آسان است – کمتر از 5 دقیقه طول کشید تا آن را تنظیم کنم و اولین جستجوی خود را انجام دهم. و من موفق به انجام این کار بدون مرور مستندات افزونه شدم.

اگر می‌خواهید بفهمید که متن، تصاویر، اسکریپت‌ها و سایر کدهای سخت پیدا از کجا می‌آیند، می‌توانید با نسخه رایگان Awesome Search WP یا نسخه حرفه‌ای آن بروید.

در اینجا برخی از ویژگی های کلیدی این افزونه آورده شده است.

ادامه مقاله در زیر

• می توانید ببینید متن در کدام خط از چه فایلی قرار دارد

• برای استفاده از این افزونه به هیچ مهارت فنی نیاز ندارید

• مشاهده نتایج دقیق در مورد محل یافتن متن پایگاه داده

• از پنجره‌های بازشو و تبلیغات اجتناب کنید—کد/متن را بدون وقفه جستجو کنید

دستی با جستجوی عالی WP Pro

در این بخش، ویژگی ها و عملکردهای Awesome Search WP را در یک وب سایت آزمایشی بررسی می کنم. من برخی از ویژگی های برجسته این افزونه را پوشش می دهم و می بینم که واقعاً در یافتن متن در هسته وردپرس و مکان های دیگر چقدر سریع است.

جستجوی عالی WP Pro: نصب

برای این بررسی، نسخه Pro افزونه را تنظیم و آزمایش خواهم کرد. می توانید Awesome Search WP Pro را از اینجا دانلود کنید. اگر ترجیح می دهید ابتدا نسخه رایگان را امتحان کنید، می توانید آن را رایگان از اینجا دریافت کنید.

پس از دریافت افزونه، مراحل زیر را برای نصب آن در سایت خود دنبال کنید:

 • به ادمین WP خود وارد شوید و روی Plugins > Add Now کلیک کنید.
 • روی دکمه آپلود افزونه کلیک کنید و فایل zip را که قبلا دانلود کرده اید آپلود کنید. حالا روی دکمه Install کلیک کنید.
 • پس از اتمام نصب، روی دکمه Activate کلیک کنید و API Key + ID محصول خود را وارد کنید تا Awesome Search WP Pro فعال شود.

جستجو در پایگاه داده

Awesome Search WP به شما امکان می دهد هر چیزی را در جداول پایگاه داده جستجو کنید. دو نوع جستجو وجود دارد که می توانید انجام دهید: جستجوی پیش فرض و جستجوی سفارشی. با جستجوی پیش‌فرض، باید کادر جلوی «جستجو در پایگاه داده» را علامت بزنید و افزونه (های) مورد نظر برای جستجو را انتخاب کنید.

جستجو در پایگاه داده -

اگر ترجیح می دهید از تابع جستجوی سفارشی استفاده کنید، روی تب دوم در بالا کلیک کنید و رشته متنی را که می خواهید پیدا کنید بنویسید. من جداول را برای ‘gtm.js’ جستجو کردم و Awesome Search WP نتیجه ای را نشان داد.

به همین ترتیب، نتایجی را برای رشته «کامنت‌ها» برگرداند و جداول پایگاه داده را که این متن خاص در آن وجود دارد به من نشان می‌دهد:

این افزونه همچنین برای موقعیت مکانی CSS، شیوه نامه ها و سایر کدهایی که به سختی یافت می شوند، عالی عمل می کند. و در حالی که به طور پیش‌فرض فقط پلاگین‌های خاصی را جستجو می‌کند، می‌توانید هر افزونه‌ای را که می‌خواهید جستجو کنید – حتی اگر آنها را در سیستم Awesome Search WP نمی‌بینید. توسعه دهنده این افزونه به طور مداوم پایگاه داده پلاگین های خود را به روز می کند.

جستجو در فایل های افزونه

Awesome Search WP همچنین می‌تواند فایل‌های شما را تجزیه و تحلیل کند تا به شما بگوید یک متن خاص کجاست، از جمله تعداد خط فیلدها. هر رشته ای از متن را وارد کنید و چند ثانیه صبر کنید تا افزونه عملکرد خود را انجام دهد. این کار نیاز به جستجو در کل پوشه افزونه را از بین می برد.

به عنوان مثال، من رشته “خطا” را وارد کردم تا ببینم چه فایل هایی حاوی مشکلاتی هستند که می توانم عیب یابی کنم:

جستجوی عالی WP - جستجو در فایل های افزونه

اگر فکر می کنید یک پلاگین یا عملکرد تم خاصی سایت شما را خراب می کند، می توانید از Awesome Search WP برای عیب یابی این مشکل استفاده کنید. این افزونه همچنین برای شناسایی ویروس ها، بدافزارها، مشکلات کد و موارد دیگر خوب است.

جستجو در دایرکتوری ریشه وردپرس

معمولاً وقتی مشکلی در سایت شما ظاهر می شود، باید فایل ها را در فهرست اصلی وردپرس خود تجزیه و تحلیل کنید.
با Awesome Search WP، می توانید هر چیزی را در فهرست اصلی جستجو کنید و مشکلات احتمالی را رفع اشکال کنید.

برای آزمایش این ویژگی، شیء جهانی ‘$wpdb’ را جستجو کردم که دارای متغیری به نام ‘$show_errors’ است.

جستجو در دایرکتوری ریشه وردپرس

تنظیم این مورد روی true می تواند باعث شود وردپرس خطاهای SQL را برای هر متنی روی صفحه نمایش دهد. حالا دیگر نیازی به کاوش دایرکتوری ریشه خود نداشتم تا بفهمم شی $wpdb را کجا می توانم پیدا کنم. من یک جستجو در Awesome Search WP انجام دادم و مکان آن را پیدا کردم.

همچنین، من توانستم با جستجوی ABSPATH، اشکال زدایی اسکریپت را با استفاده از SCRIPT_DEBUG روشن کنم.

ABSPATH به ثابتی اشاره دارد که دایرکتوری ریشه حاوی نصب های وردپرس را تعریف می کند. جستجوی عالی WP من را به جایی که ABSPATH برای wp-settings.php بود هدایت کرد. سپس من فقط باید موارد زیر را در زیر ثابت اضافه کنم تا وردپرس را مجبور به بارگیری نسخه‌های کوچک نشده همه فایل‌های جاوا اسکریپت و CSS کنم:

define(‘SCRIPT_DEBUG’, true );

برای کسانی که آگاه نیستند، وردپرس نسخه های کوچک شده جاوا اسکریپت و فایل های CSS را در زمان واقعی بارگیری می کند. این نسخه های کوچک شده شناسایی هر گونه خطای JS یا CSS را چالش برانگیز می کند. با فعال کردن SCRIPT_DEBUG، می توانید نصب وردپرس خود را مجبور کنید نسخه توسعه فایل ها را بارگیری کند و بفهمید چه اسکریپت هایی برای CMS شما مشکل ساز هستند.

نکته حرفه ای: از کنسول ابزارهای مرورگر با این تنظیم برای شناسایی محل وجود خطاهای جاوا اسکریپت استفاده کنید تا بتوانید به سرعت آنها را حل کنید.

چیزهای دیگری که می توانید با Awesome Search WP Pro پیدا کنید

خطاهای نحوی – این خطاها معمولاً زمانی رخ می‌دهند که قطعه کد را به وردپرس اضافه می‌کنید. ممکن است کد دستوری نادرست داشته باشد، یا ممکن است به طور تصادفی چیزی را از دست بدهید که منجر به خطای تجزیه شود. «خطای تجزیه» یا «خطای نحو» را در Awesome Search WP Pro جستجو کنید تا ببینید آیا شماره خطی با خطا وجود دارد یا خیر.

خطاهای فید RSS – بیشتر چنین خطاهایی در نتیجه قالب بندی ضعیف است. بسته به مرورگر شما، پیام خطای فید RSS ممکن است متفاوت باشد. عبارات مثالی برای جستجو عبارتند از “خطای تجزیه XML” و “هشدار: نمی توان اطلاعات سرصفحه را تغییر داد.” توجه داشته باشید که فیدهای RSS در XML خروجی می‌شوند، و از دست دادن یک برگه یا شکست خط اضافی می‌تواند فید RSS شما را مختل کند.

جستجوی عالی قیمت WP

Awesome Search WP دو بسته ارائه می دهد: Awesome Search Free و Awesome Search Pro.

Awesome Search Free هیچ هزینه ای ندارد و ارائه می دهد:

 • ویژگی های رایگان
 • جستجوی فایل ها
 • افزونه ها را جستجو کنید
 • پایگاه داده خود را جستجو کنید
 • مشکلات و درگیری ها را سریع پیدا کنید

Awesome Search Pro 9.99 دلار هزینه دارد و ارائه می دهد:

 • همه چیز در Awesome Search رایگان است
 • نتایج دقیق برای جایی که متن پایگاه داده وجود دارد
 • پشتیبانی نصب

سایت این افزونه همچنین می گوید که نسخه Pro برای کسانی که نتایج نامحدود پایگاه داده می خواهند ایده آل است.

حکم

فایل‌های وردپرس، پایگاه‌های داده، تم‌ها و افزونه‌ها حاوی کدهایی هستند که سایت شما را تقویت می‌کنند. کوچکترین خطا در این کد می تواند باعث خرابی یا ایجاد مشکل در سایت شما شود. خوشبختانه، Awesome Search WP یافتن کد و عیب یابی مشکلات وردپرس را آسان می کند.

Awesome Search WP قدرتمند، مقرون به صرفه و آسان برای استفاده است. همچنین قسمت های کدگذاری شده تم ها و افزونه های شما را جستجو می کند. افزونه بلافاصله عبارت جستجوی شما را برجسته می کند، پس از آن می توانید جدول یا فایل خاصی را که عبارت در آن وجود دارد ویرایش کنید.

اگر می خواهید Awesome Search WP را برای خودتان امتحان کنید، می توانید به صورت رایگان ثبت نام کنید، سپس حرفه ای شوید. هر دو پلن نتایج کامل جستجوی فایل شما و تعداد موارد منطبق در فایل ها، پایگاه داده و هسته وردپرس شما را برمی گرداند. با کلاینت گیج کننده FTP خداحافظی کنید!

Awesome Search WP را امروز امتحان کنید
منبع: https://wplift.com/awesome-search-wp-review