مشارکت کنندگان گوتنبرگ یک حالت مرور جدید را برای پیمایش در ویرایشگر سایت کاوش می کنند – WP Tavern

مهندس ارشد گوتنبرگ ریاد بنگوئلا روابط عمومی را باز کرد به عنوان ادامه کار در حال انجام این پروژه که ریشه در آن دارد ایده ها و اکتشافاتی که از سال 2019 در حال تخمیر هستند. او ویدیویی را به اشتراک گذاشت که تقریباً هدف تغییرات UI پیشنهادی را نشان می دهد.

اگرچه مشارکت‌کنندگان پروژه از آن به عنوان «حالت مرور» یاد می‌کنند، اما اساساً یک طراحی مجدد برای رابط کاربری موجود است تا آن را برای کاربران بصری‌تر کند. گوتنبرگ ممکن است به «حالت‌های» جدید دیگری نیاز نداشته باشد، اما ویرایشگر سایت نیاز مبرمی به پیشرفت‌هایی در طراحی دارد که تجربه را یکپارچه کرده و آن را برای رفت و آمد کمتر آشفته کند.

ایده بدون این نیست مقداری پس زدگی. الکس استاین، مهندس پلتفرم ابری در Waystar، نسبت به معرفی حالت دیگری به گوتنبرگ هشدار داد و گفت: «با توجه به اینکه حالت‌های موجود را برای همه کاربران اصلاح نکرده‌ایم، این حالت به نوعی بی‌احتیاطی به نظر می‌رسد.» او خاطرنشان کرد که گوتنبرگ در حال حاضر دارای زمینه‌های حالت انتخاب/ویرایش است.

“من فکر می کنم جامعه در تلاش است تا مشکل اشتباه را حل کند. اگر گوتنبرگ خود چنین رابط کاربری پیچیده ای نداشت، نیازی به صد حالت مختلف در صد زمینه، بلوک یا حتی ویرایشگر متفاوت نبود. ما آنقدر دیوانه شده‌ایم که همه چیز را به این سرعت انجام می‌دهیم، هیچ‌کس به این فکر نمی‌کرد که چگونه رابط را در همه ویرایشگرها یکسان کند. این احساس می‌کند که می‌تواند وصله دیگری برای یک مشکل بزرگ‌تر باشد.»

استاین نسبت به رشد UI برای چیزی که در نهایت کار را ساده‌تر نمی‌کند هشدار داد.

ایده اولیه این بود که آیتم “منوی پیمایش” را در نوار کناری قرار دهیم، اما بنگوئلا آن را به نفع حفظ روابط عمومی برای افزودن حالت “ویرایش/مشاهده” حذف کرد.

استاین گفت: «این ویژگی اساساً فقط برای صفحه‌خوان‌ها اضافه شده بود. “امیدوارم روزی این مورد حذف شود، اما ما هنوز کاملاً به آنجا نرسیده ایم.

در طول بیشتر جلسه اخیر سردبیر اصلیمشارکت کنندگان گوتنبرگ خواستار بازخورد در مورد روابط عمومی بزرگ شدند، زیرا قطعات متحرک زیادی دارد و نیاز به بررسی بیشتر دارد. هنوز برای عرضه در نسخه بعدی گوتنبرگ آماده نیست، اما این مفهوم به سرعت در حال شکل گیری است و ممکن است پس از استقرار ساختار اصلی، ویژگی های بیشتری را در نوار کناری اضافه کند.


منبع: https://wptavern.com/gutenberg-contributors-explore-a-new-browse-mode-for-navigating-the-site-editor

سردرگمی در این روابط عمومی این است که در مورد حالت دیگری در خود ویرایشگر نیست، بلکه مربوط به سطح بالاتر است، این است که چگونه ما انتخاب می‌کنیم کدام قالب و قسمت قالب را قبل از ورود به ویرایشگر ویرایش کنیم.

اساساً یک “قاب قابل پیمایش” را معرفی می کند که کاربران می توانند از منوی ویژگی های سمت چپ انتخاب کنند. تلاش های دقیق تر برای بهبود انیمیشن ها و قرار دادن آیتم های منو به طور همزمان در داخل بلیط انجام می شود.

هنگام تلاش برای دور زدن ویرایشگر سایت، گم شدن آسان است، مگر اینکه شب و روز در داخل ابزار کار کنید. پیمایش جهنده و گیج کننده است، به خصوص زمانی که از مرور الگو به ویرایش قالب و تغییر بلوک های جداگانه می رویم. یک روابط عمومی بزرگ برای طراحی مجدد این UI با معرفی یک “حالت مرور” در حال انجام است که تجربه را بیشتر شبیه یک ابزار طراحی می کند.

بنگوئلا: «به یک معنا، این روابط عمومی هیچ حالت جدیدی را معرفی نمی‌کند، فقط پانل ناوبری فعلی را کمی دوباره طراحی می‌کند. گفت در پاسخ. “من فکر می کنم این فرصتی است برای بهبود a11y ناوبری در ویرایشگر سایت.

اگرچه چنین روابط عمومی بزرگی پتانسیل ایجاد یک سری رگرسیون را دارد، بنگوئلا گفت به دلیل ضرورت تغییرات ساختاری در نحوه سازماندهی ویرایشگر سایت، راه دیگری برای دور زدن روابط عمومی بزرگ وجود ندارد. او تلاش می‌کند تا تمرکز محدودی داشته باشد و سعی نکند با ویژگی‌هایی مانند قابلیت‌های مرور و افزودن رابط کاربری (لیست‌های قالب، سبک‌های جهانی و غیره) به نوار کناری مقابله کند.