مشارکت کنندگان وردپرس در مورد تغییر نام ابزار مرکز فرماندهی – WP Tavern بحث می کنند

احمد به برنامه‌هایی که از «Command Palette» استفاده می‌کنند، از جمله Miro، Reflect و Obsidian اشاره کرد. یکی دیگر از نام‌های رایج برای این ویژگی، Command Menu است که توسط Todoist و Cron استفاده می‌شود. او همچنین از ClickUp به عنوان استفاده از “Command Center” و Missive با استفاده از “Command Bar” در میان سایر برنامه‌هایی با اصطلاحات مشابه استفاده می‌کند.

با این حال، من کنجکاو بودم در مورد این استدلال که اصطلاحی از این کلمه استفاده می کند command برای غیر توسعه‌دهندگان کمتر جذاب خواهد بود، بنابراین می‌خواستم نام‌ها را در سراسر اینترنت برای پالت‌های دستوری که در ابزارها/سرویس‌های غیرتوسعه‌دهنده دیده‌ام مستند کنم (برای تقویت @rosswintleمستندسازی ابزارها و چیزی که آنها این ویژگی را می نامند).

این بدان معنا نیست که وردپرس نباید نام متفاوت یا منحصر به فردی را برای این ویژگی انتخاب کند. با این حال، در این مرحله من تعجب می کنم که چیست نوع نام مورد نظر است: کسی که احساس جدید و متفاوت می کند یا نامی که به وضوح هدف خود را بیان می کند و به راحتی قابل یادآوری است؟

او گفت: “مطمئنم چیزهای بیشتری وجود دارد، اینها فقط آنهایی هستند که می توانم به آنها فکر کنم.” “من مطمئن نیستم که من این استدلال را در نظر بگیرم که یک نام با این اصطلاح است Command برای غیر توسعه دهندگان جذابیت کمتری خواهد داشت.

ترجیح می‌دهم در هر دو حالت فقط یک پالت فرمان نامیده شود. این تا حد زیادی رایج ترین اصطلاحی است که برای توصیف این نوع چیزها استفاده می شود. من نیازی به دور شدن از عرف عمومی نمی بینم. هر چیز دیگری یا گیج کننده یا بازاریابی است و من هیچ کدام را دوست ندارم.»

نیکلاس گاروفالو، مشارکت کننده با حمایت Automattic، خاطرنشان کرد که نام خود به طور برجسته در رابط نمایش داده نخواهد شد، بر اساس مدل های اخیر.

یک بحث پر جنب و جوش در مورد مخزن گوتنبرگ در حال وقوع است تغییر نام مرکز فرماندهی. این ویژگی جدید، طراحی شده برای جستجوی سریع و ابزار اجرای دستور، در Gutenberg 15.6 معرفی شد. در نسخه 16.0 از مرحله آزمایشی خارج شد و API آن اکنون عمومی است، آماده است تا توسعه دهندگان دستورات سفارشی خود را ایجاد کنند.

اعتبار تصویر: مدل های مرکز فرماندهی – مخزن گوتنبرگ

مارتینز ادعا می کند که “Wayfinder” به عنوان یک نام “بهتر موارد استفاده متفاوت آن را نشان می دهد” و “منفعت ها را منعکس می کند و برای مخاطبان فنی کمتر جذابیت دارد.” او همچنین پیشنهاد کرد که “این پتانسیل را دارد که حس کنجکاوی، کاوش و کشف را در انواع بیشتری از کاربران برانگیزد.”

این ایده ها نباید متقابلاً منحصر به فرد باشند، بلکه باید ادامه داشته باشند در برابر یک کنوانسیون نام‌گذاری غیررسمی در سطح اینترنت و درک یک ویژگی خاص باید دلیل محکمی در پشت آن داشته باشد.

اصطلاحی مانند Wayfinder به نظر می رسد بازاریابی بیشتر از یک نام ویژگی واقعی صحبت می کند. تفاوت بین گفتن: “استفاده از Wayfinder” و “استفاده از پالت فرمان” را در نظر بگیرید. در مثال بعدی، معنی و هدف بلافاصله روشن می شود. بنابراین مطمئناً ممکن است شخص دیگری نداند “پالت فرمان” چیست، اما من شرط می‌بندم که افراد بیشتری بدانند پالت فرمان چیست تا یک ویژگی تصادفی در برنامه خاص من به نام Wayfinder.

پیشنهادات دیگر از سخنرانان زبان های مختلف عبارتند از Actions hub، Finder، Quick commands، Quick Actions و Quick Finder. حتی اگر مشارکت‌کنندگان گوتنبرگ مصمم باشند که بر جنبه ناوبری این ویژگی به بهای سایر قابلیت‌های آن تأکید کنند، اصطلاحی مانند Quick Finder آسان‌تر برای 52 درصد از کاربران وردپرس که از نرم افزار به زبانی غیر از انگلیسی استفاده می کنند.

گاروفولو گفت: «این نام، مانند گوتنبرگ، در درجه اول برای بازاریابی و مستندسازی استفاده خواهد شد. “این بر نگرانی های نامگذاری و ترجمه تاثیر می گذارد.”

دو مشارکت کننده تحت حمایت Automattic با پشتیبانی از Wayfinder به عنوان نام بلافاصله پس از ارسال بحث پاسخ دادند. تقریباً همه شرکت‌کنندگان نگرانی‌های خود را در مورد استفاده از Wayfinder برجسته کرده‌اند و نام‌های دیگری را پیشنهاد کرده‌اند که واضح‌تر این ویژگی را توصیف می‌کنند. این اصطلاح در بسیاری از زبان‌ها ترجمه مستقیمی ندارد و به شدت به سمت ناوبری متمایل است، و اهداف دیگری را که این ویژگی در نظر دارد، مانند اجرای دستورات و اقدامات، و همچنین هوش مصنوعی و سایر ادغام‌های شخص ثالث، کنار گذاشته است.

مارتینز گفت: «مفهوم مرکز فرماندهی می‌تواند ایده یک مکان متمرکز برای اجرای دستورات و مدیریت وظایف را منتقل کند، اما کمی فنی به نظر می‌رسد و دارای مفاهیم ستیزه‌جویانه است. «علاوه بر این، پس از خواندن برخی از بازخورد در تماس ریاد برای بازخورد باقی مانده استبرداشت من (از دیدگاه بازاریابی) این است که این نام ممکن است به طور کامل پتانسیل و موارد استفاده متفاوت آن را بیان نکند.

موضوع برای تغییر نام مرکز فرماندهی هنوز در مخزن گوتنبرگ باز است و بحث ادامه دارد. اجماع عمومی شرکت کنندگان این است که از زبانی واضح برای اصطلاحی استفاده کنند که کنجکاوی را برانگیزد (و احتمالاً سردرگمی زیرا به خوبی ترجمه نمی شود). هنوز تصمیمی گرفته نشده است، اما باید به زودی منتشر شود زیرا وردپرس 6.3 بتا 1 در تاریخ 27 ژوئن، قبل از انتشار عمومی در 8 آگوست، انتظار می رود.
منبع: https://wptavern.com/wordpress-contributors-discuss-renaming-command-center-tool

او پیشنهاد می‌کند وردپرس این اصطلاح را بر اساس استفاده مستند آن در سراسر صنعت برای ویژگی‌های مشابه در برنامه‌هایی مانند Sublime Text، VS Code، GitHub، Jira و غیره بپذیرد.

«دو چیز در اینجا وجود دارد. یکی “چیست؟” راس وینتل، توسعه‌دهنده WP Engine، گفت: «نام آن چیست؟»

“من از ما می خواهم که تمرکز خود را بر آسان بودن درک و ترجمه کردن در بالا متمرکز کنیم و سعی کنیم با یک نام هوشمندانه رفتار کنیم.”

ما شنیدیم که ماتیاس آن را صدا می کند یک “ابزار Wayfinder” در WordCamp Europe 2023 Keynote، بنابراین در این مرحله شاید استدلال هایی برای آن ایجاد شود که آن را چیز دیگری نامید ممکن است Auroba Ahmed، توسعه‌دهنده وردپرس، گفت که مطمئن نیستم.