مشارکت کنندگان وردپرس در مورد اینکه چگونه Core بهتر می تواند نوآوری هوش مصنوعی را فعال کند – WP Tavern بحث می کنند

کرامول گفت: «همه گزینه‌های هوش مصنوعی در حال حاضر نیاز به ادغام با یک سیستم شخص ثالث، نوعی قیمت‌گذاری و احراز هویت دارند، این به نظر من به وضوح قلمرو پلاگین است.

از آنجایی که فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی به سرعت در حال پیشرفت است تا به طور تصاعدی قابلیت‌های انسانی را گسترش دهد، مشارکت‌کنندگان وردپرس نمی‌خواهند این پلتفرم پشت سر گذاشته شود. ایجاد وب‌سایت مبتنی بر هوش مصنوعی حتی می‌تواند به تهدیدی برای موجودیت آن تبدیل شود، بیش از یک CMS رقیب، اگر وردپرس اطمینان حاصل نکند که پلتفرم به راحتی برای برنامه‌های افزودنی مبتنی بر هوش مصنوعی قابل اتصال است. یک جدید بحث در وبلاگ توسعه دهنده Core می پرسد وردپرس چه کاری می تواند انجام دهد تا نوآوری هوش مصنوعی را بهتر فعال کند.

در واقع، در خواندن آن سند، فکر کردن به «کاربران»، «همکاران» و «سازندگان» به‌عنوان کاربرانی که وظایفی را در یک گردش کار به آنها اختصاص داده و انجام می‌دهند، دشوار نیست.

نگرانی دیگر در اینجا این است که نقشه راه هسته فعلی بسیار پر است. این پروژه به چه قیمتی یکپارچه سازی هوش مصنوعی را دنبال می کند؟ به قیمت ویژگی های همکاری چند ویرایشی؟ به قیمت ویژگی های چند زبانه؟ برای من سخت است تصور کنم که نقشه راه فعلی را با تعالی و ثبات دنبال کنم و همچنین یک ادغام عظیم هوش مصنوعی را اضافه کنم.”

Mullenweg “در سال 2015 به شما گفتم جاوا اسکریپت را عمیقاً یاد بگیرید.” گفت ماه گذشته در وضعیت Post Slack. من هنوز عبارت جذابی ندارم، اما پیام من برای سال 2023 این خواهد بود که تا حد امکان زمان بیشتری را صرف استفاده از هوش مصنوعی کنید. افزایش بهره وری و توانایی هستند حیرت آور. این یک چرخه تبلیغاتی web3/crypto/widgets نیست. واقعی است.»

همانطور که برخی دیگر در اینجا گفتند، به عنوان یک WP کاربر، من ترجیح می دهم تمرکز واقعاً قوی روی موارد نقشه راه موجود فاز 3 داشته باشم زیرا فکر می کنم این امر باعث می شود CMS ما بسیار ارزشمندتر و رقابتی تر از سایر ابزارهای موجود باشد، نه اینکه به نوعی هوش مصنوعی را یکپارچه کنیم.

Jonathan Desrosiers، یکی از بازبینان این پست، یکی از همکاران تحت حمایت Bluehost، توضیح داد که هدف این بود که “به بحث در مورد اینکه هوش مصنوعی در اکوسیستم وردپرس چگونه است و چگونه ممکن است در حال حاضر مسدود شود” بود.

Mullenweg همچنین متخصصان وردپرس را تشویق کرد تا در نظر بگیرند که چگونه هوش مصنوعی و منبع باز می توانند با هم کار کنند.

مک کارتی ویدئویی از ادغام هوش مصنوعی در مرکز فرماندهی آزمایشی گوتنبرگ برای ساخت صفحات بر اساس طرح‌های پیشنهادی هوش مصنوعی به اشتراک گذاشت. او سه سوال از همکاران پرسید:

  • چگونه می‌خواهید Core را به‌روزرسانی کنید تا بتوان آن را به روش‌هایی که برای فناوری‌های هوش مصنوعی در دسترس است گسترش داد؟
  • برای کسانی که امروزه با هوش مصنوعی می‌سازند یا تلاش می‌کنند بسازند، Core در حال حاضر چگونه این تلاش را فعال یا مانع می‌شود؟
  • آیا نگرانی‌هایی وجود دارد که فکر می‌کنید با بررسی این فضا، جامعه باید از آن آگاه باشد؟

من پیشنهاد می‌کنم در فاز 3 همکاری/گردش کاری آینده، به چت‌ربات‌های هوش مصنوعی به‌عنوان نوع کاربری (“فقط دیگر”) نگاه کنید.

راب گلیدن پیشنهاد کرد که مشارکت کنندگان امکان داشتن چت ربات های هوش مصنوعی را به عنوان یک نوع کاربر برای گردش کار همکاری آینده در وردپرس در نظر بگیرند:

مت مولنوگ، یکی از بنیانگذاران وردپرس، نسبت به چشم انداز ادغام بیشتر هوش مصنوعی در توسعه منبع باز خوشبین است.

در جریان کار مشترک چند کاربره که قبلاً در “فاز 3 همکاریبه نظر می‌رسد که اساساً زیرساخت یکسانی باید هم برای کاربران انسانی و هم برای «کاربران هوش مصنوعی» کار کند.

به همان اندازه که مشارکت کنندگان وردپرس در نقشه راه فعلی پروژه گوتنبرگ از اهداف و پیشرفت ها پراکنده شده اند، شما نمی توانید انتخاب کنید که فناوری جدید صنعت شما را تحت تأثیر قرار دهد و شما را مجبور به اقدام یا منسوخ شدن کند. جامعه وردپرس یک اکوسیستم پلاگین قوی ایجاد کرده است، اما واگذاری همه آن به ادغام های شخص ثالث ممکن است برای مرتبط نگه داشتن نرم افزار در سال های آینده کافی نباشد. اگر مشارکت کنندگان بخواهند پلتفرم همچنان بهترین CMS و سازنده وب سایت موجود در وب باشد، اطمینان از سازگاری وردپرس با آینده نوآوری مبتنی بر هوش مصنوعی بسیار مهم است.


منبع: https://wptavern.com/wordpress-contributors-discuss-how-core-can-better-enable-ai-innovation

من یک ربات چت هوش مصنوعی در تیم همکاری چند کاربره خود در فاز 3 وردپرس می خواهم.

جیمز لی پیج، مشارکت‌کننده تحت حمایت CodeWP، نگرانی‌های کرامول مبنی بر اینکه تمرکز بیش از حد بر روی یکپارچه‌سازی هوش مصنوعی ممکن است رقابت وردپرس را در مورد ویژگی‌هایی که قبلاً برای نقشه راه فاز 3 گوتنبرگ شناسایی شده‌اند، کاهش دهد، تکرار کرد:

کرامول پیشنهاد کرد وردپرس می‌تواند یک پنل تنظیمات برای یکپارچه‌سازی API‌های مختلف، مانند دروازه‌های پرداخت و کلیدهای OpenAI API، اضافه کند تا از تضادها جلوگیری کند و استفاده از API را در چندین افزونه ساده کند.

او گفت: «متن باز و هوش مصنوعی دو ابر روند 30 سال آینده هستند. آنها مکمل یکدیگر هستند و شما باید عمیقاً در مورد چگونگی آن فکر کنید. ChatGPT نمی تواند کد Shopify را آماده کند.

مت کرامول، مشارکت کننده تحت حمایت StellarWP نظر داد در آخرین بحث اصلی، نشان می دهد که نوآوری هوش مصنوعی بهتر است به توسعه دهندگان افزونه سپرده شود.

دسروسیرز گفت: «همانطور که شما گفتید، نقشه راه قطعاً کامل است و افزودن چیزهای جدید نباید انجام شود، مگر اینکه دلایل بسیار قانع کننده ای وجود داشته باشد. اما، اگر تغییرات کوچکی در «برش کاغذ» وجود دارد که می‌توان در Core ایجاد کرد (فیلتر جدید یا قلاب‌های اکشن و غیره) تا به افزونه‌ها اجازه دهد تا ادغام‌های هوش مصنوعی را در دنیای وردپرس بهتر آزمایش کرده و به کار ببرند، من فکر می‌کنم که ما قطعاً باید اینها را در نظر بگیرید.»

یک چیز دیگر این است که واقعاً هیچ استانداردی در اینجا وجود ندارد. بازیکنان بزرگی وجود دارند، اما آنها به تغییر روش عملکرد هوش مصنوعی خود ادامه می دهند و احتمالاً به این کار ادامه خواهند داد. ما سعی می‌کردیم به یک هدف متحرک ضربه بزنیم.

آن مک کارتی، یکی از همکاران اصلی که توسط Automattic حمایت می شود، گفت: “WordPress Core همیشه به دنبال ایجاد یک پایه پایدار برای افراد است که مستقیماً بر اساس آن کار کنند و هر طور که مناسب می دانند گسترش دهند.” حتی اگر یک فناوری جدید واقعاً در Core گنجانده نشده باشد، هدف این پروژه امکان نوآوری و پیشرفت از طریق توسعه (افزونه‌ها، تم‌ها و غیره) در هر کجا که ممکن است و معقول باشد، است.