مشارکت کنندگان وردپرس خواستار شفافیت و دستورالعمل های هدفمند برای لیست ها در صفحه میزبانی پیشنهادی هستند – WP Tavern

اوهاشی گفت: “من دوست دارم اخلاق و مسئولیت پذیری بیشتری ببینم، یک کد اخلاقی برای هر شرکتی که در فهرست قرار می گیرد، در ذهن من مثبت خواهد بود.” شرکت‌ها باید بر سر کیفیت و محصول با هم رقابت کنند، نه بر سر راه‌اندازی نجومی، شیوه‌های صورت‌حساب فریبنده و سایر رفتارهای مبهمی که اغلب در فضا می‌بینیم. در معیارهای خود، من به اندازه‌گیری عملکرد پیش‌فرض فشار می‌آورم، زیرا معتقدم که این کار به بیشترین تعداد مشتریان سود می‌رساند. من فکر می‌کنم فرصتی برای ایجاد یک اکوسیستم بهتر در اینجا وجود دارد و دوست دارم ببینم شما از آن استفاده می‌کنید.»


منبع: https://wptavern.com/wordpress-contributors-demand-transparency-and-objective-guidelines-for-listings-on-recommended-hosting-page

چه کسی این اطلاعات را بررسی می کند؟ در ارزیابی آنها از چه معیارهایی استفاده می شود؟ من می دانم که آخرین باری که گفتی درگیر بودی، مثل سایر افراد از Automattic. Automattic یک رقیب در فضای میزبانی است و صرف نظر از کلاهی که بر سر گذاشته می شود، نگرانی هایی در مورد به اشتراک گذاری اطلاعات حساس تجاری با یک رقیب وجود دارد.

ما چندین بار در سال به این لیست نگاه خواهیم کرد، بنابراین مراقب باشید که نظرسنجی را دوباره باز کنیم تا میزبانان خود را برای درج ارسال کنند. فهرست‌بندی کاملاً دلخواه است، اما شامل معیارهایی مانند: مشارکت در WordPress.org، اندازه پایگاه مشتری، سهولت نصب خودکار WP و ارتقاء خودکار، اجتناب از نقض GPL، طراحی، لحن، درک تاریخی، استفاده از لوگوی صحیح، استفاده صحیح از وردپرس، سرزنش نکردن ما در صورت داشتن مشکل امنیتی، و نرم‌افزار به‌روز سیستم است.

Casares چند معیار فنی را پیشنهاد کرد که نظرسنجی باید روی آنها تمرکز کند، از جمله نسخه‌های PHP، نسخه‌های پایگاه داده، دسترسی SSH، به‌روزرسانی‌های خودکار، نصب وردپرس با یک کلیک، گواهی‌های رایگان TLS، پشتیبان‌گیری و موارد دیگر.

خاویر کاسارس، نماینده تیم میزبانی، گفت: “بله، بستر پروژه یک هدف است.” چند ماه پیش ما پروژه را در حالت آماده به کار گذاشتیم تا یک نسخه پیش از پروژه ایجاد کنیم، فهرستی از شرکت های میزبانی را در Make/Hosting ایجاد کردیم، “همه می توانند در لیست باشند” (در صورت معیارها) به عنوان مکمل برای / هاستینگ)، اما ایده این است که / هاست، این پیش پروژه یا پروژه باید همان معیارها (پایه) را داشته باشند.

اگرچه مشارکت کنندگان پروژه آن را مکمل توصیه های رسمی می دانند، ممکن است برای وردپرس گیج کننده باشد که چندین منبع میزبانی مشابه با معیارهای یکسان اما لیست های متفاوت داشته باشد. به نظر می‌رسد اینها تلاش‌های متناقضی هستند که همپوشانی زیادی دارند، اما در نهایت ممکن است با هدف ساده‌سازی فرآیند انتخاب میزبان برای کاربران جدید وردپرس که نمی‌دانند کدام یک را در نظر بگیرند، در تضاد باشد.

نظرسنجی 2023 هنوز در مراحل اولیه به صورت پیش نویس است. همکاران تیم میزبانی وردپرس پیشنهاد کردند که الزامات اصلاح صفحه موضوع خوبی برای بحث در اجلاس انجمن آینده WordCamp ایالات متحده در ماه آینده خواهد بود.

کوین اوهاشی، بنیانگذار Review Signal، که سایت WPHostingBenchmarks را منتشر می‌کند، نگرانی‌هایش در مورد شفافیتی را که از آخرین باری که صفحه به‌روزرسانی شده بود، به اشتراک گذاشت:

وردپرس هاست پیشنهادی صفحه یک قطعه مورد مناقشه داغ از املاک آنلاین است و اخیراً پس از آن دوباره مورد توجه قرار گرفته است حذف SiteGround از لیست ها هنگامی که این تغییر در جلسه اخیر تیم متا برجسته شد، ساموئل “اتو” وود، مشارکت کننده آدری کپیتال گفت“مت از من خواست که SiteGround را حذف کنم زیرا آن صفحه در حال اصلاح است. من بیشتر از این نمی دانم.» Bluehost و Dreamhost تنها دو میزبانی هستند که در حال حاضر در صفحه باقی مانده اند.

اوهاشی توصیه می کند که هیچ فردی که در یک شرکت میزبان استخدام می شود نباید در ارزیابی آثار ارسالی شرکت داشته باشد. این امر باعث از بین رفتن تعصب رقبا در فضا می شود که سعی می کنند آنهایی را که به نظر آنها یک تهدید هستند سرکوب کنند.

ما می دانیم که مت مسئول میزبانی / هاست است، ایده ما ایجاد یک لیست طولانی تر برای صفحه راهنمای میزبانی وب در Make/hosting است. ایده داشتن همین معیارهاست. بنابراین، هر دو مکمل یکدیگر هستند.»

“[WPHostingBenchmarks is] احتمالاً بازترین، منصفانه‌ترین و بلندمدت‌ترین ارزیابی عملکرد در فضای WP است.» راسل گفت. او همچنین به Mullenweg توصیه کرد که صفحه را به‌عنوان یک فهرست بیشتر با گزینه‌هایی برای انتخاب بودجه، مناطق/کشور و موارد دیگر اصلاح کند.

در کانال میزبانی Post Status، مت راسل، بنیانگذار Namecheap، اهرم Mullenweg را پیشنهاد کرد. معیارهای WPHosting داده های عملکرد

روند فهرست شدن در صفحه میزبانی پیشنهادی از لحاظ تاریخی مخفی بوده است و باعث شده است که مشارکت کنندگان حدس بزنند که مبالغ زیادی پول مورد نیاز است. اگرچه معیارهای فعلی در صفحه پست شده است، اما روند ثبت و حذف از لیست شفاف نیست. مشخص نیست که آیا و چگونه معیارها اعمال می شوند، زیرا بیان می کند که فهرست ها “کاملاً دلخواه” هستند:

در پیش نویس جدید این نظرسنجی آمده است: «زمان آن رسیده است که به عقب برگردیم و به هر میزبان فرصتی بدهیم تا در صفحه پیشنهادی قرار گیرد، و همچنین آن را بین المللی کنیم، زیرا ما واقعاً میزبان های توصیه شده را در کشورهای غیر انگلیسی به درستی دریافت نکردیم.»

فهرست شدن در آن صفحه احتمالاً میلیون ها دلار برای هر شرکتی از نظر کسب و کار ایجاد شده ارزش دارد. من فکر می کنم روند و معیارها باید از ابتدا شفاف و روشن باشد. همچنین فکر می‌کنم چه کسی در ارزیابی نقش دارد باید از قبل شناخته شود. حداقل به شرکت‌ها و مصرف‌کنندگان اطلاعاتی را که شایسته ارزیابی مشارکت و نتیجه هستند، بدهید.

مت مولنوگ، یکی از خالقان وردپرس اخیراً به امکان بازگشایی مجدد نظرسنجی اشاره کرده است و از مشارکت کنندگان در کانال Slack میزبانی وردپرس دعوت کرده است تا در مورد سؤالات یا داده هایی که نظرسنجی باید جمع آوری کند، “برای کمک به تشخیص ما چه کسانی را توصیه می کنیم” بسنجید. او به سوالاتی از نظرسنجی مورد استفاده در سال 2016 زمانی که صفحه شامل Bluehost، DreamHost، Flywheel و SiteGround به روز شد.

تیم میزبانی وردپرس روی یک تلاش مرتبط به نام “پروژه بستر” که هدف آن ایجاد دایرکتوری است که در آن هر شرکت میزبانی که یک سری الزامات از پیش تعریف شده را برآورده می کند می تواند به عنوان میزبان پیشنهادی یا سازگار با CMS وردپرس ظاهر شود.