مشارکت کنندگان وردپرس تغییر نام ویرایش کامل سایت – WP Tavern را در نظر دارند

او امروز گفتگوی خود را در مورد به روز رسانی واژگان مشترک ما برای استفاده از یک اصطلاح جدید برای این جنبه از ویرایش باز کرد و خواستار بازخورد در مورد زمینه های اضافی شد که باید در نظر گرفته شوند.

نیک دیگو، مدافع توسعه‌دهنده WP Engine پیشنهاد کرد که برای نواختن زنگ ویرایش کامل سایت خیلی دیر شده است و وردپرس باید به این اصطلاح پایبند باشد.

من اصطلاح “ویرایش کامل سایت” را دوست دارم. برای کاربران جدید در وردپرس، به این معنی است که آنها می توانند کل سایت خود را ویرایش کنند، که درست است. البته، تم‌های کلاسیک و صفحه‌سازهای زیادی وجود دارند که به شما امکان می‌دهند همین کار را انجام دهید، اما تمی که از FSE پشتیبانی می‌کند، آن را از تم‌های کلاسیک سنتی متمایز می‌کند.

ایده ها در حال حاضر سرازیر شده اند، زیرا نام بردن از چیزی بسیار آسان تر از ساختن آن است. «ویرایشگر سایت» یکی از پیشنهادات محبوب تا کنون بوده است، اما شرکت کنندگان در بحث «ویرایشگر قالب» و «سازنده تم» و همچنین «سازنده» و «سایت ساز» را نیز پیشنهاد کرده اند.

هادن چامفوسی دو مشکل را در استفاده از عبارت “ویرایش کامل سایت” شناسایی کرده است:

  • قبلاً امکان ویرایش هر قسمت از سایت وردپرس با استفاده از کد وجود داشت. اصطلاح “ویرایش کامل سایت” به جای یک قابلیت جدید در CMS، بین مراحل یک پروژه تمایز قائل شد.
  • برای ما، “ویرایش کامل سایت” به معنای استفاده از بلوک است، اما برای کاربران جدید دلیلی وجود ندارد که آنها انتظار چیز دیگری داشته باشند. این اصطلاح توصیف کننده چیزی نیست که آن را منحصر به فرد می کند.

راب گلیدن گفت: «دیدگاه آینده، نگاهی به گذشته از ویرایش مشترک، آنچه می‌خواهم به کاربر بگویم: ویرایشگر». در ویرایشگر وردپرس، شما و تیمتان می‌توانید پست‌ها، صفحات و تم‌ها را در یک رابط کاربری یکسان ویرایش کنید.

مشارکت‌کنندگانی که هر روز در وردپرس کار می‌کنند ممکن است کاملاً از تخصصی بودن برخی از این اصطلاحات و اهمیت آنها برای یک تازه وارد آگاه نباشند. Haden Chomphosy پیشنهاد می‌کند که وردپرس اصطلاح جدیدی را بپذیرد که «برای کاربران جدید نرم‌افزار ما فوراً معنی‌دار است، در حالی که برای همه ما که نرم‌افزار را می‌سازیم و پشتیبانی می‌کنیم، یک اصطلاح مرجع آسان است».

دایرکتوری اجرایی وردپرس Josepha Haden Chomphosy است خواستگاری کردن مشارکت‌کنندگان نام‌های «ویرایش کامل سایت» و «ویرایشگر کامل سایت» را به چیزی کاربرپسندتر تغییر می‌دهند. این اصطلاحات زمانی که وردپرس وارد مرحله سفارشی‌سازی شد، مورد استفاده قرار گرفت و هنوز هم برای متمایز کردن کارهای انجام شده در ویرایش سایت در مقابل ویرایش محتوا در ویرایشگر بلوک استفاده می‌شود.

دیگو گفت: «بسیاری هنوز ویراستار را گوتنبرگ می نامند. زمانی که «ویرایش کامل سایت»، اکنون که به طور عمومی در مورد آن صحبت شده است، احتمالاً سال‌ها و سال‌های آینده ادامه خواهد داشت، در معرفی نام جدیدی تردید دارم.

بحث امروز افتتاح شد و از جامعه دعوت می شود با نظرات خود در این مورد شرکت کنند پست. کسانی که از آنچه کاربران، مشتریان و افراد خارج از وردپرس با ویرایشگر تماس می‌گیرند، در زمینه ویرایش کامل سایت اطلاعات دارند، باید برای کمک به مشارکت‌کنندگان برای دریافت تصویر بهتری نیز در نظر بگیرند.


منبع: https://wptavern.com/wordpress-contributors-consider-renaming-full-site-editing