مشارکت کنندگان وردپرس به بررسی مهاجرت پیام های عمومی و خصوصی از Slack به Matrix ادامه می دهند – WP Tavern

کرک همچنین به برخی از نگرانی‌های مربوط به دسترسی که الکس استاین، مشارکت‌کننده تیم دسترسی وردپرس در طول یک سال گذشته مطرح کرد، اشاره کرد ملاقات در پایان اسفند:

کرک گفت: «این برنامه روی فایل‌های صادراتی Slack کار می‌کند و به یک سرور جدید Synapse نیاز دارد.

پست Zehe اساساً راهنمایی برای کمک به افرادی است که از فناوری کمکی استفاده می کنند تا راحت تر راه خود را در اطراف Element و Matrix Eco پیدا کنند. همچنین مواردی را که هنوز به خوبی کار نمی کنند، از جمله پیمایش صفحه کلید برای لیست اعضا و پیام ها برجسته می کند.

سال‌ها مشکلات GitHub دروغ نمی‌گویند. Matrix مدت زیادی نبوده است، اما نمونه‌های زیادی وجود دارد که به اندازه کافی در دسترس بوده‌اند… تیم دسترسی Slack در کلاس خود بهترین است. آنها دائماً پاسخگو هستند و بسیار با کاربران درگیر هستند.

ما هنوز نتوانسته‌ایم تأیید کنیم که آیا واقعاً می‌تواند پیام‌ها را وارد کند و امیدواریم بتوانیم در جلسه بعدی موارد بیشتری را به اشتراک بگذاریم.»

کرک به مقاله ای که توسط مهندس دسترسی موزیلا مارکو زهه با عنوان منتشر شده است پیوند داده است نحوه استفاده از Element و Matrix با صفحه خوان. موزیلا در سال 2020 IRC را با Matrix جایگزین کرد و Matrix را “عالی” معرفی کرد. همکاری جامعه باز ابزار، با پشتیبانی قوی برای دسترسی و امنیت جامعه.”

کرک پس از تحقیق بیشتر در مورد انتقال پیام های عمومی گفت که تیم اکنون در حال ارزیابی است که آیا Apache-2.0 مجوز دارد یا خیر. ابزار مهاجرت Slack Matrix می تواند برای این پروژه کار کند.

این سوال که آیا برای پروژه وردپرس مفید است یا خیر؟ ارتباط Slack را با Matrix جایگزین کنید هنوز پاسخی داده نشده است، اما پاسخ اولیه به این ایده بسیار مثبت بود. تحقیقات بیشتر در زمینه تدارکات مهاجرت بخشی ضروری از تصمیم گیری خواهد بود.

استاین در پاسخ به اینکه کرک مقاله را به اشتراک گذاشت، گفت: “امیدوارم برخی از این مسائل دیگر مشکل ساز نباشند.” اگر آنها هنوز هستند، بدون شک این تجربه بسیار بدتر از اسلک در برخی از بدترین دوران خود خواهد بود. این واقعیت که کاربران باید حالت‌های صفحه‌خوان خود را فقط برای داشتن پشتیبانی از عملکرد اولیه تغییر دهند، جالب نیست. این راهی است که من آن را می بینم. اگر برنامه‌های مدرن از الگوی مشابهی برای سیستم‌عامل شما پیروی نمی‌کنند تا جایی که باید به دنبال اسناد بگردید تا نحوه استفاده از آن را بیابید، احتمالاً بسیار پیچیده است و/یا طبق تعریف من قابل دسترسی نیست.»

کرک گفت: «برای انتقال پیام‌های خصوصی در DM یا گروه‌های خصوصی، ما به این نتیجه رسیده‌ایم که نمی‌خواهیم آنها را مهاجرت کنیم، اما به دنبال ارائه ابزارهایی برای دستیابی به آن خواهیم بود.

دنیای رسانه های غیرمتمرکز خط باریکی را بین یک چیز بزرگ و ریاکاری زیاد طی می کند. از یک سو، ادعای ارائه صدای کاربران، از سوی دیگر، حذف آگاهانه کاربران فناوری کمکی.

مشارکت‌کنندگان ماتریکس که این کاوش جدید را پیشنهاد می‌کنند، دوباره در روز چهارشنبه، ۱۹ آوریل، برای جلسه دوهفته‌ای برنامه‌ریزی‌شده منظم ملاقات خواهند کرد و قصد دارند در مورد تحقیق درباره پیام‌های مهاجرتی از Slack بحث کنند.


منبع: https://wptavern.com/wordpress-contributors-continue-exploring-migration-of-public-and-private-messages-from-slack-to-matrix

در اوایل سال 2023، مشارکت کنندگان وردپرس و ماتریکس یک پروژه فرعی جدید تیم متا را برای بررسی جایگزینی ارتباط Slack با Matrix، یک سیستم چت فدرال منبع باز، پیشنهاد کردند. پس از آخرین جلسه تیم، الکس کرک، مشارکت کننده توسط Automattic منتشر شده به روز رسانی در مورد وضعیت آزمایش های اخیر در مهاجرت.

Slack به خوبی پشتیبانی می شود و برای مخاطبان بسیار گسترده ای قابل دسترسی است. چیزی که قابل بحث نیست، بسیاری از این مفاهیم منبع باز/غیرمتمرکز برای همه یا بیشتر قابل دسترسی نیستند.

در مورد انتقال پیام‌های خصوصی، کرک گفت که تیم به سمت اطمینان از اینکه کاربران ابزارهایی برای ذخیره آرشیو خارجی خود دارند، تمایل دارند.

«در اینجا ما آن را پیدا کردیم مرورگر پسوندها وجود دارد که به شما امکان می دهد پیام های مستقیم Slack خود را در مرورگر خود به عنوان یک فایل متنی دانلود کنید. احتمالاً توصیه ما این باشد که از این ابزارها برای صادرات پیام ها برای خود استفاده کنید.