مشارکت‌کنندگان گوتنبرگ با برچسب‌گذاری سفارشی بلوک‌ها در نمای فهرست – WP Tavern آزمایش می‌کنند

هنگام پیمایش در نمای فهرست ویرایشگر بلوک، گم شدن در میان دریایی از بلوک‌های جلد، گروه و پاراگراف آسان است. با کلیک کردن شدید در اطراف، به طور کلی بلوکی که به دنبال آن هستید ظاهر می شود، اما کارآمد یا شهودی نیست. مشارکت‌کنندگان گوتنبرگ ایده‌ها و نمونه‌های اولیه‌ای دارند که هدفشان ارائه فهرست بیشتر زمینه است.

اسمیت لیستی از سوالات را در مورد اجرای فنی پیشنهادی خود ارسال کرد:

  • است alias بهترین مکان برای ذخیره داده ها را نسبت دهیم؟
  • آیا برچسب سفارشی باید محلی برای ویرایشگر باشد یا باید به بلوک متصل شود؟
  • آیا می توانیم وسیله ای برای “تنظیم مجدد” برچسب سفارشی و بازگشت به برچسب استاندارد اضافه کنیم؟
  • آیا ما به یک دکمه “ارسال” و همچنین دکمه نیاز داریم؟ ENTER-برای ارسال مکانیک؟
مشارکت کنندگان در حال حاضر در حال آزمایش و سنجش این سوالات هستند. اسمیت پیشرفت در ویژگی صبر کنید تا با راه حل در فعال دیگری هماهنگ شود بلیط که به دنبال افزودن یک ویژگی فراداده به بلوک‌ها است که امکان نام‌گذاری بخش و اطلاعات متا معنایی آینده را فراهم می‌کند. هنگامی که این مشکل حل شد، برچسب‌گذاری سفارشی برای بلوک‌ها در نمای فهرست راه‌حل فنی ساده‌تری خواهد داشت.

من فکر می‌کنم پاپ‌اورها باید فقط برای برچسب‌های سفارشی لبه‌ای طولانی استفاده شوند، زیرا تصور می‌کنم اکثر برچسب‌ها حداکثر ۲ تا ۳ کلمه هستند. او نمونه ای از آنچه ممکن است شبیه به آن باشد را پست کرد.

کریس بل: «برچسب‌های بلوک سفارشی در نمای فهرست یکی از موارد ضروری است». نظر داد در پیشنهاد اصلی «این کار بهره‌وری را بهبود می‌بخشد و نظم/کنترل روان‌شناختی را بر طرح‌بندی اضافه می‌کند.

برچسب های بسیار طولانی به سادگی کوتاه می شوند تا عرض نمای فهرست حفظ شود:

اگر از افزونه گوتنبرگ استفاده می کنید، این افزونه هم اکنون در آخرین به روز رسانی موجود است. برچسب‌های سفارشی در ادامه می‌آیند تا نمای کلی واضح‌تری از سایر انواع بلوک‌ها ارائه دهند و ساخت/ویرایش صفحه را بسیار آسان‌تر کنند.


منبع: https://wptavern.com/gutenberg-contributors-experiment-with-custom-labeling-of-blocks-in-list-view

در همین حال، گوتنبرگ 13.7 یک مورد مرتبط اضافه کرد به روز رسانی به عنوان اولین گام که ناوبری را در نمای فهرست بهبود می بخشد. اکنون در صورت موجود بودن، محتوای عنوان را برای متن برچسب دکمه به طور خودکار نمایش می دهد.

ریچ تابور پیشنهاد شده راه حلی که در آن کاربران می توانند برای تغییر نام یک بلوک در لیست دوبار کلیک کنند و به آن یک شناسه منحصر به فرد بدهد. توسعه دهنده گوتنبرگ دیو اسمیت ایجاد کرد یک روابط عمومی تجربی که برچسب‌گذاری/نام‌گذاری سفارشی بلوک‌ها را در نمای فهرست اضافه می‌کند. در حال حاضر فقط برای بلوک های گروه کار می کند. تابور یک نسخه نمایشی در توییتر ارسال کرد و پاسخ بسیار مثبت بود.