مشارکت‌کنندگان وردپرس بهبود دید تم‌های بلوک در فهرست را پیشنهاد می‌کنند – WP Tavern

این موضوع به این معنا نیست که ما باید تم های بلوک را در اولویت قرار دهیم، بلکه نشان می دهیم که این ها دسته جدیدی از تم ها هستند که از تجربه تم کلاسیک وردپرس فاصله دارند. اگر شخصی ناخودآگاه از یک تم بلوک (مانند تم پیش‌فرض بیست و بیست و دو) به یک تم کلاسیک تغییر کند، عملکرد اصلی وردپرس را که ممکن است با آن آشنا باشد/متکی است از دست می‌دهد.

Rich Tabor نویسنده تم وردپرس به انتقاد از این پیشنهاد پرداخت و آن را به منظور بهبود نمایان شدن مضامین بلوک مجدداً تنظیم کرد.

الن بائر، توسعه‌دهنده تم و بلوک، «هفته گذشته در پاتوق FSE، درباره موضوع عدم نمایش مضامین بلوک در مخزن تم بحث کردیم. نظر داد روی بلیط “در نتیجه، کاربران به سادگی نمی دانند که وردپرس این تم های جدید را همراه با ویژگی های ویرایش کامل سایت معرفی می کند. من فکر نمی کنم این برای وردپرس مفید باشد.”

در حال حاضر، لیست تم های FSE با سه کلیک در عمق دفن شده است. اینها مضامینی هستند که با آخرین قابلیت‌های وردپرس کار می‌کنند و یافتن آنها نباید به این سختی باشد. کاربران باید بدانند که به آیتم منوی «فیلتر ویژگی‌ها» بروند، «ویرایش کامل سایت» را انتخاب کنند و سپس روی «اعمال» کلیک کنند. همه کسانی که از فهرست تم ها استفاده می کنند، محدودیت های تم های قدیمی را هنگام انتخاب یک موضوع درک نمی کنند.

یک متا تراک بلیط پنج هفته پیش افتتاح شد و اولویت دادن به تم های بلوک در فهرست را پیشنهاد می کند. Sandilya Kafle، مشارکت‌کننده تیم Themes بحث را با دو ایده آغاز کرد:

  • یک برگه جدید در مخزن تم اضافه کنید (محبوب، جدیدترین، مسدود کردن)
  • الگوریتم تم های محبوب را تغییر دهید و 1 تم بلوک را به 1 از 10 تم محبوب اضافه کنید.
پیشنهاد اضافه کردن Block به منوی فهرست تم ها

او پیشنهاد کرد: «ما می‌توانیم یک بخش دوم مشابه را در صفحه تم به همان روشی که در صفحه پلاگین با «افزونه‌های فعال شده با مسدود کردن» اضافه کنیم. بنابراین می‌توانیم «موضوع‌های مسدود شده» یا «تم‌های با قابلیت ویرایش کامل سایت» را در بالای فهرست تم‌های معمولی اضافه کنیم. این به یک تجربه ثابت بین جستجوی افزونه ها و تم ها اضافه می کند که برای من منطقی است.

کافل گفت: «ممکن است راه دیگری برای تشویق نویسندگان تم بلوک برای مشارکت بیشتر وجود داشته باشد.

“من این را فکر نمی کنم اولویت تابور ادعا کرد که زمینه کاملاً درستی است. «موضوعات بلوک به دلیل ماهیت موضوع، تجربه ویرایشگر سایت و سبک‌های جهانی، کاملاً با تم‌های «کلاسیک» متفاوت هستند.

ما همیشه به این نیاز نداریم، اما می‌توانیم حداقل یک سال این کار را امتحان کنیم و ببینیم چگونه پیش خواهد رفت. مضامین بلاک نیاز به توجه و تشویق دارند. فقط تعداد بسیار کمی از تم های FSE به درستی نگهداری می شوند.”

باوئر رویکرد جسورانه تری را برای به نمایش گذاشتن مضامین FSE پیشنهاد کرد، که طرح را در فهرست پلاگین ها منعکس می کند. این رویکرد به‌طور برجسته مضامین بلوکی را در بالای تم‌های کلاسیک در بالای صفحه نمایش می‌دهد.

دیون هالس، توسعه‌دهنده اصلی وردپرس، چالش‌های فنی راه‌حل‌های پیشنهادی را بررسی کرد و به این نتیجه رسید که انجام مجدد صفحه اول فهرست احتمالاً بهترین راه برای رفع نیازهای اعلام شده در بلیط است. او سرصفحه ها را به روز کرد فهرست قالب وردپرس – محیط توسعه محلی و یادداشت های توسعه را به readme اضافه کرد برای شروع، اگر مشارکت کنندگان بخواهند روی پروژه کار کنند.

اگر تم های بلوک آینده هستند و بهتر و آسان تر هستند، آنها نکن رینولدز گفت: نیاز به ارتقاء اضافی دارید. «از آنجایی که نرم‌افزار WP هر دو را مدیریت می‌کند، به نویسندگانی که از تمام قوانین پیروی می‌کنند، بسیار بی‌احترامی است تا مکان خود را در مخزن ایجاد کنند، زیرا WP ناگهان به نوع جدید مزیت می‌دهد. (ویرایشگر سایت هنوز دارای یک برچسب “بتا” است.) همه موضوعات باید به طور یکسان در نظر گرفته شوند.”

این ایده فوراً از سوی جوی رینولدز، مشارکت کننده وردپرس، واکنش نشان داد.

را بلیط هنوز برای هر کسی که می‌خواهد بازخورد اضافه کند یا در مورد کمک به این بهبود در فهرست تم‌ها مشارکت کند، باز است.


منبع: https://wptavern.com/wordpress-contributors-propose-improving-block-themes-visibility-in-the-directory

سارا نوریس، مشارکت‌کننده تیم Themes با حمایت خودکار از این ایده، بیشتر پذیرفت. یادداشت برداری که تم‌های بلوک «نوعی تم متفاوت از تم‌های کلاسیک هستند و بسیاری از ویژگی‌های مختلف را فعال می‌کنند». او گفت که قرار دادن “Block” در منوی Themes Directory در کنار “Latest” “اولین قدم خوب و کوچک” خواهد بود.

نویسندگان قالب وردپرس و مشارکت‌کنندگان تیم Themes در حال بررسی راه‌هایی برای برجسته‌تر کردن مضامین بلوک در فهرست رسمی هستند. اینها مضامینی هستند که به طور خاص با آنها برچسب گذاری شده اند پشتیبانی از ویرایش کامل سایت. علیرغم اینکه وردپرس دارای یک تم بلوکی برای آخرین تم پیش فرض خود است، نویسندگان در ایجاد موارد بیشتر کند بوده اند. در حال حاضر تنها 86 تم وجود دارد که از طیف کاملی از قابلیت های ویرایش سایت وردپرس پشتیبانی می کند.