مشارکت‌کنندگان تیم تم‌های وردپرس، پیشنهادی را برای بهبود دید بلاک تم‌ها در فهرست راهنما دریافت می‌کنند – WP Tavern

سارا نوریس، مشارکت‌کننده تیم تم‌ها با حمایت خودکار یک PR ارسال کرد که یک برگه “Block” را به لیست فیلتر فهرست تم اضافه می کند. این تم ها را با استفاده از برچسب ویرایش کامل سایت فیلتر می کند، که در حال حاضر با سه کلیک عمیق برای کسانی که می دانند چگونه فیلتر را اعمال کنند، مدفون شده است.

منبع: روابط عمومی به افزودن برگه بلوک به لیست فیلتر

کل دایرکتوری باید بهبود یابد. این درست (یا منصفانه) نیست که یک نوع تم را در اولویت قرار دهیم، در حالی که بسیاری از آنها حتی برای تولید آماده نیستند.
هدایت کردن همه کاربران وردپرس به سمت یک محصول ناتمام و درهم، هیچ سودی برای کسی نخواهد داشت. وردپرس به دلیل رابط کاربری زیبای خود شناخته شده نیست و این باعث بدتر شدن اوضاع می شود. کاربران وردپرس خوکچه هندی نیستند که گوتنبرگ و FSE را در هر مرحله به آنها تحمیل کنند. بگذارید این روند روند طبیعی خود را طی کند.

پس از پنج هفته، به دنبال توصیه توسعه‌دهنده اصلی وردپرس، Dion Hulse مبنی بر اینکه انجام مجدد صفحه اول فهرست احتمالاً بهترین راه برای رفع نیازهای بیان شده در بلیط است، بلیط خاموش شد. دو هفته پیش، زمانی که دومیترو برینزن، توسعه‌دهنده پوسته وردپرس و مشارکت‌کننده تیم تم نظر داد با مخالفت شدید با ایده ترویج مضامین بلوکی:

دایرکتوری مشکلات رو به رشدی را پشت سر می گذارد زیرا تم هایی که با ویرایشگر سایت سازگار هستند تنها مواردی هستند که دسترسی به همه چیزهایی را که وردپرس در پارادایم جدید بلوک ها ارائه می دهد ارائه می دهند. با این حال، 94 تم بلوک موجود، کمتر از 1 درصد از 9761 تم فهرست را نشان می‌دهند.

جفری پیرس، مشارکت‌کننده تیم Themes با حمایت خودکار از مشارکت کنندگان خواست به یک اجماع برسند و به آنها یادآوری کرد که راه حل همیشه می تواند بعداً تکرار شود.

نوریس گفت: «این نوع تم‌ها معمولاً به عنوان مضامین بلوکی شناخته می‌شوند، بنابراین با افزودن این برچسب، سردرگمی بین این عبارات را کاهش می‌دهیم و نحوه فیلتر کردن بر اساس مضامین بلوکی در فهرست را واضح‌تر می‌کنیم.

این یک تف به صورت صدها (اگر نه هزاران) نویسنده موضوعی است که تاکنون در .org مشارکت داشته اند.

افکت Osborne ممکن است در این مورد قابل اجرا نباشد، زیرا وردپرس قبلاً FSE را برای کسانی که می‌خواهند از آن استفاده کنند ارسال کرده است و تم‌ها را که جانشین تم‌های قدیمی وردپرس هستند، مسدود کرده است.

تفاوت در اینجا این است که در حالی که اکثر تم ها اکنون از ویرایشگر بلوک برای محتوا پشتیبانی می کنند، تعداد کمی از آنها از ویرایشگر سایت مبتنی بر بلوک پشتیبانی کامل می کنند. برینزن معتقد است که مشارکت کنندگان باید در جهت ایجاد جستجوی کارآمدتر و بهبود تجربه مرور/فیلتر کردن مضامین کار کنند:

و یک سوال دیگر: چرا تم های غیر FSE من که برای ویرایشگر بلاک ساخته شده اند به دسته «موضوعات کلاسیک» تنزل داده می شوند؟ برینزن گفت. “چرا به طور خاص به تم های FSE اولویت داده می شود، در حالی که آنها را تم های “بلاک” می نامیم؟ تم های کلاسیک من با بلوک ها کاملاً خوب کار می کنند. چرا به بهانه دروغین «آسان‌تر و واضح‌تر کردن» کارها، سردرگمی بیشتری ایجاد کنید؟»

این خلاف همه چیز است که در مورد نقش مضامین حداقل در 10 سال گذشته بحث شده است.

توسعه دهندگان پوسته وردپرس با وظیفه اجتناب ناپذیر به روز رسانی تم های خود به منظور فعال بودن FSE روبرو هستند تا در عصر جدید استفاده از بلوک ها برای ویرایش تمام جنبه های یک سایت وردپرس مرتبط باقی بمانند. تم هایی که از طیف کاملی از ویژگی های پلتفرم پشتیبانی نمی کنند زمان زیادی نمانده است که به آخرین بقایای یک دوره گذشته تم های وردپرس تبدیل شوند.

کریستین زومبرونن، یکی دیگر از شرکت‌کنندگان در بحث، پیشنهاد کرد که تم‌های کلاسیک نیز برچسبی مانند «کلاسیک» دریافت کنند، که می‌تواند در آینده به «منسوخ» تغییر کند.

هالس به این نتیجه رسید که روابط عمومی “مستقیم ترین راه رو به جلو در اینجا است که امروز بیشترین تاثیر را دارد”، اما این سوال را مطرح کرد که آیا “بلاک” بهترین اصطلاح برای استفاده است یا خیر.

هفت هفته پیش، همکاران تیم قالب وردپرس چندین ایده برای بهبود دید تم های بلوک در WordPress.org ارائه کردند. این موارد شامل امکان تغییر الگوریتم تم های محبوب به ویژگی های برجسته تر مضامین بلوک، و/یا افزودن یک آیتم منوی جدید “Block” در کنار محبوب و جدیدترین در صفحه اصلی فهرست تم ها بود.

پیرس گفت: «این نکته مهم است که تم‌های بلوک تنها با استفاده بهتر از نوردهی بهتر می‌شوند، چیزی که به نظر می‌رسد اکثر افراد در اینجا با آن موافق هستند. راه‌حل‌های موجود در این بلیط به دنبال کاهش تم‌های کلاسیک نیستند، بلکه به دنبال بهبود قابلیت کشف تم‌های بلوکی به جای رویکرد فیلتر فعلی هستند.


منبع: https://wptavern.com/wordpress-themes-team-contributors-get-pushback-on-proposal-to-improve-block-themes-visibility-in-the-directory

هر بار که نویسندگان مضمون یک آهنگ را می شنیدند: وظیفه .org این نیست که هر محصول خاصی را تبلیغ یا بازاریابی کند. این وظیفه .org نیست که مخزن تم ها را شبیه مخزن پلاگین ها کند.

هندریک لوهرسن، که موافقت کرد که مضامین ویرایش کامل سایت باید راحت‌تر پیدا شوند، گفت که نگران این است که چگونه این کار را بدون «بدون تنزل دادن بقیه مضامین یا بدون ایجاد یک اثر آزبورن” این تصور که مبتنی بر سقوط شرکت کامپیوتری آزبورن است، به ویژه محصولات الکترونیکی مصرفی را تحت تأثیر قرار می دهد، جایی که اعلام زودهنگام عرضه قریب الوقوع یک محصول برتر از نظر فناوری می تواند به فروش محصولات موجود آسیب برساند.

درخواست منطقی حذف بیست تم پیش‌فرض از برگه محبوب سال‌ها ناشنوا بود.

در گذشته موارد زیادی وجود داشته است که یک تب جدید با مضامین، الگوریتم متفاوت، ترتیب متفاوت، X، Y، Z متفاوت مناسب بوده است.

این زمان جالبی در تاریخچه وردپرس است که در آن موضوعی که کاربر انتخاب می کند می تواند به طور قابل توجهی توانایی استفاده از آخرین ویژگی های وردپرس را محدود کند. به همین دلیل است که برخی از مشارکت‌کنندگان پیشنهاد می‌کنند که تم‌های بلوک بیشتر در فهرست دیده شوند. این به طور مستقیم بر پذیرش FSE و در نتیجه بهبود آن تأثیر می گذارد، زیرا افرادی که از آن استفاده می کنند مسیری برای بازخورد با کیفیت بهتر است که آینده آن را در وردپرس شکل می دهد.

اما اکنون یک اسباب‌بازی براق جدید وجود دارد (که حتی برای عموم مردم آماده نیست یا نمی‌خواهد).
و ناگهان افرادی که علاقه مستقیم به توجه به موضوعات خود دارند، این ایده “جدید” را پیش می برند.