مدیر اجرایی وردپرس می گوید 5% از پنج برنامه برای آینده آرزویی است و الزامی نیست – WP Tavern

هادن چامفوسی گفت: «5 درصد در پنج برای آینده آرزویی است. مشارکت در منبع باز یک سوال و نشانه امتیاز است. بنابراین 5 درصد یک الزام نیست، بلکه یک هدف است. این می تواند به 5٪ از زمان شما یا 5٪ از منابع شما، یا هر مقدار از زمان یا منابع شما مربوط باشد. صرف نظر از اینکه چگونه آن را تعریف می کنید، این یک آرزو است، نه یک الزام.»

در آخرین قسمت از WP Briefing با عنوان “پنج برای نیت واقعی آیندهمدیر اجرایی وردپرس جوزفا هادن چامفوسی به انتقادات اخیر عمومی که این برنامه به خود جلب کرده است، پاسخ داد.

او گفت: “هیچ کس در آنجا وجود ندارد که 100٪ ساعاتی را که شما قصد داشتید به وردپرس برگردانید در مقایسه با ساعاتی که واقعاً موفق به بازگرداندن آنها به وردپرس شده اید را بررسی کند.”

او به گفتگویی که در ماه مه آغاز کرده بود اشاره کرد و در آن به دنبال تمایز روشنی بین مشارکت های اکوسیستم و مشارکت های پروژه اصلی بود. اخیراً، راب هاوارد، ویرایشگر MasterWP، این برنامه را به عنوان “نمره گذاری سمیبه دنبال تشخیص مت مولنوگ GoDaddy به عنوان یک شرکت انگلی و یک تهدید وجودی برای آینده وردپرس.

در پادکست امروز WP Briefing، هادن چامفوسی گفت که این ابتکار با هدف تجلیل از “فرهنگ سخاوتمندی” و همکاری در راستای سلامت و ثبات طولانی مدت وردپرس است. او تصریح کرد که ارتباطات اخیرش در مورد این برنامه با هدف شناسایی بهتر فعالیت‌های مشارکتی و خودکار کردن فرآیند ارائه وسایل است.

“برای اینکه این بحث چه ارزشی دارد، سپس سوال سومی را نیز مطرح کرد که فکر نمی‌کنم ما حتی شروع به حل آن نکرده‌ایم، این است که در مورد فعالیت‌هایی که در شبکه مشارکت‌کننده نیستند، اما همچنان وردپرس را به جلو می‌برند، چطور؟” هادن چامفوسی گفت. «چون تعداد زیادی از آن چیزها وجود دارد و این یک سؤال عالی است. من جوابی ندارم

هادن چامفوسی گفت: «از نظر من، ارزیابی شایستگی افراد یا شرکت‌ها یا کمک‌های آنها نیست. برای من، سرمایه‌گذاری مجدد در مشترکات اکوسیستم وردپرس، با یافتن راهی است که اقتصاد ما بتواند مردم را به بازگشت به وردپرس ترغیب کند، چیزی نزدیک به سودی که از آن دریافت می‌کنند.


منبع: https://wptavern.com/wordpress-executive-director-says-5-in-five-for-the-future-program-is-aspirational-and-not-required

داوطلبان زیادی وجود دارند که مطمئن می شوند این پروژه در حال اجرا و کاربردی است و افراد زیادی دارد که می دانند چگونه کارها را انجام دهند و چگونه به دیگران آموزش دهند که چگونه کارها را انجام دهند. همه اینها از سخاوت قلبی ناشی می شود.»

هادن چامفوسی همچنین گفت که تعهدات نشان دهنده نیات مشارکت کنندگان است، اما هر مبلغی که آنها بتوانند ارائه دهند همیشه استقبال می شود.

در پرونده هاوارد علیه Five for the Future، او تفاوت بین اظهارات اخیر مولن وگ و ارتباطات هادن چامفوسی در مورد این برنامه را برجسته کرد. او پیشنهاد داد وردپرس داده‌های تعهدی فعلی را حذف کند و «حفظ امتیاز را متوقف کند».

هاوارد گفت: «اگر WordPress و Automattic واقعاً می‌توانستند از مثال ژوزفا هدن چامفوسی پیروی کنند و هدف پنج درصدی را به عنوان یک آرزوی سرگرم‌کننده و بدون عواقب در نظر بگیرند، شاید به عنوان یک دستورالعمل کلی ارزشمند باشد. اما مت مولنوگ و دیگر رهبران شرکت بزرگ به وضوح جدول امتیازات را تماشا می‌کنند و این خطر وجود دارد که اگر مشارکت شما «کافی نباشد» می‌تواند علیه شما مورد انتقاد قرار گیرد.»

با توجه به پیام‌های متناقض، هادن چامفوسی در تلاش برای قالب‌بندی مجدد برنامه به عنوان بخشی از فرهنگ سخاوت و بازگرداندن آن به وضعیت خود، نبرد سختی دارد. ریشه های تاریخی. او با تشویق شنوندگان به پذیرفتن برنامه همانطور که او تصور می کند، نتیجه گیری کرد.

واقعیت این است که ما نمی‌توانیم همه مشارکت‌های وردپرس را ببینیم، اما این بدان معنا نیست که آنها ارزشمند نیستند. و این بدان معنا نیست که آنها مهم نیستند.”