مت مولنوگ پیشرفت گوتنبرگ را برجسته می کند، ابزارهای جدید جامعه را اعلام می کند – WP Tavern

به عنوان مثال، یک برچسب برای نوع افزونه هایی وجود دارد که یک توسعه دهنده ممکن است برای حل یک مشکل ایجاد کند، اما ممکن است برای استفاده گسترده عمومی در نظر گرفته نشده باشد و ممکن است با پشتیبانی اختصاصی ارائه نشود. برچسب دیگری برای پلاگین‌های «Community» تعیین می‌شود، که Mullenweg گفت برای نرم‌افزاری است که «به همه ما تعلق دارد» و توسعه‌دهندگان اصلی آن را برای نسل بعدی مدیریت می‌کنند. این تگ برای افزونه هایی است که هیچ گونه افزایش فروش و دعوت به مشارکت ندارند. برخی از این پلاگین ها پلاگین های متعارفی هستند، آنهایی که به طور رسمی توسط توسعه دهندگان اصلی پشتیبانی می شوند و مورد توجه تیم امنیتی قرار می گیرند. گوتنبرگ و افزونه های واردکننده چند نمونه هستند.

در SOTW سال گذشته، مولنوگ در مورد اینکه چگونه پذیرش گوتنبرگ فراتر از وردپرس در حال رشد است و اینکه چگونه او معتقد است که می تواند “بزرگتر از خود وردپرس” شود صحبت کرد. علاوه بر اینکه گوتنبرگ این هفته در انجمن های پشتیبانی bbPress برای مدرن کردن تجربه پشتیبانی وردپرس راه اندازی شد، ویرایشگر بلاک در سال 2022 به برنامه های بیشتری راه پیدا کرده است.

تگ دیگری برای پلاگین های تجاری که نوعی افزایش فروش دارند و اغلب شامل پشتیبانی تجاری هستند، تعیین می شود. هر چیزی که دارای نسخه حرفه ای باشد در این دسته قرار می گیرد. Mullenweg گفت که او می‌خواهد WordPress.org محیطی ایجاد کند که افزونه‌های تجاری و غیرتجاری بتوانند با هم هماهنگ باشند.

وردپرس تنها یک سال به رویدادهای حضوری بازگشته است، وردپرس در سال 2022 با 1399 مشارکت کننده انتشار و 652 مشارکت کننده برای اولین بار عملکرد خوبی داشته است. 204 نفر در همه انتشارات در سال 2022 مشارکت داشتند و 424 نفر در سال 2021 مشارکت داشتند و در سال 2022 بازگشتند. حدود 322 مشارکت کننده در سال 2021 استراحت کردند و در سال 2022 بازگشتند.

برای کسانی که WordCamps را از دست داده بودند، یکی از مهم ترین اتفاقات سال 2022 بازگشت به رویدادهای حضوری بود. از سال 2021 تا 2022، تعداد گروه های ملاقات دو برابر شد. تنها یک WordCamp در سال 2021 برگزار شد، اما در سال 2022 به 22 WordCamp افزایش یافت. Mullenweg نشان داد که چگونه WordCamp ها در طول تاریخ “مواد جادویی” برای جذب افراد برای مشارکت و آموزش آنها در مورد فرهنگ وردپرس بوده است.

Mullenweg همچنین پشتیبانی رسمی وردپرس از پروژه Sandbox وردپرس را که در اوایل این ماه معرفی کردیم، اعلام کرد. او طرحی را برای چیزی که رسما «زمین بازی وردپرس» نامیده می شود، ترسیم کرد. این پروژه آزمایشی از WebAssembly (WASM) برای اجرای وردپرس در مرورگر بدون سرور PHP استفاده می‌کند و امکان چرخش زمین‌های بازی جدید را تنها در چند ثانیه فراهم می‌کند. این کار مواردی مانند تجربه فرود وردپرس هدایت شده و تعاملی را امکان پذیر می کند که در آن توسعه دهندگان می توانند کد را به صورت زنده ویرایش کنند و فوراً نتایج را مشاهده کنند. همچنین این امکان را برای کاربران فراهم می کند که افزونه ها را مستقیماً از دایرکتوری امتحان کنند و ممکن است روزی برای کمک به افراد در هسته وردپرس استفاده شود.

مردم همچنین به Openverse کمک می کنند که بیش از 22 میلیون تصویر، 1.1 میلیون فایل صوتی ایندکس کرده است و در 30 روز گذشته بیش از 59 میلیون درخواست را رسیدگی کرده است.

ابزارهایی که به جامعه می‌آیند: طبقه‌بندی‌های جدید برای فهرست‌های پلاگین و تم و صحنه‌سازی «Playground» که وردپرس را در مرورگر اجرا می‌کند

وردپرس سال آینده 20 ساله می شود. Mullenweg اشاره کرد که پروژه‌های نرم‌افزاری زیادی آن را طولانی نمی‌کنند، اما وردپرس نیز سریع‌تر از همیشه رشد می‌کند و در حال حاضر 43 درصد از وب‌سایت‌ها را طبق W3Techs و 32 درصد براساس Builtwith تامین می‌کند. یک وب سایت جدید در wp20.wordpress.net دفتر مرکزی جشن‌ها، از جمله سواگ، کالا، و کتاب جدید Milestones برای 10 سال اخیر تاریخ وردپرس خواهد بود.

مولنوگ چند نمونه از جمله موتور عالی (یک برنامه SaaS مبتنی بر لاراول)، آزمون گونه‌شناسی سیاسی مرکز تحقیقات Pew، نسخه وب اپلیکیشن روز اول Automattic و فرم پست Tumblr. او اشاره کرد که در Tumblr، 99٪ از ویرایشگر پنهان است – هیچ نوار کناری وجود ندارد، همه چیز به صورت درون خطی اتفاق می افتد. مولن‌ویگ گفت که امیدوار است گوتنبرگ بتواند یک «استاندارد بلوک باز که می‌تواند در هر مکانی استفاده شود» ایجاد کند، جایی که کاربران آن را در یک سیستم یاد می‌گیرند و می‌توان آن را در برنامه‌های دیگر اعمال کرد.

مهمانی‌های تماشای State of the Word (SOTW) امروز بعدازظهر در سراسر جهان آغاز شد زیرا مت مولنوگ سخنرانی سالانه خود را به جامعه وردپرس ارائه کرد. گروه کوچکی از مردم به صورت زنده در شهر نیویورک جمع شدند تا شرکت کنند در حالی که اکثر علاقه مندان از طریق پخش زنده تماشا می کردند. مولنوگ یک ساعت را به بررسی و تجلیل از کارهای انجام شده در سراسر پروژه در سال 2022 اختصاص داد و سپس از حضار سؤال کرد.

یک وب سایت جدید برای وردپرس Playground در این آدرس قرار دارد جایی که هر علاقه‌مندی می‌تواند پروژه آزمایشی اجرای نمونه وردپرس را به طور کامل در مرورگر خود بررسی کند. همچنین برای کسانی که می خواهند به گفتگو بپیوندند، یک کانال جدید #متا-بازی زمین Slack نیز وجود دارد.

اگر امروز بعدازظهر فرصتی برای درک وضعیت کلمه نداشتید، ضبط زیر را بررسی کنید تا دیدگاه مولنوگ برای مراحل بعدی وردپرس را بشنوید و دموهایی از تمام پیشرفت‌های انجام شده در زمینه‌های بلوک و ویرایش کامل سایت را ببینید. 2022.

بدون چند اعلامیه هیجان انگیز، وضعیت کلمه نمی تواند باشد. Mullenweg از طرحی برای اضافه کردن طبقه‌بندی‌های جدید برای دایرکتوری‌های تم و افزونه‌ها رونمایی کرد که به کاربران کمک می‌کند سریع‌تر هدف برنامه‌های افزودنی را که در نظر دارند مشخص کنند.

طبقه بندی های جدید در این ماه در دایرکتوری ها راه اندازی می شوند و همچنین در نهایت به صفحه های پلاگین و تم داخل ادمین وردپرس راه خواهند یافت. این یک پیشرفت بزرگ خواهد بود که به کاربران در تمام سطوح تجربه درک بهتری از افزونه‌هایی که در حال بررسی هستند، می‌دهد و انتخاب نوع مناسب برای نیازهایشان را آسان‌تر می‌کند.


منبع: https://wptavern.com/state-of-the-word-2022-matt-mullenweg-highlights-gutenbergs-progress-announces-new-community-tools