متا ترامپ را به فیسبوک و اینستاگرام بازگرداند


متا اعلام کرد که تعلیق رئیس جمهور سابق ترامپ از فیس بوک و اینستاگرام ظرف چند هفته برداشته خواهد شد و “نرده های محافظ” برای جلوگیری از تکرار تخلفات در نظر گرفته خواهد شد.

تعلیق ترامپ در سال 2021

متا حساب کاربری رئیس جمهور وقت ترامپ را پس از تمجید از افرادی که دست به خشونت ضد دولتی زدند که منجر به چندین کشته شد، به طور نامحدود به حالت تعلیق درآورد.

این تعلیق توسط هیئت نظارت متا مورد بررسی قرار گرفت و به این نتیجه رسید که تعلیق نامحدود با قوانین موجود برای برخورد با تخلفات خط مشی مطابقت ندارد.

را هیئت نظارت نوشت:

«… برای فیس بوک مناسب نبود که مجازات نامشخص و غیر استاندارد تعلیق نامحدود را اعمال کند. جریمه‌های عادی فیس‌بوک شامل حذف محتوای نقض‌کننده، اعمال یک دوره زمانی محدود برای تعلیق، یا غیرفعال کردن دائم صفحه و حساب کاربری است.

هیئت مدیره اصرار دارد که فیس بوک این موضوع را برای تعیین و توجیه پاسخ متناسبی که با قوانین اعمال شده برای سایر کاربران پلتفرم خود مطابقت دارد، بررسی کند.

فیس بوک به هیئت مدیره پاسخ داد که این تعلیق به مدت دو سال از تاریخ 7 ژانویه 2021 ادامه خواهد داشت و پس از آن تعلیق مجدداً بررسی می شود.

تعلیق نامحدود تا زمانی که اعلام شود در هفته های بعد از 25 ژانویه 2022، کمی بیش از دو سال پس از تعلیق، لغو خواهد شد، باقی ماند.

چرا تعلیق ترامپ برداشته شد؟

بررسی این تعلیق به مدت دو سال پس از اعمال تعلیق اولیه در 7 ژانویه 2021 زمان‌بندی شد. این با توافق با هیئت نظارت صورت گرفت.

متا بررسی کرد که آیا ترامپ همچنان خطری برای امنیت عمومی ایجاد می کند یا خیر و به این نتیجه رسید که به اندازه کافی برای کاهش خطر تغییر کرده است.

توضیح تصمیم حاکی از آن است که عوامل متعددی در نظر گرفته شده است:

“برای ارزیابی اینکه آیا خطر جدی برای امنیت عمومی که در ژانویه 2021 وجود داشت به اندازه کافی کاهش یافته است یا خیر، ما محیط فعلی را طبق پروتکل سیاست بحران خود ارزیابی کرده ایم، که شامل بررسی عملکرد انتخابات میان دوره ای ایالات متحده در سال 2022 و ارزیابی های کارشناسی در مورد محیط امنیتی فعلی

تصمیم ما این است که ریسک به اندازه کافی کاهش یافته است و بنابراین باید به جدول زمانی دو ساله ای که تعیین کرده ایم پایبند باشیم.

به این ترتیب، در هفته‌های آینده حساب‌های فیس‌بوک و اینستاگرام آقای ترامپ را بازگردانیم. با این حال، ما این کار را با نرده‌های محافظ جدید برای جلوگیری از تکرار تخلفات انجام می‌دهیم.»

فیس بوک فیگور عمومی پنالتی گاردریل

متا سیاست های به روز شده را منتشر کرد، محدود کردن حساب های شخصیت های عمومی در طول ناآرامی های مدنی، که پروتکل های جدید را برای برخورد با شخصیت های عمومی که دستورالعمل های متا را نقض می کنند توصیف می کند.

قوانین به روز شده برای فیس بوک و اینستاگرام اعمال می شود.

خط‌مشی‌های جدید تشریح می‌کنند که مجازات‌های سطحی بسته به نقض محتوا، شدت بیشتری پیدا می‌کنند.

متا توضیح داد که هدف از پنالتی ها جلوگیری از نقض سیاست های آنها بود.

این مجازات برای تخلفات به خصوص فاحش از یک تا سی روز تا دو سال ادامه دارد.

برای تعیین شدت مجازات سه عامل در نظر گرفته می شود:

  1. «شدت تخلف و سابقه شخصیت عمومی در فیس بوک یا اینستاگرام، از جمله تخلفات فعلی و گذشته.
  2. تأثیر بالقوه شخصیت عمومی بر افراد درگیر خشونت و رابطه با آنها.
  3. شدت خشونت و هر گونه آسیب فیزیکی مرتبط.»

تشدید پنالتی ها

شخصیت‌های عمومی که پس از تعلیق بازمی‌گردند با مجازات‌های سنگین‌تری مواجه خواهند شد، از جمله غیرفعال کردن حساب کاربری هر شخصیت عمومی که به هشدارهای مکرر پاسخ ندهد.

قوانین متا محتوای QAnon را هدف قرار می دهد و اقدامات خاصی را که آنها انجام خواهند داد که دسترسی چهره های عمومی جریمه شده را محدود می کند، مشخص می کند.

این بدان معناست که هر کسی که اکانت محدود شده یک شخصیت عمومی را دنبال می‌کند، محتوای پست شده در آن حساب‌ها، به علاوه حذف دکمه‌های اشتراک‌گذاری مجدد را نخواهد دید.

پروتکل به روز شده ما همچنین به محتوایی می پردازد که استانداردهای انجمن ما را نقض نمی کند، اما به خطراتی که در 6 ژانویه تحقق یافت، کمک می کند، مانند محتوایی که یک انتخابات آتی را مشروعیت می بخشد یا مربوط به QAnon است.

ما ممکن است توزیع چنین پست‌هایی را محدود کنیم، و در موارد مکرر، ممکن است دسترسی به ابزارهای تبلیغاتی خود را موقتاً محدود کنیم.

این مرحله به این معنی است که محتوا در حساب آقای ترامپ قابل مشاهده است اما در فیدهای افراد توزیع نمی شود، حتی اگر آقای ترامپ را دنبال کنند.

همچنین ممکن است دکمه اشتراک‌گذاری مجدد را از چنین پست‌هایی حذف کنیم و توصیه یا اجرای آنها را به عنوان تبلیغات متوقف کنیم.»

واکنش به بازگرداندن ترامپ

در اطلاعیه فیس بوک آمده است که آنها انتظار دارند مورد انتقاد قرار گیرند اما این تصمیم بر اساس دستورالعمل های تعیین شده توسط هیئت نظارت هدایت شده است.

پاسخ در رسانه های اجتماعی با آدام شیف، نماینده کنگره، به طور قابل پیش بینی پرشور بود توصیف بازگرداندن همانطور که فیس بوک “غار” شده است.

دیگران فیس بوک را متهم کرد از نداشتن قوانین یا رویه ها حتی اگر تصمیم متا بر اساس قوانین و رویه ها باشد.

بسیاری از توئیت‌های برتر در مورد بازگرداندن ترامپ به این سمت اظهار نظر کردند تصمیم فیس بوک بر اساس طمع بود در حالی که دیگران از عدم عواقب آن ابراز تاسف کرد از اقدام ترامپ، اگرچه او با دو سال تعلیق مجازات شد.

اطلاعیه متا را بخوانید:

پایان دادن به تعلیق حساب های ترامپ با نرده های محافظ جدید برای جلوگیری از تکرار تخلفات
منبع: https://www.searchenginejournal.com/meta-reinstates-trump-to-facebook-instagram/477458/