ماه در وردپرس – مارس 2022 – اخبار وردپرس


امیدواریم شما و عزیزانتان در این روزهای سخت در سلامت باشید. اگر به دنبال راهی برای حمایت از بحران انسانی در اوکراین هستید، می توانید به این قسمت از WP Briefing مراجعه کنید. در آنجا لیستی از سازمان های غیر دولتی (NGOs) را خواهید دید که می توانند کمک کنند.

به موازات کاری که جامعه برای آماده سازی نسخه اصلی بعدی، وردپرس 6.0 انجام می دهد، مارس شاهد راه اندازی پروژه ها و پیشنهادات هیجان انگیز نیز بوده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد آخرین به‌روزرسانی‌ها و نحوه مشارکت، ادامه مطلب را بخوانید.


فهرست الگوها برای ارسال عمومی باز است

مشاهده صفحه فهرست الگوها در WordPress.org.

ایجاد کننده الگوی وردپرس فعال است! این ابزار جدید به هر کسی که یک حساب کاربری WordPress.org دارد اجازه می‌دهد بهترین الگوهای بلوک خود را بسازد، ویرایش کند و به فهرست الگوها ارسال کند.

اگر از الگوها در وردپرس استفاده کرده اید، می دانید که آنها اضافه کردن طرح های منحصر به فرد به وب سایت شما را آسان می کنند. اینها شامل گالری ها، توصیفات، جداول قیمت گذاری و موارد دیگر می شود. باز کردن دایرکتوری برای ارسال‌های عمومی، هر کاربر وردپرس را قادر می‌سازد تا از طیف گسترده‌تری از الگوها برای استفاده در سایت‌های خود لذت ببرد.

WordPress 6.0 Walkthrough برای 5 آوریل 2022 برنامه ریزی شده است

چند به روز رسانی برای برنامه ریزی WordPress 6.0 در ماه گذشته منتشر شد. اگر آنها را از دست دادید، امروز (5 آوریل) ساعت 15:00 UTC یک راهنمای زنده و تعاملی وردپرس 6.0 وجود دارد که توسط همکاران تیم انتشار میزبانی می شود.

این رویداد از طریق Zoom برگزار می‌شود و شامل بحث در مورد ویژگی‌های جدید، مسدودکننده‌های بالقوه، و یک جلسه پرسش و پاسخ با جامعه است. حضور برای هر کسی که می خواهد درباره آنچه در وردپرس 6.0 ارائه می شود بیشتر بداند آزاد است.

نسخه های گوتنبرگ: نسخه های 12.8 و 12.9 اینجا هستند

نسخه های 12.8 و 12.9 پلاگین گوتنبرگ ماه گذشته منتشر شد. با آنها، برخی از ویژگی های جدید هیجان انگیز و به روز رسانی.

  • گوتنبرگ 12.8 شامل یک Webfonts API جدید، بهبودهای UX تکراری و رفع اشکال برای افزایش پایداری ویرایشگر است.
  • گوتنبرگ 12.9 رابط کاربری جدید قفل بلوک و پشتیبانی از فاصله بین تصاویر گالری را معرفی می کند. همچنین، بسیاری از پیشرفت‌های دیگر برای کنترل بیشتر بر روی موارد قابل ویرایش و ارائه شده به کاربران.

به‌روزرسانی‌های تیم: نمایندگان تیم برای تیم دایرکتوری عکس، پیشنهادات انجمن و موارد دیگر

درخواست های آزمایشی: ویژگی WebP، الگوی صفحات نویسنده

  • تیم عملکرد پیشنهادی برای ادغام قالب تصویر WebP به طور پیش فرض در هسته وردپرس منتشر کرد. بازخورد شما در مورد این ویژگی قابل قدردانی است.
  • نسخه 19.6 وردپرس برای iOS برای تست در دسترس است.

اولین پرچمدار WordCamp آسیا به دنبال برگزار کننده است

  • WordCamp Asia به طور آزمایشی برای فوریه 2023 برنامه ریزی شده است. پس از دو سال از زمانی که تیم برگزار کننده اعلام کرد که اولین پرچمدار WordCamp آسیا به دلیل بیماری همه گیر لغو شده است، آنها دوباره با هم هستند و به دنبال اعضای بیشتر تا در برنامه ریزی رویداد به آنها بپیوندید.
  • را فراخوان برای سخنرانان برای WordCamp US 2022 اکنون باز است. می توانید درخواست خود را تا 17 آوریل 2022 ارسال کنید.
  • سه WordCamp به صورت حضوری در این ماه برگزار می شود:
  • آخرین قسمت های جلسه وردپرس با جوزفا هادن را بررسی کنید:

داستانی دارید که بتوانیم در پست بعدی «ماه در وردپرس» قرار دهیم؟ با پر کردن به ما اطلاع دهید این فرم.

افراد زیر به این ماه در وردپرس کمک کردند: @rmartinezduque، @مای شیرینی، @آنجانواسان.


منبع: https://wordpress.org/news/2022/04/the-month-in-wordpress-march-2022/