ماه در وردپرس – دسامبر 2022 – اخبار وردپرس

ماه گذشته در State of Word، مدیر اجرایی وردپرس، جوزف هادن چامفوسی، نظرات اولیه‌ای را در مورد «چرا وردپرس» و چهار آزادی منبع باز به اشتراک گذاشت. در این نامه اخیر، او دیدگاه خود را برای پروژه منبع باز وردپرس در حالی که برای مرحله سوم گوتنبرگ آماده می شود، گسترش می دهد:

افراد زیر به این نسخه از ماه در وردپرس کمک کردند: @سیبرینگمن، @کم لور، @rmartinezduque.


منبع: https://wordpress.org/news/2023/01/the-month-in-wordpress-december-2022/

دو نسخه جدید گوتنبرگ در ماه گذشته ارسال شده است:

  • گوتنبرگ 14.8 در 21 دسامبر 2022 منتشر شد. این نسخه دارای یک رابط ویرایشگر سایت سازماندهی شده با حالت مرور است که پیمایش در قالب ها و قطعات الگو را تسهیل می کند. علاوه بر این، شامل قابلیت افزودن CSS سفارشی از طریق پانل Style و یک Style Book است که نمای کلی از تمام سبک‌های بلوک را در یک مکان متمرکز ارائه می‌دهد.
  • گوتنبرگ 14.9 در 4 ژانویه 2023 برای دانلود در دسترس قرار گرفت. این دکمه جدید “Push changes to Global Styles” را در ویرایشگر سایت معرفی می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد تا تغییرات سبک بلوک جداگانه را برای همه بلوک‌های آن نوع در سایت خود اعمال کنند. ویژگی‌های دیگر شامل پشتیبانی از تایپوگرافی برای بلوک فهرست صفحه، و امکان وارد کردن ویجت‌های نوار کناری به قسمت الگو هنگام انتقال از یک موضوع کلاسیک است.

به‌روزرسانی‌های تیم: اهداف تصویر بزرگ وردپرس، تیم جدید واکنش به رویداد و موارد دیگر

بازخورد و درخواست تست

به روز رسانی رویدادهای وردپرس


ما اکنون، مانند همیشه، فرصت را برای کسانی که پس از ما می آیند، به خاطر فرصتی که توسط کسانی که پیش از ما آمده اند، فراهم می کنیم.»

جوزفا هدن چامفوسی

دسامبر زمانی برای تأمل به همراه داشت – زمانی برای نگاه کردن به گذشته، جشن گرفتن و شروع برنامه ریزی برای پروژه های جدید. در ادامه بخوانید تا بدانید سال 2023 تاکنون چه چیزی برای وردپرس در نظر گرفته شده است.


وردپرس 20 ساله شد!

برنامه پیشنهادی شامل چهار نسخه بتا برای تطبیق با اولین WordCamp آسیا و اجتناب از داشتن نقاط عطف انتشار بزرگ بسیار نزدیک به این رویداد است.

آنچه در گوتنبرگ جدید است

سال 2023 بیستمین سالگرد راه اندازی وردپرس است. این پروژه از زمان انتشار اول راه طولانی را پیموده است زیرا همچنان به پیشبرد مأموریت خود برای دموکراتیک کردن انتشار ادامه می دهد. از آغاز آن به عنوان یک پلت فرم وبلاگ نویسی تا یک CMS منبع باز پیشرو در جهان که بیش از 40٪ وب سایت ها را تامین می کند.