لیست قیمت مادربرد MotherBoard ۱۲ مرداد ایمالز

شما به راحتی می توانید اسلات های آن ها را به هر اندازه که بخواهید اضافه کنید و از سیستمتان لذت ببرید. بسیاری از Motherboard ها هستند که امکان ارتقا دادن آن ها وجود دارد و شما با خریداری بهترین نوع آن می توانید در آینده آن را ارتقا دهید و هم چنان بروز بمانید. قیمت این قطعه در تمامی مراکز فروش به یک اندازه نیست و ممکن است شما در چندین فروشگاه قیمت های متفاوتی را ببیند به همین دلیل برای اینکه خرید نسبتا ارزانی داشته باشید بهتر است از چندین فروشگاه قیمت این قطعه را بپرسید و حتما سعی کنید بهترین نوع آن را خریداری کنید. در پاسخ این سوال باید گفت که برای انتخاب مادربرد مناسب برای کاربرد اداری، طراحی، گرافیک، تدوین فیلم و سایر موارد، آیتم‌هایی چون چیپست، پورت‌های پشتیبانی شده، نسل و کلی مولفه‌های با اهمیت دیگر قبل از قیمت آن وجود دارند که حتما باید به آن توجه داشته باشید. فروشگاه اینترنتی دادبان، سبد کاملی از مدل‌های مادربرد از برندهای معتبر برای شما فراهم کرده است.

  • همچنین برخی از وبسایت‌های فروشگاهی مثل همین وبسایت نه تنها مادربرد بلکه کالاهای دیگرشان را هم با قیمتی رقابتی عرضه می‌کنند و این یعنی احتمال آنکه بتوانید کالای موردنظرتان را در آن‌ها با قیمت کمتری خریداری کنید بیشتر است.
  • بسته به فاکتور فرم‌، مادربردها می‌توانند اشکال و اندازه‌های مختلفی داشته باشند.
  • البته، صحبت‌های ما بدان معنا نیست که شما حتما باید پردازنده خود را اورکلاک کنید.
  • مادربرد محلی است که نه تنها پردازنده اصلی بلکه سایر قطعات کامپیوتر از جمله کارت گرافیک، حافظه رم و حافظه ذخیره‌سازی روی آن نصب می‌شوند و از طریق آن با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند یا بهتر بگوییم ارتباط آن‌ها از طریق مادربرد مدیریت می‌شود.

اولین مادربرد مورد استفاده در رایانه شخصی IBM است که در سال 1981 منتشر شد. Motherboard  که با نام Mainboard نیز شناخته می شود اصلی ترین قطعه یک کامپیوتر است که سایر اجزا مثل CPU و RAM و … به آن متصل می شود. وجود دکمه‌های روشن و خاموش کردن دستگاه در موارد خاص می‌تواند حسابی به کمک‌تان بیاید؛ به خصوص اگر در مراحل اولیه راه‌اندازی دستگاه بوده یا قصد تست آن را داشته باشید. با این حال، برای عموم کاربران، وجود این دکمه‌ها (که شامل کلیدی برای پاک کردن حافظه CMOS هنگام اورکلاک نیز می‌شود) اهمیت چندانی ندارد.

علت کندی کامپیوترتان چیست؟ + آموزش

به خاطر همین کاربرد است که در مادربردها تعداد پورت‌های USB از سایر پورت‌ها بیشتر است (این تعداد حداقل چهار ولی معمولا شش تاست). پورت‌های USB که در مادربردهای امروزی به کار می‌روند یا پورت USB ۲.۰ یا USB ۳.۰ هستند. البته تعداد معدودی از مادربردها دارای پورت USB ۴.۰ نیز هستند که در حال حاضر جدیدترین نسخه USB است و از زمان معرفی شدنش مدت زیادی نمی‌گذرد (احتمالا در آینده در مادربردهای بیشتری به کار خواهد رفت).

مادربورد ایسوس PRIME B460M-A

کامپیوتر شخصی IBM که در سال 1981 عرضه شد اولین کامپیوتری بود که از مادربرد استفاده می‌کرد. البته در آن زمان از اسم Planar برای اشاره به این مادربرد استفاده می‌شد. همانگونه که از نام این بخش پیداست برای اتصال کابل آی دی ای به برد اصلی استفاده میشود، این کابل را میتوانید در بعضی از هارد‌ها یا درایوهای CD و DVD قدیمی‌تر ببینید.

استاندارد اندازه‌ای مادربرد در صفحه مشخصاتش در وبسایت‌های فروشگاهی یا سایت سازنده‌اش تحت عنوان «فرم فکتور» می‌آید. شیارهای PCI-E تاکنون در پنج نسخه عرضه شده‌اند که البته نسخه‌های ۱.۰ و ۲.۰ آن‌ها در مادربردهای قدیمی‌تر وجود دارند و نسخه‌های جدیدتر آن‌ها یعنی نسخه ۳.۰، ۴.۰ و ۵.۰ در مادربردهای جدیدتر دیده می‌شوند. یک رابطه ساده بین نسخه‌های شیار PCI-E وجود دارد و آن اینکه سرعت هر نسخه دو برابر نسخه قبل از خود است مثلا سرعت شیار PCI-E x۱.۴.

منظور از Motherboard  یا مادربورد چیست؟

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار