فواید چای سیاه | OkChay

بخاطر همین با استفاده از این گیاه دیگه نگران جوش، آکنه، پیری پوست و چروک اون نباشین. فقط کافیه که روزانه یه فنجون از این گیاه رو بخورین یا دم­شده اون رو هر روز روی پوستتون بمالین تا آثار شگفت‌انگیزش رو ببینین. علاوه بر این پس از ناهار یا شام چای ننوشید چون باعث هضم ضعیف می شود، اگرچه نوشیدن آن در دیگر ساعات روز اثرات مثبت دارد. چای به علت حرارتی که دارد می تواند در افراد با مزاج سرد و تر سبب افزایش قوای جنسی شود.

چای سیاه دارای آمینو اسید L-theanine است که باعث افزایش فعالیت آلفا در مغز شده و در نتیجه باعث آرامش و اوکی چای دوبی تمرکز بهتر می‌شود. مطالعات نشان داده‌اند که نوشیدنی‌های حاوی L-theanine و کافئین بیشترین تأثیر را بر تمرکز مغز دارند. به همین دلیل است که بسیاری از افراد بعد از نوشیدن چای، انرژی پایدارتری را نسبت به سایر نوشیدنی‌های کافئین‌دار مانند قهوه گزارش می‌دهند.

  • اما همانطور که اشاره مختصری داشتیم ترکیبات چای سیاه و میزان مصرف آن می‌تواند بر سلامتی فرد تأثیرگذار باشد.
  • آسم در نتیجه‌ی تورم و التهاب لوله‌هایی به نام نایچه رخ می‌دهد.
  • سرشار از آنتی اکسیدان‌های معروف به پلی فنول‌ها و کاتچین‌ها است.
  • مصرف این نوع چای باید در حد اعتدال باشد و بیش از ۲ تا ۳ فنجان در روز مصرف نشود.

اثر ضد التهاب چای سیاه برای درمان اختلالات گوارشی نیز مفید است. وجود ماده ی به نام تانن در چای سیاه باعث می شود بدن مقدار زیادی از مواد زائد ذخیره کند و مصرف بیش از حد آن موجب یبوست می شود. مصرف چای سیاه سطح کلسترول بد که عامل سکته قلبی را کاهش می دهد.

چای ارل گری دوقوچ 400 گرم

بسیاری از افراد روز خود را با نوشیدن یک فنجان چای سیاه شروع می‌کنند. در این مقاله از دیجی‌کالا مگ درباره‌ی خواص چای سیاه صحبت کردیم. مصرف انواع چای گیاهی و چای سیاه، فشار خون را در افراد سالم و افراد مبتلا به فشارخون بالا،کاهش می‌دهند. چای سیاه حاوی آنتی ژن آلکیلامین است که به افزایش سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند. هنگام مصرف شکر ، لوزالمعده هورمونی به نام انسولین را ترشح می‌کند تا قند را به عضلات منتقل کند تا از آن برای انرژی استفاده شود. اگر قند بیشتری از بدن خود مصرف کنید، قند اضافی به عنوان چربی ذخیره می شود.

بهبود هضم

فواید چای سیاه | OkChay