فهرست تم های وردپرس، تم های بلوکی را به منوی فیلتر اضافه می کند – WP Tavern

مضامین بلاک در آستانه عبور از یک نقطه عطف مهم در فهرست هستند. در زمان انتشار 99 تم بلوک موجود است که تقریباً 1٪ از تعداد کل موضوعات فهرست را نشان می دهد. به عنوان بخشی از پروژه اهداف تصویری بزرگ برای سال 2022، مدیر اجرایی وردپرس Josepha Haden-Chomphosy 500 تم بلوک را به عنوان یک هدف برای جامعه تعیین کرد. این تعداد حتی در نیمه راه نیست، اما افزونه Create Block Theme که به تازگی منتشر شده است، باید آن را تقویت کند، زیرا به هر کسی اجازه می دهد یک موضوع را در ویرایشگر طراحی کند و آن را برای استفاده دیگران صادر کند.


منبع: https://wptavern.com/wordpress-themes-directory-adds-block-themes-to-filter-menu

از آنجایی که چشم انداز مضامین در حال تغییر است، مشارکت کنندگان در تلاش برای ایجاد یک واژگان مشترک برای نحوه ارجاع آنها به مضامینی هستند که از ویرایش کامل سایت پشتیبانی می کنند. هنگامی که تیم کتاب راهنمای تم را قبل از انتشار وردپرس 5.9 به‌روزرسانی کردند، به استفاده از عبارت «کلاسیک» برای تم‌های مبتنی بر PHP و «بلاک» برای مواردی که از ویرایش کامل سایت پشتیبانی می‌کنند، رضایت دادند.

با کلیک بر روی Block Themes، مضامینی نمایش داده می شود که دارای این تم هستند full-site-editing برچسب ویژگی پیش از این، تم های بلوک با سه کلیک در عمق مدفون بودند و کاربران باید می دانستند چگونه آنها را از طریق فیلتر ویژگی پیدا کنند. اکنون به راحتی از صفحه فرود دایرکتوری قابل دسترسی هستند.

اگرچه اکثر قالب‌های وردپرس از بلوک‌ها در ویرایشگر محتوا پشتیبانی می‌کنند، شناسه «موضوع بلوک» به مضامینی اشاره دارد که به کاربران اجازه می‌دهد قالب‌های دارای بلوک را از طریق ویرایشگر سایت ویرایش کنند.

این هفته با اخبار موضوعی سنگینی همراه بوده است، زیرا بحث پیرامون آن است بهبود دید تم های بلوک در دایرکتوری قبل از اینکه تیم Themes وارد یک مسیر عمل شود، داغ شد. مشارکت کنندگان متا یک ” جدید اضافه کردندمسدود کردن تم هاآیتم منو به منوی فیلتر در صفحه اصلی دایرکتوری، راه حلی که برخی از توسعه دهندگان تم کلاسیک در طول هفت هفته با آن مبارزه کردند تا از آن جلوگیری کنند.