فروشگاه آنلاین گل و گیاه

این گل دوست داشتنی برای رشدش نیاز دارد، همیشه گلدانش پر از آب باشد. همچنین در ادامه گلهای گلدانی شاملپوتوس، فیکوس، بنجامین، آگلونما، داوودی وآنتوریومنیز از گلهای پر مصرف در ایران محسوب میشوند. البته جای نگرانی نیست و قرار نیست شما از صبح تا شب در حال مراقبت از گیاهان زینتی خود باشید؛ با کود گیاهان زینتی که در ادامه مقاله بیشتر با فواید آنها آشنا خواهید شد، با خیال راحت میتوانید به کسب و کار خود برسید. در ادامه گیاهان آپارتمانی با نگهداری آسان، معرفی کردهایم تا با خیال راحت بتوانید این گیاهان را تهیه کنید و به منزل ببرید. گیاه دیگری که با خیال راحت میتوانید در چیدمان و دکوراسیون منزلتان استفاده کنید بدون آنکه نگران آسیبش باشید، گیاه مقاوم پر سیاوشان است. این گیاه برگ زینتی با رشد سریع، بالارونده است و باید رشد آن را با یک قیم یا نخ هدایت کنید و یا با رشد ساقهها آن را قلمه زده و دوباره در همان گلدان بکارید تا پر پشت و زیبا شود. مطلب پیشنهادی: انواع سانسوریا، باید بدونی چطوری ازش مراقبت کنی! مطلب پیشنهادی: گیاه آپارتمانی پوتوس، این قلب سبز برای شما! گیاهانی که برگهایی به شکل قلب دارند باشکوه و باورنکردنی به نظر میرسند.

مطلب پیشنهادی: گیاهان آویزی آپارتمانی، ۷ ایده برای سبزتر شدن خانه! این گل بسیار زیبا است و میتواند برای دکوراسیون منزل شما بسیار مناسب باشد. وی همچنین با اشاره به وضعیت صادرات گل و گیاه زینتی در کشور، گفت: سال گذشته 25 میلیون دلار صادرات گل و گیاه زینتی و 14 میلیون دلار واردات داشتیم و تراز تجاری ما در صادرات گل 10 میلیون دلار مثبت بود. وی با بی مورد دانستن برخی ابراز نگرانیها در خصوص بهره برداری از ذخایر گیاهان زینتی بومی، گفت: رها کردن و عدم بهرهبرداری از گیاهان باارزش بومی، هیچ کمکی به حفظ آنها و حراست از محیط زیست نمیکند، بلکه زمینه را برای جولان سودجویان و برداشت غیر اصولی و نهایتا نابودی این منابع فراهم میکند. این گیاه برای افرادی که خیلی در مورد باغبانی اطلاعات ندارند، گزینه مناسبی است.

یکی از لوکس ترین و خاص ترین و زیباترین نوع گل و گیاه زینتی و آپارتمانی است که گلدان آن در هرجایی که باشد نشانگر منزلت بالای آن مکان است. این گل در داخل چمن، باغ صخره ای و مناطق شیب دار قابل کشت است. سایر گیاهان زینتی برای شکوفه­هایشان کشت می­شوند. برای اینکه با چنین ماجرایی مواجه نشوید بهتر است در انتخاب گیاهان آپارتمانی دقت کنید. نخل یوکا در برابر خشکی بسیار مقاوم است. در برابر نور کم و کم آبی مقاومت خوبی دارد. برگهای سبز و بیضی شکل و نوک تیزی دارد. زیبایی این نوع گیاه به دلیل برگهای بزرگ بیضی شکل آن با زیر برگ رنگ بنفش است. این گیاه مقاوم به خاطر نوع برگی که دارد به برگ نعنایی، گل موزاییکی و پوست ماری نیز معروف است. یکی از مهمترین دلایلی که گیاه سانسوریا در میان گیاهان آپارتمانی مورد توجه و استقبال فراوانی قرار گرفته است این است که مقاومت این گیاه نسبت به سایر گیاهان بیشتر بوده و تقریباً میتوان گفت در هر شرایطی توانایی رشد کردن را دارد.

نسبت به کم آبی و هوای سرد حساس است. گیاه پوتوس گیاهی رونده و پیچکی مشهور از خانواده گل شیپوریان و با نام علمی Epipremnum aureum است. پوتوس از خانواده گل شیپوریان است. ارتفاع گل سنگ به 40 سانتی متر هم می رسد و گاهی به عنوان گیاه پوششی سطح خاک گلدان از آن استفاده می شود. دما ؛ دمای ایده آل برای این گیاه ۲۱ الی ۳۷ درجه سانتی گراد است و از این نظر گیاه مقاومی است. طبق اعلام نظر سازمان ناسا، آلوئهورا یکی از بهترین گیاهان برای تصفیه هوای منزل است. انتخاب گیاه آپارتمانی برای منزل به عوامل مختلفی مانند: شرایط منزل و فضایی که برای گلدان در نظر گرفتهاید، اقلیم منطقه ی زندگی، میزان نیاز گیاه به نور، آب، رطوبت هوا، اندازه گلدان، زمانی که برای رسیدگی برای گلدان میتوانید صرف کنید و سلیقه ارزش گیاهان زینتی شما دارد. گیاهان مختلفی وجود دارند که میتوانند در آب معمولی و خالص و یا آبی که محتوی مواد غذائی است رشد و نمو نمایند.پرورش گیاه در محلول مواد غذائی که ” هیدروپونیک ” نامیده میشود یک سیستم پیچیده تری است که ما از آن در اینجا صحبت نمی کنیم و فقط راجع به پرورش گیاه زینتی در آب ” یا باغبانی بدون خاک ” صحبت می کنیم که ساده ترین روش پرورش گیاهان زینتی و آپارتمانی میباشد.

آبیاری به مقدار کم (۱۲ الی ۱۴ روز یکبار) انجام شود. کشور ایران به عنوان کی از کشوهای حاصل خیز جهان نزدیک به ۳۷ میلیون هکتار زمین قابل کشاورزی ، ۱۱۸ تا ۱۰۰ میلیارد متر مکعب منابع آبی قابل استفاده و گسترش و تنوع آب و هوایی در ۱۴ اقلیم گوناگون دارد که باعث شده است تا پتانسیل بسیار خوبی در کشاورزی داشته باشد. یکی از مقاومترین گیاهان آپارتمانی است که به نام فولادی هم معروف است. این گیاه به سرما مقاوم است. پرورش گیاهان بدون استفاده از سیستم هوشمند: جایگزین کردن روش های مکانیزه و علمی به جای روش های سنتی و قدیمی موجب کاهش مصرف انرژی، هزینه های اضافی و صرفه جویی در زمان می شود. با سرد شدن هوا گل های مقاوم و با دوام سیکلامن شروع به رشد می کنند معمولا تا اواخر اردیبهشت نیز می توانید شاهد گل دادن سیکلامن باشید. مشروط بر اینکه با روش علمی، تعامل انواع سازه ها و متغیرها در این رابطه مشخص شوند و عمده ترین متغیر های موثر در تولید گل و گیاه را شناخته و به نقش آنها توجه اساسی شود.

بامبو چه کمکی میکند؟ آلوئهورا چه کمکی میکند؟ پوتوس طلایی چه کمکی میکند؟ پوتوس تا دو و نیم متر رشد میکند. بامبو در فضای آپارتمان تا یک متر و نیم هم قد میکشد. این گیاه زیبا با حالت آبشاریاش در گلدانهای آویز یا رومیزی بلند یا شلف بسیار زیبا جلوه میکند. به دلیل نحوه رشد آنها میتوانید آن را در گلدانهای آویز بکارید. گیاهان آپارتمانی تنوع خیلی زیادی دارند، از گیاهان کوچک تا گیاهانی با گلدانهای بزرگ و در اندازه درختچه، یا گیاهانی که بسیار حساس هستند و باید شرایط خاص و ویژهای را در خانه برایشان محیا کرد تا سرحال بمانند تا گیاهانی که بسیار مقاوماند و با حداقلترین شرایط رشد به راحتی دوام می آورند و خیلی خوب رشد میکنند. مطالعات نشان داده، گلدانهای حاوی این گل به کیفیت هوای آپارتمان میافزایند و از میزان خطرناک بودن این مواد شیمیایی میکاهند. گل آفتابگردان همانطور که از اسمش پیداست، باید در معرض نور آفتاب رشد کند اما این گیاه را به عنوان گلدان ویژه اتاق خواب معرفی میکنند. تنها روشی که میتوان در این دنیای ماشینی و صنعتی، طبیعت را به خانهها آورد، خرید گیاهان آپارتمانی زینتی است.

پس یادمان باشد که قبل از خرید گیاه آپارتمانی شرایط مناسب نگهداری آن را بپرسیم. این گیاه که به نام شمشیری هم شناخته شده است یکی از گیاهانی است که به شرایط نامساعد مقاوم است. خاک برگ بهترین خاک برای کاشت آن است. بیشتر ما آلوئهورا را به عنوان گیاهی برای درمان سوختگیها و حفظ سلامت پوست میشناسیم. یکی از گیاهان مناسب برای شرایط سخت است که بیشتر در ادارات و بانکها، دفاتر و همچنین منازل دیده میشود. همچنین می توانید از موچین برای کاشت آنها استفاده کنید ، مقدار کمی آب دهید و گلدان را در جایی که نور متوسط میگیرد بگذارید.

برگ های گیاه مار به طور معمول سفت و سخت، تیز و به صورت خوشه ای هستند. آبیاری ارکیده نیز نباید به صورتی باشد که آب به طور راکت، بر سطح خاک گلدان باقی بماند زیرا این امر موجب بیماریها در این گل خواهد شد. شما همچنین میتوانید شاخههای این پیچک را با قلاب طوری به دیوار وصل کنید که از اطراف پنجره شما بالا روند. علاوه بر گلهای آپارتمانی سایه دوست، گیاهان سایه دوست آپارتمانی نیز وجود دارند که شما میتوانید با خیال راحت در کنار گلهای خود از این نوع گیاهان نیز در آپارتمان استفاده کنید. فراموش نکنید، درست است که گل های مصنوعی دکوراسیون منزل را زیبا می کنند اما طراوت و فواید گل های طبیعی را ندارند. هرچه برگ های این گیاه گوشتیتر و پرآبتر باشد، تاثیرش در تصفیه هوا بیشتر است؛ بنابراین بهتر است از انواع بزرگ و پربرگ این گیاه استفاده کنید. گیاه کالانکوئه از انواع گل آپارتمانی بهترین عملکرد خود را در یک مکان گرم با درجه حرارت 28 الی 30 درجه سانتی گراد دارد و هر چه محل مذکور دارای نور بیشتری باشد، تولید گل و یا به عبارتی همان تشکیل غنچه ها در گیاه، به شکل بهتری صورت می گیرد.

یکی از گیاهان آپارتمانی که برگ های بزرگ و زیبایی دارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از یک گیاه ریشه دار برگ های سالمی را بریده و آنها را برای یک یا دو روز خشک کنید. یکی از مقاوم ترین گیاهان آپارتمانی که در هر شرایط آب و هوایی سر بلند و موفق ظاهر میشود پتوس است، البته این گیاه نیز مانند هر گیاه دیگری، تاریکی، سرما و گرمای شدید را تاب نمیآورد. شرایط مختلف نور و آب کم را تحمل میکند. بهترین مکان برای قرار دادن گلدان فیکوس، کنار یک پنجره که کل روز نور غیرمستقیم و فیلترشده دریافت میکند است. آرالیا دارای برگهایی به شکل پنجه دست است که تقریبا از هشت لبه تشکیل شدهاند، گلهای این گیاه سبز رنگ و به صورت چتری هستند. این گیاه یکی از گلهای ویژه فصل بهار است؛ بنابراین میتوان این گل را کاشت و به صورت گلدان در خانه نگهداری کرد.

تنها مشکل شایع در عنکبوتی سوختن نوک برگ هاست که از کمبود رطوبت حاصل میشود. به گفته وی، در صورتی که مشکل تامین مواد اولیه برطرف گردد و بتوان نشاء گیاهان زینتی را در ایران پرورش داد، با کاهش هزینههای اولیه، بسیاری از تولید کنندگان گیاهان زینتی به این صنعت پر رونق ترغیب شده و گیاهان تولیدی با قیمت کمتری قابل عرضه هستند که این امر علاوه بر خودکفایی کشور در این زمینه، باعث افزایش قدرت رقابت و افزایش سهم ایران از بازار جهانی میشود. این گل بدون عطر، یکی از انواع گل های زینتی پر طرفدار است. امینی با اشاره به شرایط آب و هوایی مطلوب بروجرد برای ایجاد گلخانه و استقبال بسیار چشمگیر دانش آموختگان بخش کشاورزی افزود: توسعه گلخانه های بروجرد در بخش گل و صیفی جات بسیار ضروری است. آنها همچنین به نور کم گرایش دارند و با آب بسیار کم و خاک ضعیف می توانند زنده بمانند. گلهای زیبای این گیاه درون دستهای از گلبرگهای رنگی و کاغذی قرار دارند که با داشتن رنگ سفید، شکل لولهای و اندازه کوچک، به مقدار خیلی کمی گرده تولید میکنند و شما میتوانید این گیاه ضد حساسیت را در محیطهای باز نگهداری کنید و لذت ببرید.

آنچه که در گلدان این گیاه میبینید برگهای آن است و ساقهها به صورت ریزوم در زیر خاک قرار دارند. تا جایی که امروزه کمتر کسی را میبینیم که به نگهداری گیاهان آپارتمانی تمایل نداشته باشد و به دنبال جذابترین و زیباترین گلهای آپارتمانی نباشد. برخی از گونهها به سایه مقاوماند. برای لذت بردن از حداکثر زمان شکوفه دادن از این گیاهان خوشگل گل ، بگونیا را در سایه جزئی و خاک زهکشی شده بکارید. هر کدام از انواع گل و گیاه زینتی در گلخانه به یک روش تکثیر می شوند و شرایط نگهداری از آنها متفاوت است. مطلب پیشنهادی: ۱۰ چیدمان متفاوت گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون منزل!

در گلخانههای سنتی که با چوب و پلاستیک ساخته می شود امکان پرورش گل در خارج از فصل وجود ندارد و مصرف آب به شکل قابل ملاحظه ای افزایش مییابد . تحقیقات نشان میدهد که اگر افراد افسرده ۲۰ دقیقه در هفته با گل و باغچه در ارتباط باشند، خلق آنها تغییر یافته و شرایط روانی بهتری پیدا میکنند. مطالعات دهکده گل محلات به پایان رسیده و به مرحله سرمایهگذاری رسیده است. بهتر است خاک همیشه خیس باشد ولی در آبیاری زیادهروی نکنید زیرا برگهایش زرد میشود. یکی از بهترین گیاهان همیشه سبز و البته متنوع ترین آنهاست. نیازمند نور متوسط است و همچنین خاک آن باید همیشه خیس باشد. گیاهان آپارتمانی گل و گیاهانی هستند که به راحتی شرایط داخل ساختمان را تحمل میکنند و میتوان آنها را در خانه نگهداری کرد، البته باید شرایط مناسب برای گیاهان داخل ساختمان را محیا کرد تا گیاهان سرحال بمانند.