طراحی و ساخت تابلوهای روان

حال که ما متوجه تاثیر بالای تابلوهای روان یا همان تبلیغات دیداری شدیم بهتر است تا با هم تعمیرات تخصصی تابلوهای روان و ال ای دی را آموزش ببینیم و تماما آن را مورد بررسی قرار دهیم. نکته دیگر در مورد بیننده تلویزیون این است که هر چقدر بیننده به تلوزیون نزدیکتر باشد بایستی رزولوشن تلوزیون بالاتر باشد. کیفیت نوع دوم بسیار بالاتر و بهتر از نوع اول می باشد. منظور از دات پیچ فاصله بین دو پیکسل در ماژول است و هر چه فاصله کمتری داشته باشد کیفیت و رزولیشن بالاتر دارد. یعنی هرچه ارتفاع تابلواز زمین کمتر باشد تلویزیونهای با تراکم بیشتر، مناسب تر است که واضحتر دیده شود و هرچه فاصله از زمین بیشتر باشد، می توانیم از تلویزیون با تراکم کمتری استفاده کنیم که وضوح زیادی لازم نیست. به صاحبان مشاغل توصیه می کنیم برای جذابیت های بصری و افزایش مشتری در مجتمع ها، پاساژهای بزرگ تجاری و اداری، استادیوم ها و غیره از انواع تلویزیون های شهری استفاده کنند. استفاده کنیم تا بتوانیم کابل دیتا را به کنترلر و ماژول متصل نماییم. همچنین در صورتی که کنترل از نوع آنلاین باشد در این صورت این کنترل از طریق کامپیوتر و یا یک دستگاه شبیه به یک منبع خارجی مانند تلویزیون متصل شده و مانند یک تلویزیون بزرگ اطلاعات، تصاویر و متن های درخواستی را به نمایش درمی آورد.

منبع تغذیه های عادی هم برای شرایط جوی متعادل استفاده می شود که نیازی به فن و هزینه بیشتر نمی باشد. انتخاب مستقیم هر یک از نمایشگر های شهری به منظور مقاصد و اهداف مختلف تاثیر ویژه ای در نتیجه نهایی خرید خواهد داشت. مهمترین کاربرد دیود، تبدیل جریان الکتریکی متناوب به مستقیم است. در طراحی و ساخت تلویزیون شهری کیفیت کار به هزینه ای که میخواهید برای آن اختصاص دهید رابطه ی مستقیم دارد و طبیعتا هرچقدر هزینه ی بیشتری شود از کیفیت و استحکام بیشتری برخوردار خواهد بود و برعکس. یکی دیگر از مسائلی در ساخت تابلوهای شهری به آن دقت داشت امنیت تلویزیون شهری میباشد که از جنبه نرم افزاری و سخت افزاری بایستی بتوان امنیت تلویزیونها افزایش داد. بلوک هایی با اندازه هایی متنوع و از قبل ساخته شده با لامپ های ال ای دی که به شکل هایی گوناگون موجود می باشند. تراکم بیشتر لامپ های ال ای دی در ساخت تابلو های روان ( LED) ، باعث نور بیشتر، کیفیت بهتر و وضوح بالاتر جزییات نمایشی می شود.

چنانچه در یک ماژول تابلو روان ، شانزده سطر داشته باشیم و در هر لحظه فقط یکی از سطر ها درایو شود چون نسبت Driving یک به شانزده می باشد ، به آن اسکن یک شانزدهم می گویند. این طبیعی است با توجه به این واقعیت که فعالیت های تبلیغاتی تلویزیون شهری هزینه های زیادی را برای شرکت ها در پی دارد. این کار برای معرفی خدمات و فعالیت های شهروندی می باشد که اثر به سزایی دارد. ویدئو وال در واقع مجموعه ای متشکل از چندین مانیتور و پروژکتور در ابعاد متفاوت است که می تواند هم به صورت مجزا و هم به صورت یک واحد بزرگ عمل کند. این نسل از تابلو های تبلیغاتی که نور را به صورت حرفه ای تر و تخصصی تر با اشکالی جذاب و هنرمندانه به کار می گیرند پس از تابلو های ساده فلکسی، بنر ، تابلو های نئون و دگیر تابلو هایی از این قبیل قرار می گیرند. یکی از مهمترین فاکتورهایی که تابلو روان فول کالر و تک رنگ بایستی داشته باشد، ضمانت نامه یا همان گارانتی کار است.

ماژول ها یا ال ای دی (LED) های تابلو روان به صورت سری به هم وصل هستند. همچنین عمر بالای تابلو LED و تابلو روان آنها را به کالای مقبول برای محیط هایی با دسترسی مشکل و سخت مانند اتاق سرور ها، برج های مخابراتی، و اماکن عمومی تبدیل کرده است. این تلویزیون ها مناسب برای اطلاع رسانی، تبلیغات تجاری و پیام های شهروندی، فرهنگی، مذهبی، ملی، و غیره در پارک ها و مکان های عمومی هستند. زیرا ماژول ها برق شهری را در ولتاژ پایین دریافت می کنند. این تلویزیون ها ضد آب نیستند و به دلیل کیفیت پایین تر نمایش در فضاهای بسته مانند استادیوم های ورزشی، سالن های کنفرانس، سالن های آنفی تئاتر، سالن فرودگاه ها و سالن مترو استفاده می شوند. مصرف پایین انرژی و تولید گرمای بسیار ناچیز نسبت به نسلهای قدیمیتر ویدئو وال که نیاز به خنک کننده داشتند، از مزایای نسل جدید ویدئو وال است. اکنون در هزاره جدید ، حتی یک شرکت کوچک یا یک کشور کوچک می تواند از چنین تکنیک های تبلیغاتی از طریق رسانه های پویا و فناوری اطلاعات استفاده کند و می تواند در عرض چند ثانیه بیشترین مخاطب را به خود اختصاص دهد. برای موفقیت در روند بازاریابی و دستیابی به فروش و حتی افزایش آن ، باید تعامل شدیدی بین عناصر مخلوط تبلیغاتی با بقیه عناصر آمیخته بازاریابی وجود داشته باشد.

یکی از مهمترین عواملی که برای تلویزیون شهری اهمیت بسیار زیادی دارد درجه حرارت محیطی میباشد. به عبارت دیگر ، آنها برای هر روپیه ای که خرج می کنند ارزش دارند. این نمایشگرها میتوانند انواع فایل صوتی، تصویری و دیتا را پخش کنند و به همین دلیل یک گزینه عالی برای مکانهای پرتردد، پارکها، چهارراهها و موارد اینچنین به شمار میروند. چهارراهها، یکی از مکانهای عالی برای نصب این نمایشگرها محسوب میشوند. امروزه استفاده از بیلبوردهای تبلیغاتی و نمایشگرهای عظیم یکی از مؤثرترین روشهای تبلیغاتی محسوب میشود. در بسیاری از کشورهای پیشرفته، افراد با نمایشگرهای دیجیتالی احاطه شدهاند. بنابراین ، آنها برای کار در اتاقهایی با تعداد زیادی از افراد به عنوان عملی ترین ، مناسب هستند. مطمئناً افراد زیادی پشت ترافیک سنگین چراغ قرمز توجهشان به این تبلیغات جلب میشود.

4) بتوان هر چه که نیاز است براحتی روی آن نمایش داد 5)ورودی های تلویزیون شهر باید دارای پورت های HDMA و USB و ویدیو باشد تا بتوان برنامه های زنده را به خوبی و بدون مکث نمایش داد. این اثر هنری، با عنوان نهنگ شماره 2 در میدان تایمز شهر نیویورک، جولای 2021 پخش شد. در این تلویزیونها با تنظیم زاویه نور تصاویر برای چشم چپ و راست انسان، تصاویری سه بعدی و واقعی خلق میشود. یک پیکسل در ماژول های تک رنگ از یک LED ، در ماژول های سه رنگ از دو یا سه LED و در ماژول های فول کالر از سه یا چهار LED تشکیل می شود . نوع اول روی ماشین های سنگین نصب شده و معمولا سه تا چهار متر ارتفاع دارند.نوع دوم روی اسکلت های چهارچرخ نصب شده و با موتور متحرک جا به جا می شوند. این نمایشگرها با توجه به نوع اسکلت چرخدار، نوع ماشین و ابعاد دارای قیمتهای مختلفی هستند. این نمایشگرها به دو نوع تقسیم می شوند. تبلیغات محیطی یکی از قدیمی ترین روش های تبلیغاتی می باشد که استفاده از تلویزیون شهری در تبلیغات محیطی پرکاربرد می باشد تبلیغات محیطی به عناصر فیزیکی قابل اجرا جهت تبلیغات که در تیررس ببنندگان است اطلاق می گردد.

معمولا همانطور که از نام آنها بر می آید بر روی دیوار نصب شده و حتی ممکن است بخش اعظم آن را اشغال کنند. هر کدام از بلوک ها از جزء دیگری تشکیل می شوند که ماژول LED نام دارد. برای همه ماژول های موجود در تابلو روان، تمامی این کار ها برای داشتن جریان برق انجام می گیرد. هزینه تعمیرات قسمت های مختلف تابلو روان و تابلو ال ای دی متفاوت است و بسته به نوع خرابی دارد به عنوان مثال بیشترین هزینه ای که در تعمیرات تابلو روان گریبان گیر شخص می شود هزینه تعویض و یا تعمیر برد راه انداز آن می باشد وگر نه تعمیرات مربوط به رابط ها و تعمیرات مربوط به ترانس و دیگر اجزای تابلو بسیار پایینتر و مقرون به صرفه تر خواهد بود. شرایطی که باید مطابق با روند روز بازار ها شکل گرفته باشد. به همین علت است که تابلو های روان بیشترین محبوبیت را در بین مردم دارند. در منوی سوم نرم افزار، تنظیم زمان قید شده که در بیشتر تابلو های روان اعمال می شود. یک مدل از این نوع تبلیغات تابلو های روان هستند که این تابلو ها بریخ قابلیت پخش متن ها و برخی قابلیت نمایش فیلم را دارند.

یا اینکه به چه طریقی می خواهید تصاویر و فیلم ها را به تلوزیون ارسال کنید تا پخش شوند؟ خازن ها از نوع الکترولیتی و سرامیکی در ماژول های تک رنگ و فول کالر معمولی استفاده می شود و از نوع SMD و آلمینیومی آن در برد های ماژول SMD استفاده می شوند که تفاوتی از نظر کارایی و کارکرد ندارند و فقط شکل ظاهری آن ها متفاوت است که در زیر چند مدل خازن را مشاهده می کنید. نوع دیگری از ماژول ها هستند که به آنها ماژول رنگی یا فول کالر می گویند . می توان برد کنترل ها را در مدل های متفاوتی معرفی کرد. این نوع صفحات نمایش ( تلویزیون شهری ) بهترین انتخاب برای نمایش تبلیغات و پخش زنده یا تیزردر فضای باز و داخل سالن میباشد که در مقاله زیر به معرفی کامل آن می پردازیم .

لذا ماژول های متنوع با فاصله پیکسلی متفاوت ساخته شده تا تلویزیون شهری هایی با کیفیت های متفاوت تولید شوند. به عنوان مثال10 P نشان دهنده این است که فاصله مرکز تا مرکز دو پیکسل مجاور10mm است. دات پیچ یا Pixel Pitch فاصله مرکز تا مرکز پیکسل های ماژول تابلو روان است و معمولاً برحسب میلی متر بیان می شود . برد کنترلر به دو نوع مختلف بسته میشود: برد کنترلر از نوع بدون طیف که مسیر ارتباطی بر روی خود برد است و یا از نوع طیفدار که به طرز جداگانه بر روی کارت کنترل تابلو بسته میشود. اگر برد کنترلر از نوع بدون طیف باشد هاب یا مسیر ارتباطی روی خود برد است اما اگر برد کنترلر از نوع طیف دار باشد هاب به صورت جداگانه بر روی کارت کنترل بسته می شود و ارتباط بین برد کنترل و ماژول ها را برقرار می کند. در کنار این ها ماژول هایی هم وجود دارند که فول کالر یا هفت رنگ هستند و رنگ های سبز، قرمز و آبی را باهم ترکیب می کنند و نور هفت رنگ زیبایی به وجود می آورند. مدل فول کالر SMD که در آن هر پیکسل دارای یک Led از ترکیب قرمز، سبز و آبی (3 Module 1 in) است.

ما محبوب ترین دیوارها ، ویژگی ها و مزایای آنها را در یک لیست واحد جمع آوری کرده ایم. برای تامین برق تلویزیون شهری با توجه به بودجه مالی مورد نظر میتوانید برق سه فاز تامین کنید و یا اینکه برق تک فاز با آمپر بالا را خریداری کنید و همچنین به منظور محافظت از نوسان ولتاژ تلویزیون شهری میتوانید از دستگاه UPS و یا از محافظ های معمولی استفاده نمایید. نکته 1) اولین موردی که بایستی مورد توجه قرار گیرد این است که آیا تلویزیون قرار است در داخل ساختمان ( سالن کنفرانس یا پاساژ ) یا بیرون ساختمان ( میدان شهر یا بزرگراه ) نصب شود؟

در ابتدا لازم است با این تجهیزات آشنا شوید تا بتوانید در کنار شناخت کافی از تجهیزات و روش ساخت تابلو های روان دست به انتخاب مناسب بزنید. آخرین نکته مهمترین نکته است و اون هم نحوه ساخت و کیفیت قطعات تلویزیون ، به بیانی دیگر برند تلوزیون شهری می باشد. ابعاد تلویزیون شهری به عواملی از جمله سایز و وزن تلویزیون شهری که در انتخاب اندازه فونداسیون -تعداد پایهها و انتخاب جنس ستونها علاوه بر استحکام اسکلت آن نیز بسیار موثر است. به عنوان مثال برای نصب یک تلویزیون شهری در سایز ۳ در ۵ متر با یک پایه باید گودالی را در متراژ ۱٫۵ در 2 متر حفر کرد که توصیه ما به شما این است که برای ساخت تلویزیون شهری از دو پایه استفاده کنید؛ چرا که علاوه بر استحکام بنا و نیز بالا بردن توان تحمل بنای تلویزیون شهری، میتواند در برابر بادهای با سرعت بالا از سازه محافظت کرده و مانع سقوط آن شود ولی متاسفانه زیبایی سازه یک پایه را ندراد. نقش فریم در طراحی و نصب تابلو ، علاوه بر آسان نمودن مونتاژ تجهیزات ساخت تابلو روان، برای محافظت از بخش های مختلف در برابر عوامل فیزیکی و جلوگیری از ورود آب و گرد و خاک و سایر عوامل خارجی به درون تابلو اس اس آی لایت موثر می باشد.

چرا که پاوری که در تلویزیون شهری مورد استفاده قرار گرفته که منبع تغذیه انرژی تلویزیون است حداکثر تا 50 درجه سانتیگراد میتواند کار کند.. در این قسمت از مقاله می خواهیم در مورد مزیت تلویزیون شهری های تولید شده درکیان ال ای دی را نسبت به سایر رقبا چیست ؟ از جمله برندهای معتبر و پرفروش بازار می توان به مانیتور صنعتی سامسونگ، مانیتور صنعتی ال جی و مانیتور صنعتی جی پلاس اشاره کرد. شرکت کیان ال ای دی برای ساخت و مونتاژ وفروش تلویزیون شهری با استفاده از متخصصین دوره دیده و محاسبه امار و ارقام توانسته است تلویزیون های شهری خود را با بازدهی بالا و استفاده از توان تمامی توان خود باشد . در ساخت تابلو روان نوعی میکروکنترلر به کار برده می شود که به آن برد کنترل تابلو می گویند. به طور کلی قیمت تلویزیون های شهری بر اساس کیفیت قطعات و نوع ساخت این نمایشگر ها تعیین می گردند.