طراحان گوتنبرگ در حال بررسی افزودن گزینه‌های پیکربندی برای مسدود کردن ویرایشگر Onboarding Modal – WP Tavern

طراحان گوتنبرگ در حال بررسی جایگزینی مدال راهنمای خوش‌آمدگویی کنونی با یک صفحه ورود جدید هستند که از کاربران می‌خواهد برخی از تنظیمات ترجیحی فردی ویرایشگر را پیکربندی کنند.

از نظر بصری، مدال بزرگ‌تر بهبودی در راهنمای خوش‌آمدگویی موجود است، اما آیا برای کاربرانی که کاملاً تازه وارد ویرایشگر بلوک شده‌اند، بسیار زیاد است؟ آیا حتی برای آنها منطقی خواهد بود؟ سطح مشخصی از آشنایی با ویرایشگر بلوک برای داشتن هر زمینه ای برای گزینه های سفارشی سازی ویرایشگر لازم است. یک جادوگر ورود با تعداد زیادی از اصطلاحات جدید می تواند آسیب روانی بر کاربران جدید وارد کند. قبل از شروع کار در ویرایشگر باید به آن توجه کرد. آیا این تنظیمات آنقدر مهم هستند که باید اولین چیزی باشند که کاربران هنگام باز کردن ویرایشگر می بینند؟ چیزی شبیه به این قبل از اینکه به میلیون‌ها کاربر راه پیدا کند به آزمایش واقعی کاربر نیاز دارد.

راه‌اندازی خوش‌آمدگویی موجود در روزهای اولیه ویرایش بلاک طراحی شد، زمانی که بسیاری از کاربران وردپرس برای اولین بار آن را تجربه کردند. به طور خلاصه کاربران را با مفهوم بلوک ها آشنا می کند و از آنها دعوت می کند تا آنها را سفارشی کنند. ویرایشگر از زمانی که این راهنمای خوشامدگویی ایجاد شده است بالغ شده است و می تواند از به روز رسانی استفاده کند.

راهنمای استقبال موجود

مدال بسیار بزرگتر از راهنمای خوش آمدگویی موجود است. همچنین تعامل بیشتری دارد. وقتی کاربران روی گزینه‌های سمت چپ قرار می‌گیرند، یک پیش‌نمایش در سمت راست مدال نشان داده می‌شود. تنظیمات برگزیده کاربر زیر در نمونه اولیه Koster گنجانده شده است:

  • نمایش نوار ابزار سند
  • نوار ابزار بلوک
  • ابزارهای قالب بندی متن
  • گزینه‌های دسترسی برای نمایش دکمه‌های نوار ابزار، سبک‌های ویرایشگر، و ناوبری صفحه کلید بلوک

جیمز کوستر، طراح با حمایت Automattic، گفت: «برای ایجاد یک تجربه ویرایش که احساس بصری داشته باشد، مردم اغلب باید این تنظیمات را بر اساس ترجیحات و نیازهای فردی خود تنظیم کنند. یک پست در وبلاگ Make Design. «هیچ چیزی به نام یک اندازه برای همه وجود ندارد.

ویرایشگر اکنون با تنظیمات بیشتری برای شخصی‌سازی تجربه ایجاد محتوا، مانند قرار دادن نوار ابزار سند و ویژگی‌های دسترس‌پذیری، بارگذاری شده است که کاربران ممکن است هرگز به تنهایی آن‌ها را کشف نکنند.

Koster به کاربران پیشنهاد می کند این تنظیمات را هنگام شروع کار با ویرایشگر برای اولین بار پیکربندی کنند. او ویدئویی را به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد چگونه ممکن است به نظر برسد.

به جای تکیه بر افراد برای یافتن این تنظیمات به تنهایی (البته که آنها کمی پراکنده هستند، اما این یک مسئله دیگر است)، ممکن است خوب باشد که آنها را در طول سوار شدن به نمایش بگذارید. در نتیجه، کاربران می‌توانند بلافاصله یک تجربه ویرایش راحت را ایجاد کنند.»

کوستر این پیشنهاد را چند هفته پیش پست کرد و از او پرسید که آیا در وهله اول ایده خوبی است، اما بازخورد انتقادی زیادی دریافت نکرده است.

کوستر و همکاران طراحی گوتنبرگ همچنان به دنبال بازخورد در مورد پروژه هستند. اگر در مورد این طرح ها یا پیشنهادات فکری دارید، در مورد آن نظر بدهید پیشنهاد.


منبع: https://wptavern.com/gutenberg-designers-explore-adding-configuration-options-to-block-editor-onboarding-modal

اولین صفحه مودال به کاربران اجازه می دهد از تنظیمات صرف نظر کرده و مستقیماً به نوشتن بروند. این برای کسانی که برای پیکربندی تنظیمات برگزیده کاربر اهمیتی ندارند یا کسانی که عجله دارند مفید خواهد بود.