رتبه بندی WP به توسعه دهندگان پلاگین کمک می کند تا رشد و رقبا را پیگیری کنند – WP Tavern


ماه گذشته، WordPress.org نمودار رشد نصب فعال را از افزونه‌ها حذف کرد، که باعث ناراحتی نویسندگان افزونه‌ها شد و آنها را با داده‌های بسیار کمی معنی‌دار گذاشت. تیم متا در حال کار بر روی در دسترس قرار دادن داده‌های دقیق‌تر و مفیدتر برای توسعه‌دهندگان پلاگین است، اما این کار کمی طول می‌کشد. در این بین تیم پشت سر آی کد، سازندگان از پلاگین GeoDirectory، ابزاری را ایجاد کرده است تا به توسعه دهندگان افزونه کمک کند تا از نحوه رتبه بندی افزونه های خود ایده بگیرند.

پائولو تاجانی، یکی از بنیانگذاران AyeCode، “لیست پلاگین محبوب هنوز وجود دارد (و امیدواریم حذف یا تغییر نکند) نظر داد بر روی بلیط که درخواست می کند نمودارهای رشد نصب فعال بازیابی شوند. “تا آنجا که من می دانم، تعداد نصب فعال تنها عامل رتبه بندی لیست افزونه های محبوب است. می دانم که ایده آل نیست، اما همان چیزی است که هست، و این تمام چیزی است که ما داریم.

از آنجایی که wp.org فقط 99 صفحه را نشان می دهد (اولین پلاگین های 1980)، ما به سرعت سایتی را ایجاد کردیم تا آن آمار اولیه را در اختیار همه نویسندگان افزونه قرار دهیم.

AyeCode’s رتبه بندی WP وب سایت یک هفته پس از استخراج داده های نمودار رشد نصب فعال راه اندازی شد. این نشان می دهد که آیا یک پلاگین نسبت به روز قبل در رتبه بالاتر یا پایین تری قرار دارد و برای رسیدن به نقطه عطف بعدی به چند موقعیت باید صعود کند. صفحه اصلی «۵۰ کوهنورد برتر رتبه‌بندی» روز را نشان می‌دهد، و اینها را می‌توان بر اساس تعداد نصب‌های فعال فیلتر کرد. همه داده ها روزانه به روز می شوند.

AyeCode سایت را با استفاده از پلاگین GeoDirectory، تم Blockstrap و کد سفارشی برای واکشی داده ها از WordPress.org API ساخته است.

تاجانی گفت: «ما همچنین می‌خواستیم نشان دهیم که GeoDirectory چگونه می‌تواند فهرست‌های +50k را با تعداد زیادی فیلد سفارشی در یک برنامه میزبانی کاملاً ابتدایی مدیریت کند. “بیشتر افزونه های Directory قادر به انجام این کار نیستند.”

پلاگین ها را می توان با برچسب جستجو کرد تا بازدیدکنندگان بتوانند ببینند که پلاگین های آنها در مقایسه با سایر پلاگین ها که از همان برچسب استفاده می کنند چگونه رشد می کنند.

به عنوان مثال، تاجانی گفت که او چشم خود را به آن نگاه می کند برچسب “دایرکتوری تجاری”. هر روز ببینید که پلاگین GeoDirectory چگونه کار می کند. تاجانی گفت که API اطلاعات کافی برای دانستن اینکه آیا یک پلاگین در حال رشد، کوچک شدن یا فلج شدن است ارائه می دهد.

برخی از داده های رتبه بندی از API گرفته شده و برخی از آنها محاسبه می شود، از جمله روندها، تعداد روزهای تا نقطه عطف بعدی، تعداد پنج ستاره به رتبه بعدی، و تعداد موقعیت ها به نقطه عطف بعدی

با کلیک کردن روی صفحات پلاگین جداگانه، نمودارها/نمودارهای بیشتری در مورد حرکت آنها در لیست افزونه های محبوب ارائه می شود. داده‌های API به روش‌های مختلف برای برون‌یابی بینش‌ها ترکیب می‌شوند. برای مثال، تعداد روزهای تا نقطه عطف بعدی بر اساس روند رشد فعلی افزونه است.

صفحات جداگانه پلاگین نمودار تغییر رتبه 15 روزه را به همراه روندهای 24 ساعته و 7 روزه نمایش می دهند.

نمودار آمار مروری تخمین می‌زند که برای رسیدن به سطح بعدی چه تعداد رتبه‌بندی 5 ستاره لازم است. نمودار دیگری 15 روز موضوعات پشتیبانی حل شده را در برابر تعداد کل رشته های ثبت شده ردیابی می کند.

بخش آخر لیستی از رقبای افزونه و خلاصه ای از رتبه بندی و روند رشد آنها را نشان می دهد.

را صفحه آمار نشان می دهد که برای هر نصب فعال تا 5 میلیون افزونه چند افزونه وجود دارد. جالب است ببینید که 8071 افزونه با صفر نصب فعال و 13643 افزونه با تنها 10 مورد وجود دارد. یکی دیگر از غلظت‌های زیاد افزونه‌ها در محدوده 100-400 نصب فعال و دیگری بین 1000 تا 2000 نصب فعال است.

با کلیک بر روی صفحه آمار، افزونه های خاص در آن محدوده نمایش داده می شوند.

تاجانی گفت نکته بعدی در نقشه راه آنها این است که به صاحبان افزونه ها اجازه می دهند لیست رقبا را سفارشی کنند و افزونه های خاصی را که می خواهند در مقایسه با پلاگین های خود ببینند اضافه کنند. AyeCode قصد دارد آنچه را که با WP Rankings ساخته است را به طور نامحدود رایگان نگه دارد.

تاجانی گفت: «کاری که ما واقعاً می‌خواستیم انجام دهیم، نشان دادن یک دیدگاه آماری دیگر است. ما می دانیم که این یکسان نیست و انتقاداتی نیز دریافت خواهیم کرد، اما در حال حاضر این تنها راه برای دانستن اینکه آیا یک افزونه در حال رشد است یا خیر است.

کاری که در آینده با آن انجام خواهیم داد بستگی به این دارد که توسعه دهندگان افزونه چقدر از این ایده خوششان می آید و چه نوع بازخوردی دریافت می کنیم. اگر تعداد زیادی از افراد شروع به درخواست ویژگی هایی کنند که می تواند ممتاز در نظر گرفته شود، ما آن را در نظر خواهیم گرفت.


منبع: https://wptavern.com/wp-rankings-helps-plugin-developers-track-growth-and-competitors