رای های انجمن ClassicPress به دوباره فورک وردپرس – WP Tavern

بحث در مورد چگونگی ادامه کار با چنگال ادامه دارد. مشارکت کنندگان ClassicPress تمایل به استفاده از فورک WP-CMS فرانتس بر اساس WordPress 6.0 دارند، اما هنوز جزئیات را نهایی نکرده اند.


منبع: https://wptavern.com/classicpress-community-votes-to-re-fork-wordpressفرانتس، که همچنین نویسنده فورک WP-CMS بر اساس وردپرس 6.0 است، قبلا گفت او تمایلی به کمک به ادامه نسخه فعلی بر اساس وردپرس 4.9 ندارد.

با یک تیم اصلی کوچک، ما باید راه هایی برای کارآمدتر بودن پیدا کنیم، تا کارهای بیشتری را با کمتر انجام دهیم. تنها راه برای انجام این کار استفاده از تمام کارهایی است که توسط مشارکت کنندگان WP انجام می شود. با رشد تیم اصلی، ما همیشه می‌توانیم احتمال جدا شدن از WP را بررسی کنیم، اما در این مرحله از زمان، به سادگی امکان‌پذیر نیست.

Álvaro Franz، عضو اصلی ClassicPress گفت: “اگر موضوعات اخیر را بخوانید، متوجه می شوید که جامعه انتظار سازگاری افزونه با وردپرس را دارد… دلیل دیگری برای گزینه re-fork”.

به عنوان بخشی از رویکرد ترکیبی پیشنهادی Nagornyy، او پیشنهاد کرد که این پروژه برخی تغییرات را که در ClassicPress در نسخه 1.x معرفی شده بود، حفظ کند، مانند تغییرات حریم خصوصی (ناشناس کردن داده‌های ارسال شده توسط CP به APIها)، ویجت اخبار، و اطمینان حاصل شود که همه APIها نقاط پایانی از API های ClassicPress مانند v1.x استفاده می کنند.

برخی از شرکت‌کنندگان در بحث قبلی، انشعاب مجدد را به‌عنوان به تعویق انداختن امر اجتناب‌ناپذیر، لگدزدن قوطی در جاده تا انشعاب مجدد بعدی می‌دانستند، اما اگر کاربران بخواهند سازگاری با بقیه اکوسیستم وردپرس را حفظ کنند، این تنها گزینه است.

در دسامبر 2022، انجمن ClassicPress رای داد که آیا وردپرس را مجدداً فورک کند یا پروژه را همانطور که هست ادامه دهد. همانطور که وردپرس به تکامل خود ادامه می دهد، ClassicPress در پیگیری سازگاری با PHP 8+ عقب افتاد. این فورک مبتنی بر وردپرس 4.9 است و کاربران به طور فزاینده‌ای در مورد پلاگین‌هایی که با کدهای پنج ساله کار می‌کنند محدود می‌شوند.

در نهایت، اجرای یک نسخه جدید از وردپرس و نصب افزونه‌ای که نیمی از آن را غیرفعال می‌کند، منطقی نخواهد بود. چه فایده ای دارد؟ چرا نسخه ای ندارید که آن مورد استفاده خاص را پوشش دهد؟»

اختلاف تقریباً یکنواخت در این نظرسنجی نشان می دهد که بهترین گزینه ممکن است یک گزینه ترکیبی باشد، یافتن راه حل مصالحه ای که هر دو طرف را راضی کند.

ClassicPress بدون گوتنبرگ نمی تواند وردپرس باشد، اما در حال حاضر نمی تواند CMS خودش با یک تیم هسته کوچک باشد. به سادگی توسعه دهندگان کافی برای پیشرفت بدون پشتیبان گیری کد از WP برای دور شدن از WP وجود ندارند.

در یک بحث محدود به مشارکت کنندگان اصلی ClassicPress، ویکتور ناگورنی، یکی از مدیران پروژه، نتایج رای گیری را اعلام کرد: گزینه انشعاب مجدد 20 رای دارد در حالی که ادامه همانطور که هست 18 رای دارد. Nagornyy بحث های قبلی را خلاصه کرد و رویکردی را پیشنهاد کرد که برای مشارکت کنندگان محدود پروژه واقع بینانه تر باشد:

“آی تی [ClassicPress] لازم نیست یک رقابت باشد (و به هر حال هرگز نمی تواند با وردپرس رقابت کند)، اما می تواند نسخه ناب تری باشد، برای افرادی که قبلاً گوتنبرگ را از طریق پلاگین ها غیرفعال می کنند، برای توسعه دهندگانی که می خواهند رویکرد متفاوتی در راه توسعه خود داشته باشند. پروژه ها (نزدیک به تجربه “کلاسیک”، اما در عین حال … مدرن!)، “فرانتس گفت.