راهنمای آماده شدن برای مهاجرت وردپرس


آماده شدن برای مهاجرت وردپرس می تواند دلهره آور باشد. اگر می خواهید روند تا حد امکان روان باشد، جنبه های زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

مهاجرت می‌تواند باعث اختلال جزئی و مدتی از کار افتادگی شود، اما با پیروی از بهترین روش‌ها، می‌توانید تأثیر آن را کاهش دهید و آن را به فرآیند بهتری برای خود و بازدیدکنندگان یا مشتریان سایتتان تبدیل کنید.

چه قصد داشته باشید برای مهاجرت دستی یا خودکار اقدام کنید، صرف مقداری زمان برای آماده سازی، مشکلات احتمالی در طول مهاجرت را کاهش می دهد.

مهاجرت وردپرس چیست؟

مهاجرت وب سایت شما را از یک سرویس میزبانی به سرویس دیگر منتقل می کند. این شامل انتقال همه چیز در سایت شما – از فایل ها گرفته تا عکس ها تا پایگاه داده – به یک میزبان جدید است.

ممکن است بخواهید سایت خود را به چند دلیل مهاجرت کنید: معمولاً، افراد به دلایل امنیتی، بهبود عملکرد سایت، صرفه جویی در هزینه هاست یا صرفاً برای یافتن فضای بیشتری با پیشرفت کسب و کار شما، می خواهند جابجا شوند.

مهاجرت می تواند ساده باشد، اما همچنان ایده خوبی است که برخی از بهترین روش های اساسی را برای کاهش تأثیر مهاجرت بر ترافیک و سئوی وب سایت خود دنبال کنید.

مهاجرت وردپرس: بهترین روش ها

هنگام آماده شدن برای مهاجرت، مراحل کلیدی وجود دارد که باید انجام دهید تا این فرآیند تا حد امکان برای شما و بازدیدکنندگان سایتتان به آرامی اجرا شود.

زمان سنجی

زمان بندی کلیدی است. قبل از شروع فرآیند انتقال، باید از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، بنابراین هرگونه سفارش یا به روز رسانی پس از آن پشتیبان در انتقال گنجانده نمی شود. توقف سفارش‌های شما هرگونه مشکل در انتقال را متوقف می‌کند، بنابراین اگر یک تجارت الکترونیکی را اداره می‌کنید، باید این را در نظر داشته باشید.

پس از انجام این کار، می‌توانید زمان‌بندی مهاجرت را به گونه‌ای تنظیم کنید که کمترین ناراحتی ممکن برای مشتریان یا بازدیدکنندگان سایت شما ایجاد کند. در نظر بگیرید که اکثر بازدیدکنندگان سایت شما از کجا می آیند و آن را بر اساس نیازهای آنها قرار دهید.

زمان بندی مهاجرت در صبح خیلی زود معمولا ایده خوبی است، اما بستگی به زمان شلوغ ترین سایت شما دارد. البته، این ممکن است روی شما تأثیر بگذارد: اگر تنها زمانی که سایت شما ساکت است نیمه شب است، ممکن است راحت‌ترین زمان برای اجرای مهاجرت از دیدگاه شما نباشد!

ادامه مقاله در زیر

با این حال، انتخاب یک زمان خوب می تواند به کاهش تاثیر روی سایت شما کمک کند. ممکن است کمی از کار افتادگی را تجربه کنید، اما اگر یک لحظه آرام را انتخاب کنید، باید به شما کمک کند تا کسب و کار شما به خوبی پیش برود.

اگر می‌خواهید بدانید زمان‌های آرام شما چه زمانی است، می‌توانید برخی از گزارش‌ها و افزونه‌های تجزیه و تحلیل را بررسی کنید تا داده‌های با کیفیتی را در مورد ترافیک سایت خود دریافت کنید. این به شما این امکان را می دهد که آگاهانه تصمیم بگیرید.

به بازدیدکنندگان و کارکنان اطلاع دهید

این یک تماس خوب است که بنری قرار دهید که در آن توضیح دهد که سایت شما در طول این فرآیند برای تعمیر و نگهداری از کار خواهد افتاد. این به مشتریان یا بازدیدکنندگان شما در مورد هر گونه اختلال هشدار می دهد و به آنها ایده می دهد که چه زمانی می توانند دوباره بررسی کنند.

می توانید از یک پلاگین بنر استفاده کنید، مانند OptinMonster، که به شما امکان می دهد بنرهای چشم نوازی ایجاد کنید تا توجه بازدیدکنندگان خود را به سرعت جلب کنید. همچنین می‌توانید یک ایمیل برای مشترکین خود ارسال کنید و آنها را از تغییرات آتی مطلع کنید، اگرچه اگر زمان مناسبی داشته باشید، امیدواریم اکثر بازدیدکنندگان یا مشتریان سایت شما متوجه این تغییر نشوند.

همچنین باید اطمینان حاصل کنید که هیچ‌کس در تیم شما وارد سیستم نمی‌شود یا در این مدت به‌روزرسانی نمی‌کند، زیرا این کار می‌تواند در روند اختلال ایجاد کند. می‌توانید با استفاده از افزونه‌ای مانند Maintenance Mode را وارد کنید LightStart، که تضمین می کند که هیچ کس نمی تواند در طول فرآیند مهاجرت فقط برای اطمینان از تغییرات ایجاد کند.

غیر فعال کردن پلاگین ها

افزونه‌های خاصی وجود دارند که می‌توانند بر مهاجرت تأثیر بگذارند (معمولاً افزونه‌های کش، تغییر مسیر یا فایروال). غیرفعال کردن این موارد در طول فرآیند از بروز هرگونه مشکل جلوگیری می کند.

مهم است که این کار را انجام دهید، چه قصد دارید یک انتقال خودکار یا دستی انجام دهید. ممکن است ایده خوبی باشد که توجه داشته باشید کدام افزونه‌ها را غیرفعال کرده‌اید، بنابراین می‌توانید پس از پایان مهاجرت بررسی کنید که همه آنها دوباره اجرا می‌شوند.

به روز رسانی ها را بررسی کنید

همیشه ایده خوبی است که افزونه ها و تم های خود را به روز نگه دارید. اکنون زمان خوبی است تا اطمینان حاصل کنید که همه چیز، از وردپرس گرفته تا همه افزونه های شما، به تازگی به روز شده است.

این باید به اجرای روان کمک کند (و این عادت مفیدی است که از منظر امنیتی وارد آن شوید: راهنمای ما را در مورد تأثیر پشتیبانی و به‌روزرسانی‌ها در تم‌های پاسخ برای جزئیات بیشتر در مورد اینکه چرا اینقدر مهم است، بررسی کنید).

پشتیبان گیری از سایت

صرف کمی زمان برای تهیه نسخه پشتیبان از سایت وردپرسی خود نیز عادت خوبی است که باید وارد آن شوید، به خصوص اگر قصد انجام هر گونه ارتقاء بزرگی را دارید. این دقیقاً همان اصل برای مهاجرت است: یک پشتیبان موفق قبل از شروع حیاتی است.

همچنین باید مطمئن شوید که از فایل های سایت خود نسخه پشتیبان تهیه می کنید: چندین افزونه پشتیبان گیری وجود دارد که می توانید برای این کار از آنها استفاده کنید، مانند جت پک یا BlogVaultکه از فایل ها و پایگاه داده سایت شما بک آپ ایمن و مطمئن ایجاد می کند. این باید یک پوشه فشرده حاوی جدیدترین نسخه وب سایت شما را در اختیار شما قرار دهد.

این مهم ترین چیزی است که باید در مورد مهاجرت وردپرس به خاطر بسپارید. این یک مرحله حیاتی است و به شما آرامش می دهد. اگر در طول فرآیند مشکلی پیش آمد، حداقل یک نسخه پشتیبان جدید در انتظار راه اندازی خواهید بود، بنابراین می توانید سعی کنید زمان خرابی سایت خود را کاهش دهید.

راهنمای ما در مورد نحوه تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت وردپرس خود را قبل از مهاجرت برای جزئیات بیشتر بخوانید.

بیایید در مورد ابزارهای مهاجرت صحبت کنیم. شما می توانید سایت وردپرس خود را به صورت دستی یا با استفاده از یک ابزار مهاجرت کنید: هر دو مزایای خود را دارند، اگرچه مسلماً افزونه های مهاجرت بسیاری از مراحل را قطع می کنند.

چندین افزونه مهاجرت وجود دارد که می توانید به آنها نگاه کنید، از جمله:

 • WP مهاجرت کنید – با هر دو نسخه Lite و Pro، این افزونه تمام فایل های مورد نیاز برای بازسازی سایت شما را در مکانی دیگر صادر می کند و آن را بسیار سریعتر می کند. طرح حرفه ای با مراحل اضافی برای انتقال تم ها و افزونه ها بسیار مفید است.
 • مهاجرت خودکار موتور WP – اگر به WP Engine می روید، این افزونه همه چیز را برای شما مرتب می کند، که یک امتیاز قطعی است.
 • افزونه پشتیبان گیری WPvivid – به طور کلی این یک ابزار ارزشمند است، زیرا از سایت وردپرس شما نسخه پشتیبان کامل تهیه می کند. همچنین انتقال خودکار را ارائه می دهد و سایت شما را به مقصد جدید خود منتقل می کند.
 • تکثیر کننده – این یک ابزار فوق العاده محبوب پشتیبان گیری و انتقال است که به شما امکان می دهد به راحتی از سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، کلون کنید و انتقال دهید.

همیشه ایده خوبی است که بررسی های مربوط به افزونه های جدید را بررسی کنید، اما این امر به ویژه برای چیزی به اندازه مهاجرت سایت مهم است! ابزارهای فوق دارای امتیاز بالایی هستند که اطمینان بخش است.

هر پلاگینی که تصمیم دارید به سراغ آن بروید، بهترین روش ها وجود دارد که باید به آنها فکر کنید. نکته کلیدی این است که اطمینان حاصل کنید که قبل از دانلود و استفاده از افزونه مهاجرت، از سایت خود یک نسخه پشتیبان تهیه می کنید: به این ترتیب، اگر مشکلی پیش بیاید، همچنان می توانید نسخه پشتیبان خود را به آن تکیه کنید.

استفاده از یک افزونه ساده است و باید دستورالعمل های گام به گام داشته باشد. بسیاری از فرآیندهای مهاجرت دستی را نادیده می گیرد اما کنترل کمتری به شما می دهد. اگر قصد دارید از مهاجرت خودکار استفاده کنید، اکنون برای ادامه کار کاملاً آماده خواهید بود.

اگر می‌خواهید بیشتر بدانید، می‌توانید مقایسه روش‌های مهاجرت دستی و خودکار ما را بخوانید تا تصمیم بگیرید کدام یک برای شما بهترین است.

مهاجرت دستی

مهاجرت دستی شامل چند مرحله دیگر است. این به شما کنترل بیشتری می‌دهد، اما اگر در مهاجرت تازه کار هستید، فرصت‌های بیشتری برای بروز خطا وجود دارد.

برای آماده شدن برای مهاجرت دستی، بهترین کار این است که با مراحل مربوطه آشنا شوید. راهنمای نهایی ما برای مهاجرت وردپرس منبع خوبی است، زیرا همه چیزهایی را که باید قبل از شروع بدانید را تشریح می کند.

همچنین می توانید با برخی از مشکلات رایج عیب یابی که افراد دیگر در طول فرآیند مهاجرت با آنها برخورد کرده اند آشنا شوید. می توانید با استفاده از راهنمای ما در مورد نحوه عیب یابی مشکلات رایج مهاجرت وردپرس، برای این کار آماده شوید.

باز هم، مهم است که قبل از شروع مهاجرت دستی، یک نسخه پشتیبان از سایت خود تهیه کنید!

سوالات متداول

قبل از رفتن، در اینجا چند سوال متداول درباره آماده شدن برای مهاجرت وردپرس وجود دارد:

مهاجرت چقدر طول می کشد؟

این بستگی به اندازه و پیچیدگی سایت شما دارد. وب سایت های کوچک تا متوسط ​​ممکن است چند ساعت، تا چند ساعت طول بکشد. وب سایت های بزرگ ممکن است چند روز طول بکشد.

تخمین زمان دقیق انتقال سایت شما دشوار است، اما ایده خوبی است که برای بخش خوبی از خرابی آماده شوید. (به همین دلیل زمان بندی بسیار کلیدی است!)

آیا تکمیل انتقال وردپرس هزینه دارد؟

لازم نیست (البته به غیر از هزینه ارائه دهنده هاست جدید شما). اگر از یک ابزار مهاجرت خودکار استفاده کنید، هزینه اضافی دارد. همچنین می توانید برای اطمینان از ایمن بودن همه فایل های خود، هزینه یک افزونه پشتیبان را نیز پرداخت کنید.

اگر به دنبال مهاجرت دستی هستید، باید از هر گونه هزینه اجتناب کنید، اما بدیهی است که باید زمان خود را در نظر بگیرید. اجرای انتقال سایت شما را از کارهای دیگر دور می کند، بنابراین ممکن است تصمیم بگیرید به جای آن فرآیند را خودکار کنید.

خطرات مهاجرت وب سایت چیست؟

مهاجرت چند خطر دارد، از جمله:

 • از دست دادن ترافیک و دوره ای از نرخ تبدیل پایین تر
 • خرابی
 • افزایش نرخ پرش
 • ناامیدی احتمالی کاربر
 • لینک های خراب
 • مشکلات تجزیه و تحلیل

بسیاری از این مشکلات قابل رفع هستند (البته، اگر در طول این فرآیند مقداری از ترافیک را از دست بدهید، کار زیادی نمی توانید در مورد آن انجام دهید). با این حال، ارزش دارد که از قبل خطرات آن را بدانید، بنابراین می توانید سعی کنید این مشکلات را کاهش دهید.

آیا مهاجرت برای اولین بار کارساز خواهد بود؟

اگر برای مهاجرت آماده هستید، این احتمال وجود دارد که بار اول کار کند! اگر کار نکرد، ممکن است با خطای 404 مواجه شوید، بنابراین ممکن است مجبور شوید پیوندهای ثابت خود را بازنشانی کنید.

آماده شدن برای مهاجرت وردپرس: افکار نهایی ما

آماده شدن برای مهاجرت چندان دشوار نیست و ارزش آن را دارد که وقت بگذارید و مطمئن شوید که سایت شما کاملاً آماده کار است.

نکات اصلی که باید در نظر گرفته شود عبارتند از:

 • انتخاب کمترین زمان مختل کننده برای مهاجرت با نگاه کردن به تجزیه و تحلیل خود و فکر کردن در مورد اینکه کدام ساعت از روز کمترین مشغله را دارد
 • اطلاع رسانی به بازدیدکنندگان و سایر اعضای تیم در مورد مهاجرت آنها را از قبل آماده کنید
 • غیرفعال کردن هر افزونه ای که ممکن است مشکلاتی ایجاد کند، به ویژه پلاگین های کش، تغییر مسیر یا فایروال
 • به روز رسانی های وردپرس را بررسی کنید، ابزارک ها و موضوع شما
 • یک بک آپ کامل از سایت خود اجرا کنید فقط در صورتی که مشکلی در روند مهاجرت وجود داشته باشد

چه قصد دارید یک مهاجرت دستی یا خودکار انجام دهید، صرف زمان برای آماده سازی برای کاهش هر گونه مشکل بسیار مهم است.

پیروی از این مراحل باید به مهاجرت شما کمک کند تا تا حد امکان راحت و بدون درد باشد!


منبع: https://wplift.com/preparing-for-a-wordpress-migration