دروپال گوتنبرگ 2.6 با سازگاری دروپال 10 منتشر شد – WP Tavern

دروپال گوتنبرگ، ماژول گوتنبرگ برای دروپال که توسط جلو دفتر، منتشر کرده است نسخه 2.6 با سازگاری با دروپال 10. این ماژول به کاربران دروپال تجربه نویسندگی بهتری را با استفاده از بلوک ها ارائه می دهد و به آنها اجازه می دهد تا به سرعت صفحات فرود بسازند و بلوک های قابل استفاده مجدد را در ویرایشگر بدون نیاز به کد ذخیره کنند.

دروپال گوتنبرگ پشتیبانی از دروپال 8 را در این نسخه حذف کرده است. نسخه 2.6 کاملاً با دروپال 10 که دیروز منتشر شد سازگار است. دروپال 10 قبلاً برای ژوئن 2022 برنامه ریزی شده بود، اما به دسامبر عقب افتاد. این نسخه با تمام ویژگی های جدید ارسال شد CKEditor 5، که دارای معماری ماژولارتر است، اما بازنویسی کامل نسخه قبلی بدون سازگاری با عقب است.

یک سازنده محتوا در “نصب گوتنبرگ زمان تولید محتوای ما را 80٪ کاهش داد.” فورومیک شرکت انرژی دولتی فنلاند، به نگهبانان دروپال گوتنبرگ گزارش داد. ما می‌توانیم در مدت زمان کوتاه‌تری محتوای بیشتری تولید کنیم و به ما این امکان را می‌دهد که بسیار چابک‌تر از گذشته باشیم.»

نگهبانان دروپال گوتنبرگ جلسات دوره ای مشارکت کنندگان را هر دو هفته یکبار، هر جمعه دوم در ساعت 15-16 CET برگزار می کنند. Google Meet. آنها دیدگاه گوتنبرگ را به عنوان یک پلتفرم که در آن بلوک ها می توانند برای ویرایش محتوا و طراحی در برنامه های مختلف مورد استفاده قرار گیرند، کاملا پذیرفته اند. اگر کاربر ماژول دروپال گوتنبرگ هستید، نگهبانان از طریق a درخواست بازخورد می کنند نظرسنجی 30 ثانیه ای.


منبع: https://wptavern.com/drupal-gutenberg-2-6-released-with-drupal-10-compatibility

CKEditor محبوب ترین ویرایشگر در بین کاربران دروپال است و اکنون ویرایشگر پیش فرض است. کاربران دروپال می توانند به راحتی ویرایشگر خود را بر اساس نوع محتوا تعویض کنند و ماژول گوتنبرگ را می توان به عنوان جایگزینی برای CKEditor فعال کرد. وقتی صحبت از کنترل‌های طراحی و طرح‌بندی ساختمان به میان می‌آید، این ماژول نسبت به CKEditor برتر است.

بیش از 3300 نصب فعال دروپال با استفاده از گوتنبرگ وجود دارد و این ماژول بیش از چهار سال است که به‌روزرسانی‌های منظم را دریافت می‌کند. با بیش از 60 بلوک و همچنین دسترسی به آن ارسال می شود ابر گوتنبرگ، یک کتابخانه جامعه بین پلتفرمی برای بلوک های سفارشی گوتنبرگ. از آنجایی که بلوک ها فقط جاوا اسکریپت هستند، در هر دو سایت دروپال و وردپرس به طور یکسان کار می کنند.

نسخه 2.6 شامل اصلاحات و بهبودهای زیر است: