داده های عملکرد سالنامه وب 2022 نشان می دهد که سایت های وردپرس ممکن است بیش از حد از بارگذاری تنبل استفاده کنند – WP Tavern

به طور مشابه، درصد بالای نامتناسبی از صفحاتی که از بارگذاری تنبل سفارشی استفاده می کنند با وردپرس با 54% ساخته می شوند. این به یک مسئله گسترده تر در اکوسیستم وردپرس در مورد استفاده بیش از حد با بارگذاری تنبل اشاره می کند. به جای اینکه یک اشکال قابل رفع بومی سازی شده در هسته وردپرس باشد، ممکن است صدها یا هزاران تم و افزونه جداگانه در ایجاد این ضد الگو وجود داشته باشد.

سالنامه وب 2022 – فصل 12: عملکرد

دو فصل آخر از سالنامه وب 2022 این هفته منتشر شد – داده های ساختاریافته و عملکرد، کتاب الکترونیکی 729 صفحه ای گزارش را تکمیل کرد. فصل اختصاصی وردپرس در اوایل این ماه با معیارهایی منتشر شد که نشان می‌دهد پذیرش در حال رشد است.

قبل از وردپرس 5.9، اجرای بارگذاری تنبل پیش‌فرض وردپرس باعث عملکرد کندتر LCP می‌شد، زیرا بیش از حد تهاجمی اعمال شده بود و تصاویر را با تنبلی در بالای صفحه بارگذاری می‌کرد. در نسخه 5.9، وردپرس اصلاحی را ارسال کرد که با اشتیاق بیشتری تصاویر را در نمای اولیه بارگذاری می‌کند و بقیه را با تنبلی بارگذاری می‌کند. به همین دلیل است که نتایجی که نشان می دهد سایت های وردپرس از بارگذاری بیش از حد تنبل استفاده می کنند شگفت آور است.

برای حمایت از تئوری افزونه، اجازه دهید بارگذاری تنبل سفارشی LCP را بررسی کنیم: بیش از نیمی از صفحاتی که این کار را انجام می دهند با وردپرس ساخته شده اند. وردپرس «فقط» یک سوم وب است، بنابراین به وضوح چیزی در مورد بارگذاری تنبلی مبتنی بر JS در WP وجود دارد.

وردپرس یکی از پیشگامان پذیرش بارگذاری تنبل بومی بود و بین نسخه‌های 5.5 و 5.9، در واقع این ویژگی را از نامزدهای LCP حذف نکرد. بنابراین بیایید بررسی کنیم که وردپرس تا چه اندازه در این ضدالگوی مشارکت دارد.

فصل عملکرد توسط مهندس عملکرد Etsy Melissa Ada و مهندس شفافیت وب گوگل ریک ویسکومی نوشته شده است. معیارهای عملکرد در فصل بر روی Core Web Vitals (CWV)، که گوگل در سال 2020 معرفی کرد و یک سیگنال رتبه بندی ایجاد کرد در سال 2021. از عموم استفاده کردند گزارش Chrome UX مجموعه داده (CrUX) برای گزارش، که داده ها را از وب سایت های واجد شرایط – سایت های قابل کشف عمومی با حداقل تعداد بازدیدکننده نامشخص.

بارگذاری تنبل وقتی به درستی استفاده می شود چیز خوبی است، اما این آمار به شدت نشان می دهد که با حذف این عملکرد به ویژه از تصاویر LCP، یک فرصت بزرگ برای بهبود عملکرد وجود دارد.

ویسکومی در مقاله خود گفت: «البته، «تنبلی بیش از حد» مشکلی برای حل مشکل است. تجزیه و تحلیل موضوع توییتر. ما همیشه نمی دانیم که آیا یک تصویر LCP خواهد بود یا خیر. هسته وردپرس آن را به طور پیش فرض روی هر تصویر تنظیم می کند و از اکتشافی برای تنظیم آن استفاده می کند. تقریباً 3/4 از صفحاتی که تصاویر به صورت تنبل بارگذاری می‌شوند در وردپرس هستند.

“چه چیزی می دهد، وردپرس؟” ویسکومی گفت. تئوری من این است که اکتشافات اصلی اشتباه نیستند، بلکه افزونه‌ها هستند. همچنین، به خاطر داشته باشید که اکثر صفحاتی که حتی از بارگذاری تنبل استفاده می کنند WP هستند.

در WordPress.org وجود دارد چند صفحه از پلاگین های عملکرد، حافظه پنهان و بهینه سازی تصویر و ویدیو که به نوعی از بارگذاری تنبل استفاده می کنند. توسعه دهندگان پلاگین و تم که از بارگذاری تنبل در برنامه های افزودنی خود استفاده می کنند ممکن است بخواهند پیاده سازی های خود را آزمایش کنند تا ببینند آیا تأثیر منفی بر عملکرد LCP دارند یا خیر.
منبع: https://wptavern.com/2022-web-almanac-performance-data-shows-wordpress-sites-may-be-overusing-lazy-loading

بر اساس CMS فصل، وردپرس توسط 35 درصد صفحات استفاده می شود. بنابراین تعجب آور است که می بینیم 72٪ از صفحاتی که از بارگذاری تنبل بومی در تصویر LCP خود استفاده می کنند، از وردپرس استفاده می کنند، با توجه به اینکه یک اصلاح از ژانویه 2022 در نسخه 5.9 در دسترس بوده است. یکی از تئوری هایی که نیاز به بررسی بیشتری دارد این است که افزونه ها ممکن است با تزریق تصاویر LCP به صفحه با رفتار بارگذاری تنبل، محافظ های ساخته شده در هسته وردپرس را دور بزنند.

در سال 2020، Viscomi اشاره کرد که پس از انتشار وردپرس 5.5 در آگوست همان سال با تصاویری که به طور پیش‌فرض با تنبلی بارگذاری شده بودند، با چه سرعتی پذیرش بارگذاری تنبل تصویر بومی افزایش یافت. وردپرس باعث پذیرش این ویژگی شده است، به همین دلیل است که هر پیاده سازی «ضدالگو»، همانطور که ویسکومی آن را مشخص می کند، تأثیر بزرگی بر عملکرد وب دارد.

بیشتر داده ها به عملکرد کل وب در طول زمان مربوط می شوند، اما سالنامه وب 2022 یک نگرانی خاص در مورد استفاده سایت های وردپرس از بارگذاری تنبل و تأثیر آن بر عملکرد LCP را برجسته کرده است. گوگل تعریف می کند بزرگترین متریک رنگ محتوایی (LCP) معیارها به عنوان “زمان رندر بزرگترین بلوک تصویر یا متن در نمای پورت، نسبت به زمانی که صفحه قابل مشاهده است ابتدا بارگیری را شروع کرد