حفاری در وب باز – WP Tavern


با نزدیک شدن تعطیلات شکرگزاری آمریکا، از همه خوانندگان میخانه و افرادی که وردپرس را می سازند بسیار سپاسگزارم – 800 در جدیدترین نسخه 6.1 با 35 درصد از آنها مشارکت کنندگان جدید هستند. این انجمن در این سال پیشرفت چشمگیری داشته است، در حالی که تغییرات و زمان های نامشخص را طی می کند. مشارکت کنندگان متعهد همچنان ظاهر می شوند و وردپرس را به بهترین پلتفرم برای انتشار در وب تبدیل می کنند.

تحولات اخیر رسانه های اجتماعی با توییتر یک هدیه غیرمنتظره است که فرصتی برای بازگشت گسترده به تمرکززدایی و پروتکل های وب باز مانند ActivityPub و RSS ایجاد کرده است. احتمال از دست دادن فالوورهای توییتر و شبکه‌ای که کاربران برای ساختن آن تلاش کردند، بر اهمیت آژانس در شبکه‌های اجتماعی، توانایی انتقال داده‌ها و ارتباطات شما به شبکه‌های دیگر با شرایط خود تأکید کرده است.

اگرچه دیدن تلاش توییتر برای زنده ماندن تا حدودی دلخراش است، اما نکته مهم این است که این وضعیت الهام بخش حرکت به سمت سطح بیشتری از قابلیت همکاری بین برنامه ها است، مانند مهندسان Tumblr برای افزودن پشتیبانی ActivityPub کار می کنند بنابراین کاربران می توانند در سراسر Mastodon و سایر شبکه هایی که از پروتکل مشابهی استفاده می کنند متصل شوند.

مردم به طور پیوسته از الگوریتم‌های قدرتمندی که مصرف‌کنندگان را هدایت می‌کنند و آگاهی عمومی را دستکاری می‌کنند دور می‌شوند و در جستجوی جایگزین‌های شبکه‌های اجتماعی سالم‌تر و اخلاقی‌تر مهاجرت می‌کنند. کمبود شدید تبلیغات و الگوریتم‌ها، مردم را در شبکه‌های اجتماعی غیرمتمرکز جذب می‌کند، شبکه‌های اجتماعی که با توجه به از دست دادن تیم‌های مهندسی حیاتی توییتر، نگاهی دوباره از نشریات اصلی به خود می‌گیرند.

من از این تمرکز مجدد بر شبکه‌هایی که برای وب باز ارزش قائل هستند، سپاسگزارم، جایی که مردم به جای اینکه مجبور باشند به تنهایی از نو شروع کنند، اکنون با دوستان خود به دنبال جایگزینی برای باغ‌های دیواری هستند. هرگز قدرت اصطکاک و بحران را دست کم نگیرید تا نحوه برقراری ارتباط خود را اصلاح کنید و به ما انگیزه دهید تا راه بهتری برای حفظ ارتباط پیدا کنیم. این لحظه ای است که ممکن است کشش کافی برای تغییر مسیر تعامل اجتماعی در وب داشته باشد.

با تغییر همه چیز در اطراف، دانستن اینکه وردپرس هنوز اینجاست و قوی است، برای ما که آن را به عنوان خانه محتوای خود انتخاب کرده‌ایم، خوشحال کننده است. ما خوش شانس هستیم که پلاگین های زیادی در دسترس داریم که اکوسیستم ما را به وب گسترده تر متصل می کند و به ما امکان می دهد محتوا را تقریباً در هر جایی پخش کنیم. بیایید این فرصت را از دست ندهیم تا به وب باز بگردیم و ببینیم که ما را به کجا می برد.
منبع: https://wptavern.com/dig-into-the-open-web