جستجوی جت پک سطح رایگان و آزمایشی رایگان 3 ماهه را اضافه می کند – WP Tavern

Jetpack Search بر روی Elasticsearch ساخته شده است و در حال حاضر از نسخه 7.16 استفاده می کند که پس از اینکه این شرکت مجوز منبع باز خود را رها کرد، پیشنهاد اختصاصی Elastic است. در نتیجه، آمازون Elasticsearch و Kibana را در نسخه 7.10 برای ایجاد آن فورک کرد OpenSearch پروژه

جستجوی جت پک، افزونه ای است که قابلیت جستجوی وردپرس را افزایش می دهد یک ردیف رایگان اضافه کرد و یک دوره آزمایشی رایگان سه ماهه برای آنچه قبلاً فقط به عنوان یک ارتقاء پولی در دسترس بود. این افزونه از زیرساخت WordPress.com برای ارائه نتایج جستجوی فوری و مرتبط‌تر بدون بارگیری مجدد صفحه، با نمایه‌سازی بلادرنگ، ادغام با WooCommerce، تصحیح املا و موارد دیگر استفاده می‌کند.

ما هم OpenSearch و هم Elasticsearch را برای سرویس‌های مختلف اجرا می‌کنیم، اما Jetpack Search در ES است. در آینده هر دو را در نظر خواهیم گرفت.»
منبع: https://wptavern.com/jetpack-search-adds-free-tier-and-3-month-free-trial

قیمت قبلی برای جت پک جستجو از 2.5 دلار در ماه (صورتحساب سالانه) برای حداکثر 100 رکورد شروع شد. اسناد پشتیبانی این افزونه توضیح می دهد که چرا Jetpack این تغییر قیمت عمده را اجرا کرد:

  1. بسیاری از افراد فقط به دنبال جستجو بودند و نمی‌خواستند برای ویژگی‌هایی که به آن‌ها نیاز نداشتند نیز هزینه بپردازند.
  2. اجازه دادن به تعداد نامحدودی از رکوردها ناعادلانه به نظر می‌رسید، زیرا ما را از ارائه قیمت‌های پایین‌تر یا بهبودها باز می‌داشت. هزینه های عملیاتی ما برای سایتی با یک میلیون پست بسیار بیشتر از سایتی با هزار پست است، اما هر دو سایت به یک میزان پرداخت می کردند. ما همچنین می‌خواستیم گزینه‌ای رایگان را به کاربران ارائه دهیم تا بتوانند قبل از تعهد به خرید تجربه کنند که جستجوی Jetpack چقدر عالی است.
Jetpack به مشتریان جستجوی موجود اطمینان داد که تا زمانی که طرح آنها تمدید نشود، قیمت گذاری جدید هنوز بر آنها تأثیر نخواهد گذاشت و Automattic قبل از تغییر قیمت از طریق ایمیل با آنها تماس خواهد گرفت.

کاربران رایگان به 5 هزار رکورد (همه پست ها، صفحات و سایر انواع محتوایی که سایت نمایه می کند) و 500 درخواست (هر بار که بازدیدکننده چیزی را در سایت جستجو می کند) در ماه محدود شده است. سایت هایی که بیش از حد مجاز هستند در سه ماه اول قطع نمی شوند.

جت‌پک جستجو به‌عنوان یک افزونه مستقل در اوایل سال جاری راه‌اندازی شد، اما تعداد کاربران از چند صد نصب فعال فراتر نرفت. سطح رایگان جدید و آزمایش‌های رایگان به مشتریان احتمالی این امکان را می‌دهد که عملکردهای سایت خود را قبل از تعهد به اشتراک سالانه جدید امتحان کنند.

ما راه حل خودمان را در بالای آن ساختیم. ما از Elasticsearch برای ساخت Jetpack Search استفاده می‌کنیم، اما از بسیاری از سیستم‌های دیگرمان، به‌ویژه Jetpack Stats استفاده می‌کنیم تا ارتباط جستجوی خوبی را ارائه دهیم که فقط با استقرار Elasticsearch نمی‌توان به آن دست یافت.

در رکوردهای 10 هزار، قیمت گذاری از 8.25 دلار در ماه شروع می شود، سالانه صورتحساب می شود و شامل 10 هزار درخواست، پشتیبانی اولویت، و جستجوی بدون مارک است. هنگام خرید، جت پک اندازه سایت را تخمین می زند، اما کاربرانی که مطمئن نیستند چه تعداد رکورد دارند، می توانند برای اطلاع از این موضوع وارد لایه رایگان شوند.