تیم WordPress Themes پلاگین جدیدی را برای ایجاد تم های بلوکی منتشر می کند – WP Tavern

Dwyer در این اطلاعیه گفت: “این افزونه برای سازندگان تم – هم طراحان و هم توسعه دهندگان” طراحی شده است. “این برای به اشتراک گذاری طرح های شما بین چندین سایت یا کاربران مفید است. اگر فقط یک سایت برای خود می‌سازید، احتمالاً به آن نیاز ندارید.»

به نظر می رسد که آن روز زودتر از حد انتظار فرا رسیده است، زیرا Automattic تیمی را برای مدتی روی این قابلیت کار کرده است. امروز، گروهی متشکل از هشت نفر از مشارکت‌کنندگان تیم Themes به صورت تمام‌وقت حمایت می‌شوند منتشر شد یک افزونه به نام ایجاد تم بلوک که می تواند تم های بلوکی مستقل و تم های فرزند را در داخل ادمین وردپرس ایجاد کند.

افزونه Create Block Theme باعث می شود طراحی و نگارش یک تم وردپرس سهل الوصول تر از همیشه باشد. اگر طراحان نحوه استفاده از آن را بدانند و آثار خود را به فهرست تم ها ارسال کنند، این پتانسیل را دارد که به سرعت تعداد تم های بلوک موجود را افزایش دهد. تیم آموزشی در حال حاضر در حال کار بر روی یک دوره برای وردپرس را یاد بگیرید که به مردم آموزش می دهد که چگونه با استفاده از این افزونه تم های بلوکی ایجاد کنند.

من افزونه را با گزینه child theme تست کردم و همانطور که انتظار می رفت کار کرد. من توانستم آن را در سایت دیگری نصب کنم که بلافاصله تغییرات نام و قالب منحصر به فرد آن اعمال می شود. صفحه صادرات به کاربران اجازه می دهد تا نام، توضیحات و اطلاعات نویسنده را به موضوع بدهند که در فایل style.css تم جدید ذخیره می شود.

همه این گزینه های صادرات در زیر در دسترس هستند ظاهر >> ایجاد تم بلوک.

ایجاد تم بلوک تحت اکانت افزونه های WordPress.org منتشر شد و با جستجوی نام افزونه در نقل قول نصب می شود.
منبع: https://wptavern.com/wordpress-themes-team-releases-new-plugin-for-creating-block-themes

ایده این است که کاربران می‌توانند تم‌های خود را با استفاده از ویژگی‌های ویرایش کامل سایت طراحی کنند و سپس ساخته‌های نهایی خود را به عنوان موضوعی که می‌تواند در هر سایت وردپرس دیگری نصب شود صادر کنند. بن دوایر ویدیویی به نام را به اشتراک گذاشت طراحی تم در ویرایشگر وردپرس جایی که طراح Beatriz Fialho امکانات را به نمایش گذاشت. او یک تم جدید منحصر به فرد را با استفاده از ویژگی های ویرایش کامل سایت تنها در چند ساعت ایجاد کرد.

اگر گزینه‌های ایجاد تم به کاربران اجازه می‌داد تا یک اسکرین شات منحصر به فرد را که با دانلود تم بسته‌بندی می‌شود، آپلود کنند، مفید خواهد بود. من این را به عنوان یک اضافه کردم موضوع روی افزونه مخزن GitHub، جایی که هر کسی می تواند در آن مشارکت کند.

دو هفته پیش، نویسنده تم وردپرس Rich Tabor توییت کرد, “حتی با کلاه توسعه‌دهنده پوسته من، ایجاد قالب‌های بلاک در وردپرس آسان‌تر و آسان‌تر است. من مثبت هستم که یک روز (به زودی) این امر عادی خواهد شد.»

این افزونه انواع صادرات را برای موارد استفاده مختلف ارائه می دهد. کاربران می توانند کار خود را به روش های زیر صادر کنند:

  • موضوع فعال را با تغییرات کاربر صادر کنید
  • یک طرح زمینه فرزند با طرح زمینه فعال به عنوان طرح زمینه اصلی صادر کنید
  • با تغییرات کاربر، یک تم جدید را بر اساس تم فعال صادر کنید
  • فایل‌های تم را بازنویسی کنید تا تغییرات کاربر را به عنوان بخشی از طرح زمینه اضافه کنید
  • یک تم خالی را به فهرست موضوعات سایت صادر کنید

دوایر گفت: «در حال حاضر رابط کاربری این افزونه کاملاً جدا از گوتنبرگ است. با گذشت زمان، انتظار داریم که با Site Editor UI یکپارچه‌تر شود تا دسترسی به این ویژگی‌ها آسان‌تر شود.

اعتبار عکس: هنرپیشه