تیم عملکرد وردپرس پیشنهاد WebP را به صورت پیش فرض بازبینی می کند – WP Tavern

چندین شرکت کننده در نظرات پیشنهاد کردند که وردپرس به دنبال استفاده از قالب مدرن AVIF باشد که در مقایسه با WebP کیفیت و فشرده سازی بهتری دارد.

از آنجایی که این ابتکار اساساً یک پیشرفت پیشرونده است، آیا منطقی نیست که در عوض از فرمت‌های نسل بعدی مانند AVIF پشتیبانی کنیم و در عین حال به‌خوبی به عقب برگردیم؟ کوین بتدورف، توسعه‌دهنده جاوا اسکریپت گفت. “سپس مرورگرها با اضافه کردن پشتیبانی به مرور زمان در جای خود قرار می گیرند.

یکی از نگرانی‌های اصلی بازخوردهای قبلی این بود که این پیشنهاد می‌تواند فضای دیسک مورد استفاده برای تصاویر را دو برابر کند، زیرا می‌تواند تصاویر کوچک WebP را علاوه بر اندازه‌های فرعی JPEG تولید کند. آدام سیلورستاین، مشارکت‌کننده تیم عملکرد، پس از بررسی شرکت‌های میزبان، یافته‌های تیم را به اشتراک گذاشت:

ادامه گفتگو در نظرات به روز رسانی و سیلوراستاین نیز مشارکت در آن را تشویق کردند بلیت تراک برای رویکرد تجدید نظر شده مشارکت کنندگان تیم عملکرد قصد دارند این تغییر را در اوایل چرخه انتشار 6.1 ادغام کنند تا آزمایشات بیشتری را دریافت کنند.


منبع: https://wptavern.com/wordpress-performance-team-revises-proposal-for-webp-by-default

انتقال به پشتیبانی WebP مانند زمانی است که وردپرس REST API را اضافه کرد در حالی که همه شروع به تغییر به GraphQL کردند. REST، مانند WebP، عالی است، اما تکنولوژی نسل فعلی است و به سرعت احساس می شود کهنه می شود.

یک سال پیش، وردپرس 5.8 پشتیبانی از WebP را معرفی کرد که به کاربران اجازه می داد تصاویر WebP را در محتوای خود آپلود کرده و استفاده کنند. در مارس 2022، تیم عملکرد با پیشنهاد وردپرس که WebP را به‌طور پیش‌فرض فعال می‌کند، به گسترش پشتیبانی اصلی برای قالب تصویر پرداخت. این شامل تولید تصاویر WebP برای آپلودهای جدید JPEG و استفاده از تصاویر WebP برای محتوای وب سایت است. در ماه آوریل پیشنهاد بحث برانگیز پس از بازخوردهای قابل توجه انتقادی متوقف شد.

جان براون، توسعه‌دهنده وردپرس، «نمی‌توان به سادگی گفت که مشکلی نیست، زیرا اکثریت قریب به اتفاق سایت‌ها (> 86 درصد) تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند. گفت. “اول، 14٪ شرایط وردپرس بسیار است. ما به نوعی باید از 2.8 درصد سایت هایی که هنوز PHP 5.6 دارند پشتیبانی کنیم، اما 14 درصد قابل توجه نیست؟

ممکن است چند فرض در این بیانیه وجود داشته باشد که «تعداد فایل‌های ذخیره‌شده معمولاً برای اکثر میزبان‌ها/سایت‌ها مسئله‌ای نیست». پاسخ به نظرسنجی تیم نشان داد که 58 درصد از کاربران تحت تأثیر دوبرابر شدن نیازهای ذخیره سازی خود قرار نمی گیرند. تنها 17 میزبان مورد بررسی قرار گرفتند و نام شرکت ها در داده ها گنجانده نشد. حتی با وجود حدود 14 درصد از سایت‌ها که در معرض خطر نزدیک به ظرفیت هستند، این پتانسیل تأثیرگذاری بر میلیون‌ها سایت وردپرسی را دارد.

تیم عملکرد چند تغییر قابل توجه را برای رفع نگرانی‌ها پیشنهاد می‌کند، از جمله ارائه یک قطعه جاوا اسکریپت که مرورگرهایی را که فاقد پشتیبانی WebP هستند شناسایی می کند و به جای آن فایل های JPEG را بارگیری می کند. WebP اضافی به طور پیش فرض شامل موارد زیر است:

  • تولید خودکار نسخه های WebP از فقط اندازه تصویر اصلی به طور پیش فرض در 6.1 است. اندازه‌های تصویر سفارشی در ابتدا باید برای دریافت نسخه‌های WebP تولید شده به‌طور خودکار انتخاب شوند، یا اگر منحصراً برای موارد خاصی استفاده می‌شوند که WebP سودمند نیست یا پشتیبانی نمی‌شود، انصراف دهند.
  • حفظ اندازه های فرعی ثانویه (WebP). فقط اگر کوچکتر از نوع MIME اولیه باشند.
  • فقط تصاویر WebP را برای اندازه های تصویر تولید می کند که برای استفاده در محتوای جلویی کاربر در نظر گرفته شده است. این از هدر رفتن فضای ذخیره سازی برای تصاویر WebP که هرگز استفاده نمی شوند جلوگیری می کند.
  • معرفی فیلتری برای کنترل تولید انواع MIME اضافی بر اساس اندازه های فرعی تصویر. این به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد تا اندازه‌های تصویر خاصی را حذف کنند، مانند اندازه‌هایی که در محتوای جلویی استفاده نمی‌شوند.

برنامه‌های موبایل سازگاری قوی با iOS 14 و بالاتر دارند که از WebP پشتیبانی می‌کنند (نسخه‌های قدیمی‌تر JPEG ارائه می‌شوند) و Android که به‌طور بومی از WebP از Android 4.0 پشتیبانی می‌کنند. تیم دریافتند که همه RSS خوان های برتر از WebP پشتیبانی می کنند. تنها نکته پرت در سازگاری، مصرف کنندگان Open Graph هستند که پشتیبانی متفاوتی دارند.

بتانی چوبانیان لانگ، مشارکت کننده تیم اجرا گفت AVIF است در رادار آنها، اما پشتیبانی مرورگر آن هنوز در کمتر از 70 درصد وب وجود ندارد.

پس از ماه ها تحقیق، این تیم به این نتیجه رسیده است رویکرد خود را دوباره ارزیابی کرد و یافته های خود را خلاصه کرد. نگرانی در مورد سازگاری WebP موجه به نظر نمی رسد پژوهش نشان می دهد که بیش از 97 درصد از مرورگرهای وب و همچنین بیش از 97 درصد از مشتریان ایمیل سازگار هستند.

پیشنهاد WebP به طور پیش‌فرض تنها بر تصاویر جدید آپلود شده پس از گنجاندن آن در هسته تأثیر می‌گذارد. به طور خودکار تصاویر WebP را برای آپلودهای موجود تولید نمی کند. کاربرانی که می خواهند آپلودهای گذشته را تبدیل کنند باید از WP-CLI یا افزونه ای مانند Regenerate Thumbnails استفاده کنند.

اصلاحات پیشنهادی تاکنون بازخوردهای متفاوتی دریافت کرده است. برخی به شدت طرفدار رویکرد جدید هستند و برخی دیگر تیم را تشویق کردند تا برخی از پیامدهای عملی را برای کاربرانی که ممکن است تحت تأثیر قرار گیرند در نظر بگیرند.

برای ارزیابی کلی تاثیر تولید تصاویر WebP در ذخیره سازی سایت، تیم ارائه دهندگان هاستینگ را مورد بررسی قرار داد. با مجموع 17 پاسخ، نتایج نشان می‌دهد که تعداد فایل‌های ذخیره‌شده معمولاً برای اکثر میزبان/سایت‌ها مسئله‌ای نیست، اگرچه فضای ذخیره‌سازی می‌تواند در طول زمان برای برخی از کاربران مشکل‌ساز شود. با این حال، برای میزبان های بزرگ (با 1000 یا بیشتر سایت های میزبانی شده)، اکثریت قریب به اتفاق سایت ها (> 86٪) تحت تاثیر قرار نمی گیرند، حتی اگر نیازهای ذخیره سازی آنها دو برابر شود. همچنین متوجه شدیم که برخی از برنامه‌های میزبانی پایین‌تر با فضای ذخیره‌سازی محدود فاقد پشتیبانی WebP در پشته میزبانی خود هستند، به این معنی که به هر حال تولید تصویر اضافی دریافت نخواهند کرد.

در اینجا باید نه فقط IF، بلکه چگونه این 14 درصد سایت‌ها تحت تأثیر قرار خواهند گرفت، و نه فقط امروز، بلکه در آینده نیز در نظر گرفته شود. آیا سایت ها باید به راحتی فضای ذخیره سازی را ارتقا دهند، یا فضای دیسک آنها تمام می شود و از کار می افتد؟ یا پشتیبان‌گیری‌ها ناگهان شروع به شکست می‌کنند؟»