تیم عملکرد وردپرس در حال کار بر روی یک ماژول برای آپلود SVG – WP Tavern است

مشارکت کنندگان تیم عملکرد، وردپرس 6.2 را به عنوان یک هدف واقع بینانه برای پیشنهاد ماژول برای هسته شناسایی کرده اند. هر کسی که بخواهد مشارکت کند می تواند به تلاش های آنها در GitHub بپیوندید.


منبع: https://wptavern.com/wordpress-performance-team-is-working-on-a-module-for-svg-uploads

مزیت اصلی فایل‌های SVG این است که می‌توانند در هر ابعادی بدون از دست دادن کیفیت مقیاس شوند. آنها همچنین فشرده و سئو دوستانه هستند زیرا در فایل های متنی XML ذخیره می شوند که قابل خزیدن و فهرست بندی هستند.

مشارکت کنندگان وردپرس بوده اند بحث در مورد اضافه کردن پشتیبانی SVG برای بیش از نه سال با شواهد مختلف مفهومی و بدون هیچ مسیر مشخصی در مورد آن صحبت به مرگ شد، و بلیط در نهایت به مکانی تبدیل شد که مردم به طور دوره ای در آن توقف می کنند و اظهار نظر این یک تراژدی لعنتی است که وردپرس هنوز از این پشتیبانی نمی کند.

با نگاهی به پیاده‌سازی‌های فعلی در افزونه‌ها، تیم دریافت که بسیاری از آنها ویژگی‌های بیشتری نسبت به محدوده این ماژول ارائه می‌دهند. محبوب ترین پلاگین ها همگی در حال حاضر از آن استفاده می کنند ضدعفونی کننده SVG کتابخانه، همانطور که می کند یک ماژول دروپال و یک ادغام برای TYPO3 CMS.

در بیشتر جلسه اخیر تیم عملکرد، مشارکت کنندگان پیشنهاد شده ایده کار بر روی یک ماژول جدید آپلود SVG. آنها ابتدا هدف خود را دارند به کاربران اجازه می دهد فایل های SVG را بدون اسکریپت آپلود کنند و یک پیش نمایش SVG در کتابخانه رسانه ارائه دهید.

اگر تا به حال سعی کرده اید یک فایل SVG (گرافیک برداری مقیاس پذیر) را برای یک لوگو یا فاویکون در وردپرس آپلود کنید، ممکن است از اینکه متوجه شدید که کار نمی کند شگفت زده شده اید. هیچ پشتیبانی اصلی وجود ندارد، بنابراین کاربران به پلاگین هایی مانند آن متکی هستند پشتیبانی از SVG (900K+ نصب) یا SVG ایمن (600k+ نصب) برای آپلود فایل های SVG در کتابخانه رسانه و استفاده از آنها مانند هر فایل تصویری دیگری.

با وجود فرمت داشتن پشتیبانی تقریباً جهانی در سراسر وب، نگرانی های امنیتی مرتبط با SVG های اسکریپت شده وجود دارد، جایی که فایل ها ممکن است حاوی یک اسکریپت مخرب باشند. بدون کتابخانه ضدعفونی کننده SVG، کاربران با مسئولیت خود فایل های SVG را آپلود می کنند.

اگرچه بیش از یک میلیون کاربر وردپرس پلاگینی را برای اضافه کردن آپلودهای SVG به سایت خود نصب کرده اند، اما هیچ یک از این افزونه ها افزونه های ویژگی نیستند. به همین دلیل است که تیم عملکرد تصمیم به ایجاد یک ماژول در افزونه Performance Lab کرده است. این به تیم اجازه می دهد تا قبل از پیشنهاد آن برای هسته وردپرس، ویژگی را در طبیعت بهتر آزمایش کند.