تیم عملکرد وردپرس برای جداسازی افزونه آزمایشگاه عملکرد – WP Tavern

مولر سه گزینه متفاوتی را که مشارکت کنندگان در آن مورد بحث قرار گرفتند، تشریح کرد جلسه این هفته تیم عملکرد:

  • گزینه 1: PL را همانطور که هست نگه دارید، اما علاوه بر این، ماژول ها را به عنوان پلاگین های فردی مستقر کنید
  • گزینه 2: PL را به عنوان یک “پوشش” متمرکز بر زیرساخت مرکزی و توصیه پلاگین های فردی تبدیل کنید
  • گزینه 3: PL را به طور کامل به نفع پلاگین های فردی منسوخ کنید

در پایان دسامبر 2022، تیم عملکرد دستورالعمل‌هایی را منتشر کرد چگونه پیاده سازی جدید SQLite را آزمایش کنیم، که به عنوان یک ماژول در افزونه Performance Lab قرار گرفت. Mullenweg در مورد این پست نظر داد و نشان داد که عملکرد SQLite را برای تبدیل شدن به یک افزونه مستقل جامعه مناسب‌تر می‌داند:

آیا می‌توانیم این افزونه انجمن خود را بسازیم، امیدواریم که به یک افزونه متعارف تبدیل شود، و از قرار دادن موارد اضافی مانند این در Performance Lab خودداری کنیم – به نظر می‌رسد که ما چیزها را بی‌ضرور در PL قرار می‌دهیم.

Arntz به مشارکت کنندگان پیشنهاد کرد که بحث را در مورد نحوه توزیع ماژول های فعلی به عنوان پلاگین ادامه دهند. او پیشنهاد کرد که هر ماژول می‌تواند به پلاگین خودش تبدیل شود، جایی که برخی از ماژول‌ها به پلاگین‌های مستقل تبدیل می‌شوند و بقیه با هم در چند افزونه «مخصوص موضوع» گروه‌بندی می‌شوند.

در اواسط اکتبر من درخواست کرده‌ام که این بسته‌بندی غیرضروری را قبلاً متوقف کنیم @tweetythierry در اطراف WebP، که در آزمایشگاه عملکرد قرار داده شد، بنابراین ناامیدکننده است که یک عملکرد بزرگ دیگر مانند SQLite در افزونه Performance Lab همراه شده است.

تیم عملکرد وردپرس این هفته با هدف صریح پاسخگویی به درخواست اخیر مت مولنوگ مبنی بر توقف افزودن قابلیت به آزمایشگاه عملکرد افزونه ای که در غیر این صورت می تواند به عنوان یک افزونه مستقل کار کند.

در تلاش برای ایجاد پایه ای از آزمایش کننده ها برای ویژگی های عملکرد آینده، تیم عملکرد به سمت بسته بندی عملکردهای جدید مرتبط با عملکرد در افزونه متمایل شده است. اگرچه آنها قبلاً به عنوان ماژول های مستقل توسعه یافته اند تا بتوان آنها را به راحتی به عنوان افزونه های جداگانه استخراج کرد، نگرانی این است که دید آنها به میزان زیادی کاهش می یابد. افزونه Performance Lab بیش از 30000 نصب فعال دارد. هر پلاگین مستقل برای ایجاد یک پایگاه کاربر زمان می برد، در حالی که عملکرد اضافه شده به آزمایشگاه عملکرد مخاطبان فوری دارد.

مشارکت کنندگان در مورد رویکردهای مختلف با جزئیات بیشتر در مورد یک مسئله GitHub بحث می کنند و خواهند بود رای دادن به بهترین رویکرد. رای گیری تا جمعه 20 ژانویه 2023 باز خواهد بود.


منبع: https://wptavern.com/wordpress-performance-team-working-towards-unbundling-performance-lab-plugin

به نظر می رسد گزینه 3 برای کسانی که در بحث این هفته شرکت کردند کمترین جذابیت را داشته باشد، زیرا موانع بیشتری را برای کشف شدن معرفی می کند. Felix Arntz، مشارکت‌کننده تیم عملکرد، خاطرنشان کرد که یکی از مزایای گزینه 1 این است که این افزونه همانطور که برای 30 هزار نفری که در حال حاضر آن را نصب کرده‌اند به کار خود ادامه می‌دهد و گزینه 2 “به یک مهاجرت پیچیده نیاز دارد که کاربران احتمالاً آن را درک نمی‌کنند.”

Jonny Harris توسعه‌دهنده وردپرس پیشنهاد کرد که داشتن هر عملکرد در افزونه خودش به آزمایش کمک می‌کند، اما همچنین پرسید که چه چیزی یک ماژول را تعریف می‌کند.

موافقت کردم که قطعاً موارد استفاده معتبری برای پلاگین‌های مستقل وجود دارد، توجه به برخی از مزایای یک پلاگین هاب واحد مانند توسعه/نگهداری، پذیرش، ارتقاء، نصب برنامه‌نویس/مشارکت و غیره که امروزه آزمایشگاه عملکرد به خوبی تسهیل می‌کند. یک پلاگین مرکز تمرکز بر عملکرد مرکزی، تیری مولر، مشارکت‌کننده تیم عملکرد گفت در پاسخ به درخواست تفکیک

«برای مثال، آیا بررسی‌های فعلی سلامت سایت همه با هم هستند؟» هریس پرسید. SQLite و WebP به وضوح ماژول های خودشان هستند، اما چیزهای کوچکتر چطور؟