توسعه دهندگان افزونه WordPress.org در رابطه با حذف داده های رشد نصب فعال – WP Tavern خواستار شفافیت هستند

من قطعاً فکر می‌کنم که می‌توانیم آمارهای بیشتری را در مورد افزونه‌های خود به نویسندگان افزونه نشان دهیم، و من می‌شنوم که برای افزونه‌های جدیدتر، هر نصب جدید می‌تواند انگیزه‌ای باشد. حلقه های بازخورد مهم هستند. کمی کار می خواهد اما شدنی است.

قاب بندی خلاصه ای از این به عنوان یک به روز رسانی حریم خصوصی یا امنیتی دقیق نیست. چیزی که ممکن است مفیدتر باشد این است که مت پرواز را با 1-2 جمله بدون پاسخ متوقف کند و در نهایت با جزئیات و به زبان ساده به چرایی حذف این موضوع بپردازد. خلاصه آن که باید هر چه سریعتر بازیابی شود و در آینده روی نمودارهای بهتری کار شود.”

ناامیدی ها در حال افزایش است، زیرا توسعه دهندگان افزونه WordPress.org از رهبری وردپرس درخواست می کنند تا دسترسی به داده های رشد نصب فعال افزونه ها را پس از حذف آخر هفته گذشته بدون هیچ بحث عمومی، بازگردانند. آ بلیط درخواست برای بازگرداندن نمودارها محل بحث داغ در این مورد است، اما تا کنون جامعه توسعه دهندگان نتوانسته اند هیچ پاسخ روشنی در مورد چرایی قطع دسترسی به داده ها دریافت کنند.

مارک زهرا، نویسنده بلیط برای بازگرداندن آمار، توییت کرد برای جلب توجه به تعداد افرادی که بلیط را دنبال می کنند و روی نتیجه آن سرمایه گذاری می کنند.

امبر هیندز، مدیر اجرایی Equalize Digital، “من به عنوان فردی که در روزهای اولیه تلاش برای توسعه یک افزونه فریمیوم هستم، بسیار ناامید هستم.” گفت. ما از آن به عنوان یکی از راه‌های سنجش اثربخشی تلاش‌های بازاریابی خود استفاده می‌کردیم و اکنون دیگر از بین رفته است. همچنین، در گفتگوهای سرمایه گذار، توانایی نشان دادن رشد حیاتی است.»

مرسلی گفت: «روش برخورد با این موضوع باعث شد که من برای اولین بار در سال‌های اخیر به طور جدی به این سوال بپرسم که آیا وردپرس پلتفرم مناسبی برای من است یا خیر – این باعث شد من و کسب‌وکارم احساس آسیب‌پذیری کنیم.
منبع: https://wptavern.com/wordpress-org-plugin-developers-demand-transparency-regarding-the-removal-of-active-install-growth-data

در این مرحله، عدم شفافیت طولانی در این موضوع باعث شده است اعتماد به WordPress.org به عنوان بهترین کانال توزیع افزونه‌های رایگان بیشتر آسیب ببیند.

توسعه دهندگان افزونه وردپرس ممکن است هرگز از جزئیات حذف این نمودار ندانند. اگر این در واقع یک موضوع امنیتی است، این موضوع می توانست به صورت شفاف توسط افراد درگیر تایید شود. در عوض، توسعه‌دهندگان افزونه‌ها با این تقاضا که طرف استدلال خود را برای بازگرداندن آمار ارائه کنند، در لبه‌هایشان قرار گرفته‌اند.

این واکنش باعث خشم و ناامیدی کسانی شد که به برخی از پاسخ‌های واقعی امیدوار بودند. همچنین به خوبی روشن می‌کند که چه کسی در این شرایط قدرت دارد، آیا اطلاعات را مخفی کند یا دسترسی به داده‌ها را غیرفعال کند. علیرغم اجماع قاطع مردم در مورد بلیت که این تصمیم بیشترین تأثیر را داشت، 10000 بلیط برای اعمال هیچ گونه تأثیری بر نتیجه کافی نبود.

شرکت‌کنندگان در بحث در trac آنقدر ملتهب بودند که یکی از توسعه‌دهندگان افزونه‌ها باید با ارائه پشتیبانی، به‌روزرسانی یا افزونه‌های جدید به دایرکتوری حمله کنند، مگر اینکه وردپرس نمودارهای رشد را بازگرداند. این به سادگی برای بسیاری از افرادی که از طریق افزونه های خود امرار معاش می کنند امکان پذیر نیست.

مولنوگ: «حتی اگر 10000 نفر نظر بدهند و به نظر موافق باشند، باز هم بخش کوچکی از جامعه بزرگتر WP خواهد بود.» پاسخ داد. “این یکی از سخت ترین چیزها برای پیمایش در منبع باز و به طور کلی توسعه محصول و جامعه است.”

ارل دیویس: “هرگز به صراحت اعلام نشده بود که به دلیل نگرانی امنیتی یا حفظ حریم خصوصی حذف شده است.” گفت در پاسخ به این ادعا “به دلیل “به دلیل مبهم سازی ناکافی داده ها” حذف شد که برای من به معنای امنیت یا حریم خصوصی نیست. حریم خصوصی PII است که این نمودار شامل آن نمی شود. ابهام به این دلیل است که «ما» (هر کسی که هستیم) نمی‌خواستیم مردم بتوانند آمار «دقیق» را ببینند.

این به معنای واقعی کلمه تنها راه برای دانستن عملکرد افزونه شما است – که به خودی خود بسیار بد است – حذف آن فقط چشم بند همه را ایجاد می کند – بنابراین باید منتظر باشیم تا تیک بعدی رشد نصب (بالا یا پایین) هر گونه تصوری داشته باشید – معقول نیست – این ممکن است در برخی موارد 6 ماه یا بیشتر طول بکشد، و اگر افزونه شما در نصب های فعال بالا یا پایین نمی رود، به معنای واقعی کلمه برای همیشه طول می کشد.

راس مرسلی، نویسنده افزونه وردپرس، “من فکر می کنم یکی از چیزهای اصلی (از دیدگاه من) این است که این تغییر باعث شده ما احساس آسیب پذیری و ناتوانی کنیم.” گفت.

من در آستانه تغییر یک مخزن بر اساس سه سال کار هستم، و حتی نمی‌دانم تا زمانی که حداقل 10000 کاربر را از دست بدهم یا به دست نیاورم، چگونه کار می‌کند. به نوعی دیوانه به نظر می رسد، پایه خوبی برای کسب و کار من نیست.»

در حالی که به نظر می رسد او برای یافتن راهی برای نشان دادن آمار بیشتر آماده است، اما Mullenweg وعده بازگشت داده های رشد نصب فعال را نداد که مهمترین معیار برای نویسندگان پلاگین است که مسیر پایگاه کاربران خود را ردیابی می کنند. بسیاری از کسب و کارها برای تصمیم گیری در مورد محصول به این داده ها تکیه می کنند.

مرسلی نظر داد در بلیط برای توضیح اهمیت داده ها:

جورج استفانیس، کارمند اتوماتتیک که در این تصمیم دخالتی نداشت، ادعاها که، “این نمودار به دلیل نگرانی امنیتی یا حفظ حریم خصوصی حذف شد” و حدس می‌زند که هنوز فاش نشده است زیرا نمی‌توان آن را بدون در معرض خطر قرار دادن کاربران به اشتراک گذاشت.

مولنوگ پاسخ دوم در بلیط از سوالاتی که توسعه دهندگان افزونه می پرسند طفره می رود و در عوض بیان می کند که در دسترس بودن یک API برای این داده ها هرگز قول داده نشده است:

همانطور که اشاره شد، هرگز یک API برای استفاده عمومی یا با وعده‌ای در دسترس نبود، مردم فقط با مهندسی معکوس و استخراج داده‌ها، نمودار را ایجاد کردند.

در اولین پاسخ خود در مورد بلیط، مت مولنوگ از توسعه‌دهندگان خواست که دلیل خود را برای بازگرداندن آمار توضیح دهند، بدون اینکه دلیل حذف آن‌ها در وهله اول را بیان کنند و از آنها بخواهد «آن طرف بحث» را ارائه دهند. هیچ تصمیم گیرنده ای تایید نکرده است که این یک موضوع امنیتی است.