تم پیش‌فرض جدید بیست و بیست و سه اکنون در حال توسعه است – میخانه WP

مدیر طراحی خودکار، چانینگ ریتر منتشر شده پیش نمایشی از شکل ظاهری تم پایه با تغییرات نمونه اعمال شده، همراه با ماکت های طرح فیگما.

موضوع در حال پیشرفت است در GitHub موجود است و هر کسی می تواند دست خود را در ایجاد یک تغییر سبک امتحان کند. سه روش مختلف برای انجام آن وجود دارد. ساده ترین راه برای برخی ایجاد یک فایل theme.json جایگزین و ویرایش مستقیم کد است.

کسانی که ترجیح می‌دهند تنوع خود را به صورت بصری در ویرایشگر طراحی کنند، می‌توانند تغییراتی را در پانل جهانی سبک‌ها ایجاد کنند و سپس با استفاده از افزونه Block Theme را ایجاد کنید. این کار برای هر کسی که مهارت های طراحی دارد، کمک می کند، حتی اگر در ویرایش فایل theme.json احساس راحتی نکنند. از طرف دیگر، مشارکت‌کنندگان می‌توانند مدل‌های استاتیک را در Figma یا برنامه دیگری طراحی کنند.

جامعه وردپرس پر از طراحان با استعداد است و این فراخوان برای تغییرات سبک فرصتی باورنکردنی برای مشارکت بدون نیاز به لمس هیچ کدی است.

ریتر گفت: «یک نکته مهم این است که ما در تعداد فونت‌هایی که می‌توانیم با موضوع اضافه کنیم محدود هستیم و باید از 3 تا 4 تایپ‌فیس مختلف در تمام تغییرات (علاوه بر فونت‌های سیستمی) استفاده کنیم. لیست اولیه شامل فونت های زیر است، اما می تواند بر اساس بازخورد مشارکت کنندگان تکامل یابد:

  • فونت System sans serif
  • IBM Plex Mono
  • DM بدون
  • منبع Serif Pro

دستورالعمل های دقیق تر برای ارسال یک تغییر سبک در دسترس است پست و علاقه مندان به مشارکت می توانند به جدید بپیوندند #پروژه‌ها-موضوعات اصلی کانال شل برای پرسیدن سوال و ارتباط با دیگرانی که روی همان پروژه کار می کنند. این اولین ارسال تنوع به مخزن TT3 از مشارکت کننده جدید کالین چادویک است که یک طرح رنگی بادمجانی ایجاد کرد که با فونت DM Sans تکمیل شد.

ارسال‌های تغییرات سبک برای این پروژه در 31 آگوست بسته می‌شود. مجموعه نهایی در تاریخ 7 سپتامبر اعلام می‌شود. تم پیش‌فرض جدید TT3 با وردپرس 6.1 ارسال می‌شود که انتظار می‌رود در 25 اکتبر 2022 باشد.


منبع: https://wptavern.com/new-twenty-twenty-three-default-theme-now-in-development

ماه گذشته، مشارکت کنندگان طراحی وردپرس پیشنهاد ایجاد کردند نوع جدیدی از تم پیش فرض که به جای ایجاد یک موضوع جدید از ابتدا، مجموعه‌ای از تغییرات سبک را به‌همراه می‌آورد. این ایده در میان شرکت‌کنندگان در بحث طنین‌انداز شد و اکنون برنامه‌هایی برای استفاده از نسخه‌ای از Twenty Twenty-Two به عنوان پایه‌ای برای موضوع جدید در حال انجام است.

یکی از هیجان‌انگیزترین جنبه‌های این پروژه این است که مشارکت‌کنندگان طراحی وردپرس از جامعه دعوت کرده‌اند تا تغییرات سبک خود را برای بررسی ارسال کنند. تغییرات انتخاب شده به عنوان بخشی از موضوع پیش‌فرض آینده ارسال می‌شوند.

در حالی که بسیاری از مضامین پیش‌فرض در گذشته از یک طراح واحد یا از یک موضوع موجود آمده‌اند، Twenty Twenty-Three (TT3) یک کالیدوسکوپ از تغییرات سبک از مشارکت‌کنندگان مختلف جامعه ارائه می‌دهد.

سلف Twenty Twenty-Three طراحی بسیار خوبی دارد. طرح زمینه پیش‌فرض آینده بیشتر شبیه یک بوم خالی است که بر روی تغییرات سبک تمرکز دارد. سرفصل ها آنقدر برجسته نیستند، تایپوگرافی با فونت های سیستمی جایگزین شده است و هیچ تصویری در آن وجود ندارد. این تم از ویژگی تایپوگرافی سیال منتشر شده در Gutenberg 13.8 استفاده می کند و دارای فاصله از پیش تنظیم شده است.