تم ها و پلاگین های تست درایو در مرورگر – WP Tavern

Zieliński این هفته سه به‌روزرسانی جدید در توییتر منتشر کرد که پتانسیل پروژه را برای ارائه یک IDE درون مرورگر برای توسعه افزونه به همراه راهی سریع برای ایجاد یک محیط آزمایشی برای تم‌ها و افزونه‌ها نشان می‌دهد.

Zieliński همچنین پتانسیل وردپرس Sandbox را برای افزونه های تست رانندگی مستقیماً در مرورگر نشان داد. این مثال از CoBlocks استفاده می کند اما می توان آن را با جایگزین کردن نام افزونه به هر افزونه دیگری از دایرکتوری تغییر داد. در دسترس قرار دادن این مورد برای کاربران وردپرس، فرآیند انتخاب افزونه را در مواردی که مشخص نیست آیا یک افزونه همان کاری را که شما امیدوارید انجام می‌دهد یا خیر، سرعت می‌بخشد. همچنین اگر بتوانید چندین پلاگین را به URL اضافه کنید تا بیش از یک افزونه نصب کنید، مفید خواهد بود.

جدیدترین نسخه نمایشی ویدیویی است که نشان می دهد چگونه می توان از پروژه برای ایجاد یک IDE درون مرورگر برای توسعه افزونه استفاده کرد، جایی که تغییرات به صورت زنده نمایش داده می شوند.

در مرورگر خود پلاگین بسازید و نتایج را به صورت زنده ببینید.

برای نمونه‌های بیشتر از قابلیت‌های وردپرس سندباکس، سریع را بررسی کنید ویترین Zieliński ساخت و بازی در اطراف با نمونه زنده وردپرس درون مرورگر برای مشاهده سایت به‌روزرسانی فوری هنگام کدنویسی.
منبع: https://wptavern.com/new-wordpress-sandbox-project-demos-test-drive-themes-and-plugins-in-the-browser

آینده توسعه وردپرس؟

در مثال اول، او نشان می‌دهد که چگونه می‌توان از پروژه برای تست درایو مضامین از فهرست تم‌های وردپرس درست در مرورگر استفاده کرد. کلیک کردن روی URL دمو سایتی با تم آویز فعال راه‌اندازی می‌کند، اما می‌توان با اضافه کردن یک نام تم متفاوت به انتهای URL، موضوع را از فهرست به دیگری تغییر داد. همه تغییرات شما در نسخه نمایشی خصوصی هستند و پس از بازخوانی صفحه ناپدید می شوند. با چند پیشرفت، این می تواند برای پیش نمایش تم ها در WordPress.org تحول آفرین باشد.

جعبه ایمنی وردپرسیک پروژه آزمایشی که از WebAssembly (WASM) برای اجرای وردپرس در مرورگر بدون سرور PHP استفاده می‌کند، از زمانی که آدام زیلینسکی، مشارکت‌کننده اصلی Automattic آن را در اوایل سال جاری در سپتامبر معرفی کرد، به‌طور پیوسته در حال پیشرفت بوده است.