تغییرات بلوک فشاری در سبک های جهانی – WP Tavern

توجه به این نکته مهم است که این ویژگی فقط در ویرایشگر سایت کار می کند. کاربرانی که پست‌ها و صفحات می‌نویسند، نمی‌توانند تغییرات را در Global Styles اعمال کنند. دکمه جدید به کاربران راهی سریع برای به‌روزرسانی بلوک‌ها در سراسر سایت بدون نیاز به ویرایش دستی هر قالب یا تعیین CSS مناسب برای اعمال می‌دهد.

گوتنبرگ 14.9 این هفته با یک ویژگی جدید قدرتمند برای ویرایش سایت منتشر شد که به کاربران اجازه می‌دهد تغییرات بلوک‌های فردی را به سبک‌های جهانی فشار دهند.

بررسی کنید پست انتشار 14.9 برای مشاهده تمام رفع اشکال و بهبودهای ویرایشگر، دسترسی، عملکرد، ابزار و موارد دیگر.


منبع: https://wptavern.com/gutenberg-14-9s-new-magic-push-block-changes-to-global-styles

یکی دیگر از ابزارهای جدید برای توسعه دهندگان تم، امکان ثبت الگوها برای قالب های خاص است که مکان ظاهر شدن آنها را محدود می کند. این از طریق اضافه شد یک ویژگی templateType جدید در الگوهای ثبت نام API. توسعه‌دهندگان طرح زمینه می‌توانند الگوها را محدود کنند تا فقط برای الگوهایی که منطقی هستند نشان داده شوند، مثلاً الگوهای 404، تک پستی، تک محصولی و دسته‌بندی.

گوتنبرگ 14.9 پشتیبانی از پیش تنظیم های سایه را در theme.json با دو پیش تنظیم پیش فرض همراه (طبیعی و شارپ) معرفی می کند. نویسندگان تم می توانند ببینید چگونه انجام می شود و از پیش تنظیمات جعبه سایه سفارشی ایجاد کنید یا منتظر بمانید آموزش آینده در مورد موضوع پست انتشار 14.9 شامل یک اسکرین شات از نحوه اجرای این ویژگی است:

سایر تغییرات مهم در 14.9 عبارتند از پشتیبانی از تایپوگرافی برای بلوک فهرست صفحه، یک گزینه جدید برای ویجت‌های نوار کناری را به قسمت قالب وارد کنید هنگام جابجایی از یک تم کلاسیک، و تعداد کلمات/زمان خواندن اطلاعات متا بوده است به بالای طرح کلی منتقل شد.

ویژگی های جدید برای نویسندگان تم

وقتی وردپرس طراحی سایت‌های خود را برای کاربران آسان می‌کند، همیشه این نگرانی وجود دارد که آیا این ابزارها سهواً برای ساختن سایت‌هایی وحشی و حواس‌انگیز در GeoCities استفاده خواهند شد؟ به عنوان مثال، اگر یک کاربر تغییری در یک بلوک عنوان در قالب صفحه ایجاد کند، به طور خودکار برای سرفصل‌های قالب‌های دیگر فعال نمی‌شود، که به طور بالقوه می‌تواند یک طراحی ناسازگار در سراسر وب‌سایت ایجاد کند.

دکمه جدید “Push changes to Global Styles” به کاربران اجازه می دهد همان تغییر را در همه بلوک های آن نوع اعمال کنند. در مثال زیر، عنوان H1 به‌روزرسانی شده است تا پس‌زمینه سبز لیمویی با متن قرمز داشته باشد. در زیر پانل پیشرفته در تنظیمات بلوک، یک دکمه جدید برای فشار دادن تغییرات به سبک های جهانی ظاهر می شود.

نویسندگان تم اکنون این توانایی را دارند حداقل اندازه فونت را برای تایپوگرافی سیال در theme.json تنظیم کنید. در حال حاضر به‌طور پیش‌فرض 14 پیکسل کدگذاری شده است، که ممکن است برای همه طرح‌ها کار نکند.