تجزیه و تحلیل عملکرد هسته وردپرس 6.2 یافته است که بارگیری الگوی بهبود یافته برای تم های کلاسیک می تواند تأثیر زیادی داشته باشد – WP Tavern

تیم عملکرد وردپرس منتشر کرده است خلاصه ای از تجزیه و تحلیل عملکرد اصلی آنها را به منظور شناسایی و اولویت بندی مناطق برای بهبود تکمیل کردند. به عنوان بخشی از این فرآیند، مشارکت کنندگان یک a روش شناسی با مجموعه ای استاندارد از ابزارها که می توان از آنها برای جمع آوری و اشتراک گذاری داده های پروفایل برای اجزای مختلف برنامه استفاده کرد.

مک گیل اشاره کرد داده‌های جمع‌آوری‌شده در آوریل ۲۰۲۳ برای بایگانی HTTPAR که از یک پرسش مبتنی بر معیار سفارشی بایگانی HTTP جدید برای تشخیص پذیرش تم بلوک استفاده می کند. بر اساس این اطلاعات، بهبود بارگیری و رندر قالب برای مضامین کلاسیک باید در اولویت قرار گیرد. بیشتر وب‌های مبتنی بر وردپرس هنوز روی مضامین کلاسیک در حال اجرا هستند.

در تم کلاسیک تست شده، گران ترین فرآیند مربوط به مکان یابی و رندر کردن قطعات قالب است. این با get_template_part() شروع می شود، شامل فرآیند مکان یابی فایل های قسمت الگو با locate_template()، و رندر کردن محتوا برای هر قسمت الگو می شود. کل این فرآیند تقریباً 30 تا 60 درصد از کل پاسخ سرور در نتایج آزمایش را به خود اختصاص داده است، با بیشتر آن زمان صرف بررسی‌های سیستم فایل (به عنوان مثال، file_exists() مسئول 4 تا 9 درصد کل زمان اندازه‌گیری است و احتمالاً می‌تواند انجام شود. بهینه‌سازی شده با حافظه پنهان)، رندر کردن بلوک‌های ویجت، و غیره. با توجه به اینکه بسیاری از این بررسی‌های سیستم فایل احتمالاً در بین درخواست‌ها نتایج متفاوتی ایجاد نمی‌کنند، احتمالاً فرصت‌هایی برای یافتن پیشرفت‌های اساسی در اینجا وجود دارد.

مک گیل گفت: «این تلاش‌ها احتمالاً به تحقیقات بیشتر و طراحی معماری قبل از شروع مهندسی نیاز دارند». «همه موارد دیگر شناسایی شده را می‌توان مستقیماً از طریق بلیط‌های تکی Trac تا جایی که ظرفیت اجازه می‌دهد، کار کرد.»

اگرچه مشارکت‌کنندگان وردپرس در نقشه راه پروژه برای ویرایشگر بلاک پیشروی می‌کنند، با توجه به اینکه بیشتر ویژگی‌های انتشار سرفصل بر روی ویرایش سایت متمرکز شده‌اند، پذیرش تم بلوک در جایی نیست که انتظار می‌رود بیش از چهار سال پس از ورود گوتنبرگ به عنوان اصلی باشد.

این آزمایش‌ها مسائل عملکردی متعددی را که تیم با بلیط‌های مسیر مرتبط ثبت کرده و در آن به تفصیل شرح داده است، آشکار کرد خلاصه از یافته ها اولین اولویت شناسایی شده برای بهبود، بارگیری قالب برای تم های کلاسیک است.

این تیم یک تم کلاسیک (بیست بیست و یک) و یک تم بلوکی (بیست و بیست و سه) را که با داده های تست واحد تم. آنها عملکرد خارج از جعبه را آزمایش کردند، علاوه بر سناریوهای مختلف مانند صفحه اصلی که آخرین پست‌ها را نشان می‌دهد، یک صفحه فقط متنی، یک صفحه با مجموعه بزرگی از تصاویر و بلوک‌های پیش‌فرض، و یک صفحه اصلی و یک صفحه اصلی با ترجمه .

خلاصه بهبودهایی را برای بارگذاری الگو برجسته می کند که بیشترین تأثیر را دارد:

این بهبودها اولین اولویت از پنج اولویتی است که تیم عملکرد به عنوان نتیجه تجزیه و تحلیل شناسایی کرده است. توصیه دوم بهبود بارگذاری ترجمه است، به عنوان بیش از 56 درصد از تمام وب سایت های وردپرسی از ترجمه استفاده می کنند

سه اولویت دیگر شامل بهبودهایی برای سایت‌های مجهز به بلوک است که دو مورد اول به عنوان پرهزینه‌ترین عملیات از نظر عملکرد شناخته می‌شوند:

  • بهبود مدیریت ثبت بلوک از متادیتا
  • بهبود حل الگوهای بلوک
  • بهبود رندر ویجت های بلوک

تیم عملکرد در حال بررسی این است که ابزارهای نمایه عملکرد را به طور گسترده‌تری در دسترس قرار دهد تا سایر مشارکت‌کنندگان بتوانند کار خود را گسترش دهند. در آینده، آنها همچنین ممکن است در نظر داشته باشند که با شرکت های میزبان تماس بگیرند تا آنها را وادار به اجرای تجزیه و تحلیل در زیرساخت و بررسی موارد استفاده اضافی، مانند نسخه های PHP، پیکربندی Object Caching و موارد دیگر کنند. هنگامی که روش مورد استفاده برای این تحلیل مشخص شد، تلاش‌های آینده برای بهبود عملکرد ممکن است مکررتر و تولید آسان‌تر شود.


منبع: https://wptavern.com/wordpress-6-2-core-performance-analysis-finds-improving-template-loading-for-classic-themes-could-make-a-major-impact

جو مک گیل، مسئول وردپرس Core Committer با حمایت 10 تایی، جو مک گیل در خلاصه گفت: “اکثر وب سایت ها هنوز از معماری تم کلاسیک استفاده می کنند، بنابراین پیشرفت های انجام شده در اینجا می تواند بیشترین تاثیر افقی را داشته باشد.”