تاثیر پشتیبانی و به روز رسانی در تم های واکنش گرا


پیدا کردن یک تم پاسخگو برای وردپرس می تواند مشکل باشد. هنگام انتخاب موضوع باید عوامل زیادی را در نظر گرفت، از جمله سرعت، طراحی و تجربه کاربری.

با این حال، دو عاملی که ممکن است نادیده گرفته شوند به روز رسانی و پشتیبانی هستند. یک تم به‌روزرسانی شده برای رفع اشکالات، معرفی ویژگی‌های جدید و محافظت از شما (و کاربرانتان) در برابر نقض‌های امنیتی بسیار مهم است.

در همین حال، حمایت نیز بسیار مهم است. تم های زیادی برای وردپرس به صورت آنلاین در دسترس هستند، اما اگر مشکلی پیش بیاید، همه آنها پشتیبانی نمی کنند. راه اندازی وب سایتی که در هر دستگاهی واکنش گرا باشد مشکل است و دسترسی به کمک و راهنمایی حیاتی است.

در این مقاله، بررسی خواهیم کرد که چگونه پشتیبانی و به‌روزرسانی‌ها نقش اساسی در تم‌های واکنش‌گرا دارند، نگاهی عمیق‌تر به مزایای به‌روزرسانی‌ها و اینکه چرا ارزش حفظ آن را دارد، خواهیم داشت.

تم واکنش گرا چیست؟

یک تم واکنش گرا برای کاربران وردپرس ضروری است. یک تم پاسخگو طراحی شده است تا در هر اندازه صفحه نمایش خوب به نظر برسد. کاربران باید بتوانند بین دسکتاپ، موبایل و تبلت جابه‌جا شوند، بزرگ‌نمایی و کوچک‌نمایی کنند، روی منوها کلیک کنند و بدون مشکل پیمایش کنند.

این رویکرد تجربه کاربر را متمرکز می کند، به این معنی که بازدیدکنندگان وب سایت می توانند از استفاده از وب سایت شما در هر دستگاهی لذت ببرند. همچنین سرعت را در اولویت قرار می دهد، که بسیار مهم است: سرعت سایت در حفظ کاربر حیاتی است و اگر بارگذاری صفحه در تلفن همراه طولانی شود، کاربران آن را ترک خواهند کرد.

ما منابع زیادی در مورد طراحی قالب ریسپانسیو داریم، از جمله نحوه تست واکنش‌پذیری یک پوسته وردپرس و ویژگی‌های کلیدی که یک تم را واکنش‌گرا می‌کند.

با این حال، یک تم خوب و پاسخگو باید شامل به روز رسانی و پشتیبانی منظم باشد. این به چند دلیل مهم است که در بخش زیر به آنها خواهیم پرداخت.

چرا به‌روزرسانی‌های تم منظم برای تم‌های واکنش‌گرا مهم هستند؟

تم هایی که به طور منظم به روز می شوند، با پشتیبانی مفید، در انتخاب یک موضوع برای وردپرس بسیار حیاتی هستند. در اینجا دلیل آن است:

ایمنی

در بخش بعدی در مورد این موضوع با جزئیات بیشتری صحبت خواهیم کرد، اما یکی از عوامل اصلی که باید در نظر گرفته شود ایمنی است. سایتی که به طور منظم به روز می شود، کلیدی برای جلوگیری از نقض امنیت، از جمله بدافزار یا خرابی سایت است.

ادامه مقاله در زیر

این می تواند یک مشکل بزرگ باشد. هکرها می توانند اطلاعات شخصی را به دست آورند، رمزهای عبور را فاش کنند و حتی بدافزار را به مشتریان یا مشتریان شما گسترش دهند. در حالی که وردپرس دارای برخی از ویژگی های امنیتی عالی است، افزونه ها و تم های قدیمی نقاط آسیب پذیری را ایجاد می کنند که هکرها می توانند از آنها سوء استفاده کنند.

این بدان معنی است که به روز رسانی های منظم برای اهداف امنیتی بسیار مهم هستند.

ویژگی های طراحی

برخی از به‌روزرسانی‌های تم با ویژگی‌های جدید یا بهبودیافته ارائه می‌شوند. برخی از این پیشرفت‌ها ممکن است کوچک باشند، اما برخی دیگر ممکن است تفاوت زیادی در عملکرد و تجربه مشتری ایجاد کنند.

علاوه بر ویژگی‌های امنیتی به‌روز، تم‌های خوب نیز باید به مرور زمان اصلاح و بهبود یابند. به عنوان مثال، ممکن است یک ویژگی گالری بهبود یافته یا گزینه های بیشتری برای سفارشی سازی پیدا کنید.

به‌روزرسانی منظم یک تم تضمین می‌کند که بیشترین بهره را از آن خواهید برد: ممکن است به یک ویژگی جدید برخورد کنید که باعث می‌شود وب‌سایت شما به خوبی اجرا شود.

رفع اشکال

به‌روزرسانی‌های تم منظم باید هر مشکلی را که توسط کاربران مطرح می‌شود حل کند و هرگونه اشکال یا اشکال گزارش شده را از بین می‌برد. به عنوان مثال، گاهی اوقات یک به روز رسانی وردپرس (یا حتی به روز رسانی مرورگر تلفن همراه) می تواند مشکلات جزئی ایجاد کند و به روز رسانی های منظم به رفع این مشکلات کمک می کند.

سازگاری با وردپرس

خود وردپرس به طور مرتب به روز می شود و اگر بخواهید به روز رسانی کنید، ممکن است متوجه شوید که تم شما دیگر سازگار نیست.

خوشبختانه، افزونه هایی برای این کار وجود دارد: به عنوان مثال، Theme-Check یک بررسی سریع انجام می دهد تا ببیند آیا تم شما با آخرین استانداردهای تعیین شده توسط وردپرس سازگار است یا خیر.

به روز رسانی تم به این معنی است که (امیدواریم!) مطابق با آخرین به روز رسانی های خود وردپرس باشد. این به روز رسانی ها به دلیل خوبی انجام می شوند و ممکن است عملکرد و سرعت سایت را بهبود بخشند.

سرعت بهبود یافته

سرعت برای تم‌های واکنش‌گرا ضروری است و به‌روزرسانی‌های تم ممکن است سرعت و بهینه‌سازی عملکرد را افزایش دهند.

به عنوان مثال، ممکن است منابع مورد نیاز برای بارگذاری صفحات را کاهش دهد و وب سایت شما را برای مرور از دیدگاه بازدیدکننده بسیار سریعتر کند.

پاسخگویی موبایل

آخرین نکته – و یکی از مهمترین آنها – تأثیر آن بر کاربران موبایل است.

به‌روزرسانی‌های تم منظم باید تجربه مرور را برای بازدیدکنندگان تلفن همراه بهبود بخشد. به‌روزرسانی‌ها ممکن است شامل اصلاحات سازگاری برای مرورگرهای تلفن همراه باشد، بنابراین وقتی مرورگر به‌روزرسانی بزرگی دریافت می‌کند، وب‌سایت شما همچنان خوب به نظر می‌رسد.

سرعت بهبود یافته در اینجا نیز نقش مهمی ایفا می کند. سرعت برای کاربران موبایل ضروری است. طبق مطالعه گوگل، صفحات موبایلی که یک ثانیه سریعتر بارگذاری می شوند تا 27 درصد افزایش نرخ تبدیل را تجربه کردند.

در انتهای دیگر مقیاس، زمان بارگذاری طولانی‌تر تأثیر منفی داشت، به طوری که وقتی یک صفحه ۹ ثانیه یا بیشتر طول می‌کشد، نرخ پرش به کمتر از ۶۰ درصد افزایش می‌یابد.

همیشه ارزش به‌روزرسانی تم خود را برای بهبود سرعت دارد، حتی اگر نصب به‌روزرسانی از دیدگاه شما کمی طول بکشد. بنابراین هر گونه سرمایه گذاری در این زمینه ارزش آن را دارد. (همچنین می توانید راهنمای ما را در مورد بهترین افزونه های کش وردپرس برای بهبود سرعت سایت خود بررسی کنید.)

چرا پشتیبانی تم برای تم های واکنش گرا بسیار مهم است؟

ما در مورد اهمیت به‌روزرسانی‌ها صحبت کرده‌ایم، اما اکنون بیایید ببینیم که چرا پشتیبانی خوب و مستندات بسیار مهم هستند.

پشتیبانی نصب

نصب یک تم جدید سازگار با موبایل باید نسبتاً ساده باشد، اما با پشتیبانی و راهنمایی واضح بسیار آسان تر است.

یک موضوع خوب باید شامل دستورالعمل های گام به گام با تشریح فرآیند نصب و گزینه تماس با پشتیبانی مشتری برای مشاوره و راهنمایی بیشتر باشد.

عیب یابی

همچنین دسترسی به کمک و پشتیبانی در صورت بروز مشکل پس از مرحله نصب ضروری است. به عنوان مثال، تم بسیار محبوب Astra برای وردپرس پشتیبانی از طریق:

 • یک سیستم فروش بلیط
 • پست الکترونیک
 • حمایت جامعه

اگر مشکلی پیش آمد، راه های مختلفی برای کمک و راهنمایی خواهید داشت. در یک بحران، این بسیار مفید خواهد بود.

ارتباط جامعه

یک تم محبوب تر (می توانیم دوباره از تم Astra به عنوان مثال استفاده کنیم) باید پشتیبانی جامعه را ارائه دهد. این بدان معنی است که می توانید با سایر کاربران Astra ارتباط برقرار کنید تا مشکلات کوچک را با عملکرد و سفارشی سازی برطرف کنید و الهامات و ایده ها را به دست آورید.

برخی از تم‌ها گروه‌ها، انجمن‌ها یا گروه‌های مشابه فیس‌بوک را برای دیدار کاربران تم ارائه می‌دهند. بحث در مورد موضوع با کاربران واقعی می تواند مفید باشد، به خصوص در مورد عیب یابی.

تأثیر ایمنی به‌روزرسانی‌ها

بیایید به تأثیر امنیتی استفاده از تم‌های خاص و اینکه چرا برای جلوگیری از حملات ضروری است، تم خود را به‌طور مرتب به‌روزرسانی کنید، نگاهی بیاندازیم.

آسیب پذیری ها

حتی بهترین تم ها در نهایت اگر به طور منظم به روز نشوند، آسیب پذیری خواهند داشت. مثلا، وردپرس می‌گوید تم‌های قدیمی وردپرس ۶ درصد از آسیب‌پذیری‌ها را ایجاد می‌کنند و هکرها صراحتاً تم‌های قدیمی را هدف قرار می‌دهند.

(به عنوان یک نکته جانبی، به‌روزرسانی افزونه‌ها به همین دلیل حیاتی است: افزونه‌های قدیمی باعث ایجاد 90 درصد از نقض‌های امنیتی شناخته شده می‌شوند.)

چگونه هکرها موفق به شناسایی این نقاط ضعف می شوند؟ وردپرس پیشنهاد می کند که توسعه دهندگان از مجوز عمومی عمومی گنو برای توزیع تم های خود استفاده کنند، به این معنی که این تم ها منبع باز هستند. بنابراین، هر کسی، از جمله هکرها، در هر زمان به این کد دسترسی دارد.

به همین دلیل به روز رسانی منظم بسیار مهم است. آخرین نسخه تم شما نباید هیچ آسیب‌پذیری داشته باشد و باید بهترین شیوه‌های مربوط به امنیت در کدنویسی را دنبال کند.

حملات بالقوه

چند مشکل وجود دارد که ممکن است توسط هکرهایی که مضامین قدیمی و قدیمی را هدف قرار می دهند ارائه شود:

 • لو رفتن اطلاعات شخصی – اگر وب سایت شما با اطلاعات حساسی مانند جزئیات کارت، آدرس یا رمز عبور سروکار دارد، هکرها می توانند به این اطلاعات دسترسی پیدا کرده و آن را منتشر کنند.
 • نصب بدافزار – هکرها می توانند نرم افزارهای مخرب را روی وب سایت شما نصب کنند و به طور بالقوه آن را به مشتریان یا بازدیدکنندگان منتقل کنند
 • خرابی سایت – هکرها می توانند یک سایت را به طور کامل از بین ببرند، سرورها را با ترافیک پر می کنند تا سرعت آن را کاهش دهند یا به طور کامل خاموش کنند.

این ترسناک به نظر می رسد، اما در واقعیت، احتمال وقوع آن کم است. با این حال، پیامدهای بالقوه آن به قدری زیاد است که جلوگیری از وقوع این حملات بسیار مهم است، و یک راه ساده برای انجام این کار این است که تم و افزونه های خود را به روز نگه دارید.

نصب به روز رسانی

بنابراین، چگونه می توانید به روز رسانی تم را نصب کنید؟ چند راه برای انجام این کار وجود دارد، اما ساده ترین راه استفاده از یک افزونه است.

به روز رسانی اطلاعیه ها

می‌توانید از وب‌سایت موضوع خود دیدن کنید تا به‌روزرسانی‌های جدید را مشاهده کنید. آن‌ها معمولاً اصلاحاتی را که آخرین به‌روزرسانی ارائه می‌کند، با جزئیات توضیح می‌دهند. این مهم است، زیرا اگر یک موضوع به روز رسانی قابل توجهی داشته باشد، ممکن است بر بخش های خاصی از وب سایت شما تأثیر بگذارد (و ممکن است نیاز به سفارشی سازی داشته باشد).

همچنین ممکن است بتوانید در هشدارهای ایمیل مشترک شوید و از جزئیات هرگونه اصلاحات جدید یا به‌روزرسانی‌های اصلی مطلع شوید.

تم و پلاگین آسان ارتقا دهید

می‌توانید با دانلود یک افزونه، مدیریت به‌روزرسانی‌ها را بسیار قابل کنترل‌تر کنید تم و پلاگین آسان ارتقا دهید. این افزونه تم ها یا پلاگین ها را شناسایی و به طور خودکار به روز می کند. به طور خودکار یک نسخه پشتیبان از تم قدیمی نیز ایجاد می کند، بنابراین اگر مشکلی خراب شد یا مشکلی پیش آمد، می توانید آن را از آن نسخه پشتیبان بازیابی کنید.

ما توصیه می کنیم به این موضوع توجه کنید. استفاده از آن ساده است و ممکن است در وقت و تلاش شما صرفه جویی کند، که همیشه ارزشمند است!

با استفاده از وردپرس به روز رسانی کنید

یادداشت مهم: مطمئن شوید که یک نسخه پشتیبان اخیر از سایت وردپرس دارید در صورتی که مشکلی پیش بیاید. شما باید به عنوان یک عادت همیشگی از پشتیبان گیری مکرر استفاده کنید!

می توانید یک به روز رسانی تم را به صورت دستی در داشبورد وردپرس نصب کنید. ابتدا روی داشبورد > به‌روزرسانی‌ها کلیک کنید، سپس به «موضوع‌ها» پایین بروید و روی دکمه به‌روزرسانی تم‌ها کلیک کنید. با این کار فرآیند به روز رسانی برای شما آغاز می شود.

ساده است، درست است؟ اگر تم خود را به شدت سفارشی کرده باشید ممکن است کمی پیچیده تر باشد. اگر به مشکل برخوردید، ارزش آن را دارد که از تیم پشتیبانی تم کمک بگیرید یا با سایر کاربران تم برای مشاوره چت کنید.

اهمیت پشتیبانی و به روز رسانی: افکار نهایی ما

وقتی صحبت از یک تم واکنشگرا می شود، پشتیبانی و به روز رسانی بسیار مهم است.

ما اهمیت به‌روزرسانی‌های تم منظم را بررسی کرده‌ایم که شامل موارد زیر است:

 • امنیت بهبود یافته و از بین بردن خطر آسیب پذیری از تم های قدیمی
 • ویژگی های طراحی جدید و بهتر
 • رفع اشکال
 • سازگاری با آخرین نسخه وردپرس
 • سرعت بیشتر
 • بهبود تجربه تلفن همراه برای کاربران

به روز رسانی های منظم از منظر امنیتی بسیار مهم هستند. به‌علاوه، به‌روزرسانی‌ها معمولاً برخی از مشکلاتی را که کاربران با آن مواجه می‌شوند، هر چقدر هم که کوچک باشند برطرف می‌کنند. بنابراین، نصب به روز رسانی ها برای اطمینان از اینکه وب سایت شما تا حد امکان روان اجرا می شود مفید است.

در این میان حمایت نیز حیاتی است. یک موضوع خوب باید پشتیبانی و مستندات را ارائه دهد، از جمله راهنمای گام به گام نصب، و همچنین گزینه تماس با تیم پشتیبانی برای عیب یابی.

این فقط انتخاب یک موضوع پاسخگو نیست که مهم است. نگهداری به همان اندازه برای راضی نگه داشتن مشتریان یا بازدیدکنندگان شما (و ایمن) حیاتی است. نصب به‌روزرسانی‌ها ممکن است همیشه ساده نباشد، اما ارزش انجام آن را دارد.

به عنوان نکته آخر، فقط به یاد داشته باشید که به طور منظم از وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید: به روز رسانی یک موضوع باید ساده باشد، اما اگر مشکلی پیش بیاید، باید یک نسخه پشتیبان جدید برای بازیابی داشته باشید. این بدان معنی است که می توانید با اختلال کمتری برای کاربران خود بفهمید که کجا اشتباه کرده اید.

منبع: https://wplift.com/importance-of-support-and-updates-in-responsive-themes